Zdravotní a sociální pojištění zpětně

Anonymní
11.2.21 22:24

Zdravotní a sociální pojištění zpětně

Prosím o radu. Skončila jsem v zaměstnání. Zaměstnavatel mi měl vyplatit část mzdy, částka činila cca 5 tisíc. Nyní mají současní zaměstnanci již výplaty týden na účtu a mě zatím nic nepřišlo i přes urgenci. Včera mi účetní řekl, že z těch 5 tisíc mi sebere 4, to prý z důvodu že v lednu 2020 za mě zapomněl odvést zdravotní a sociální pojištění. Má na toto nárok?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6702
12.2.21 05:14

To je nejaky divny. Tech 5 tis byla vyplata za leden? Na jakou smlouvu? A uz v cistem nebo hrubem? Vsechno musi byt na vyplatni pasce, nemuze „jen tak“ sebrat penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
12.2.21 10:38

Je to divné. Podívej se na předchozí výplatní lístky jestli odvody cca souhlasí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15140
14.2.21 10:16
@Anonymní píše:
Prosím o radu. Skončila jsem v zaměstnání. Zaměstnavatel mi měl vyplatit část mzdy, částka činila cca 5 tisíc. Nyní mají současní zaměstnanci již výplaty týden na účtu a mě zatím nic nepřišlo i přes urgenci. Včera mi účetní řekl, že z těch 5 tisíc mi sebere 4, to prý z důvodu že v lednu 2020 za mě zapomněl odvést zdravotní a sociální pojištění. Má na toto nárok?

Zapomněl odvést, nebo strhnout? To je rozdíl!

Co zapomněl odvést, do toho ti nic není. Jestli to zapomněl strhnout, zjistíš z výplatního lístku (jsou tam uvedeny odvody) a z toho, co jsi dostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat