Zdravotní pojištění OSVČ na RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 02.01.19 14:06
Zdravotní pojištění OSVČ na RD

Ahoj jak je to s platbou zdravotního pojištění na rodičovské dovolené? Jsem na rodičaku a na živnostak mám brigádu jako uklizečka ( volná činnost)

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 14:16

Zdravotni platis dle skutecneho zisku, je to necelych 7% ze zisku.

terinka4444
Hvězda diskuse 69423 příspěvků 02.01.19 14:19

záleží na výdělku, pokud je daňový základ do 71950 pro rok 2018, tak se neplatí. Pokud se přesáhne, tak pak se platí klasicky 29,6% z poloviny daňového základu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 14:20

@terinka4444 To plati pro sociální, nikoliv pro zdravotni.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 02.01.19 14:23

@terinka4444 Zakladatelka se ptá na ZDRAVOTNÍ pojištění.

To se platí z jakéhokoliv výdělku a jen 13,5% z poloviny rozdílu mezi příjmy a výdaji.

@Yanninka Jsi zároveň plátce jako OSVČ a zároveň státní pojištěnec, viz první odstavec:
 https://www.vzp.cz/…ehu-cinnosti

Yanninka
Povídálka 21 příspěvků 02.01.19 14:23

A tak mi poraďte…jsem na rodičáku…podám daně na finančák,pak dám přehled příjmů na sociální a zdravotní a dle toho mi zdráv a soc sdělí,kolik eventuálně budu doplácet?Chápu to dobře?

terinka4444
Hvězda diskuse 69423 příspěvků 02.01.19 14:25

Ano pardon, já četla sociální.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 02.01.19 14:25

@Yanninka Ne, v těch přehledech (soc a zdrav) si sama vypočteš, kolik máš zaplatit a kolik budeš muset dál platit na zálohách.

terinka4444
Hvězda diskuse 69423 příspěvků 02.01.19 14:25
@Yanninka píše:
A tak mi poraďte…jsem na rodičáku…podám daně na finančák,pak dám přehled příjmů na sociální a zdravotní a dle toho mi zdráv a soc sdělí,kolik eventuálně budu doplácet?Chápu to dobře?

no si spočítáš sama, nebo ještě lépe účetní evidentně, v tom přehledu.

eumedon
Extra třída :D 13988 příspěvků 02.01.19 14:27
@Yanninka píše:
A tak mi poraďte…jsem na rodičáku…podám daně na finančák,pak dám přehled příjmů na sociální a zdravotní a dle toho mi zdráv a soc sdělí,kolik eventuálně budu doplácet?Chápu to dobře?

V přehledu by ti to mělo vyjít. Když jsi zaměstnaná a na rodičovské dovolené, tak samostatnou výdělečnou činnost máš jako činnost vedlejší.

Příspěvek upraven 02.01.19 v 14:28

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 14:27

@Yanninka V tom prehledu si to sama spocitas a zaplatis.

histep
Závislačka 4054 příspěvků 02.01.19 14:33
@eumedon píše:
V přehledu by ti to mělo vyjít. Když jsi zaměstnaná a na rodičovské dovolené, tak samostatnou výdělečnou činnost máš jako činnost vedlejší.Příspěvek upraven 02.01.19 v 14:28

I pokud žena „jen“ pobírá rodičovský příspěvek a není zaměstnaná (resp. na RD), tak se výdělečná činnost bere jako vedlejší činnost.

eumedon
Extra třída :D 13988 příspěvků 02.01.19 15:20
@histep píše:
I pokud žena „jen“ pobírá rodičovský příspěvek a není zaměstnaná (resp. na RD), tak se výdělečná činnost bere jako vedlejší činnost.

Ano, pokud uvedená skutečnost trvá celý kalendářní měsíc.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64181 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 16:32
@eumedon píše:
Ano, pokud uvedená skutečnost trvá celý kalendářní měsíc.

Což v případě pobirani rodicovskeho prispevku plati vzdy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >