Zdravotní pojištění dítěte s trvalým pobytem v zahraničí

352
30.12.20 00:27

zdravotni pojisteni ditete s trvalym pobytem v zahranici

Ahoj, zijem se synem ve Spanelsku a mame zde trvaly pobyt. Syn ma spanelske zdravotni pojisteni a ja premyslim, zda mu zrusit to ceske. Mate s tim nekdo zkusenosti? Zajimalo by me, zda je povinnost mu zdravotni pojisteni v cr zrusit, nebo mu mohu nechat zdravotni pojisteni ve spanelsku i v CR? Dekuji za odpovedi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
422
30.12.20 00:36

Nechte mu ho i v ČR, může mít oboje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
30.12.20 01:00

Nejsen expert na tohle odvětví práva, ale zkusila bych se zeptat na české pojišťovně. Obecně totiž platí, že dvojí zdravotní pojištění je výjimka z pravidla. Jde to třeba u lidí pracujících v mezinárodních organizacích, kde ten souběh mít mohou, a pokryje to i jejich rodinné příslušníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
30.12.20 01:40

Jsem to špatně přečetla, tak předpokládám, že jste nahlašovali na zdravotní pojištovně v ČR, trvalý pobyt dítěte nyní. Tak nejspíše by zdravotní pojištovna chtěla to zrušit, když tady dítě nemá trvalý pobyt. Ale může mít dobrovolné zdravotní pojištění, ale to se platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25408
30.12.20 08:40
@elan píše:
Nechte mu ho i v ČR, může mít oboje

Nemůže mít určitě oboje :roll:

V Čechách v tom mají většinou bordel, měla by jsi ho zrušit sama, protože dvě pojištění mít nemůže. Pokud na výjimku, ale to těžko máte
Mě taky přišla česká kartička když jsem.ji dělala české občanství, ale hned jsem to zrušila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat