Zdravotní pojištění - platba na účet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.19 09:17
Zdravotni pojisteni platba na ucet

Dobry den byla jsem vyrazena z up a chtela bych se zeptat jestli jde zaplatit zdravotni na ucet i bez vyplneni papiru nebo musim vyplnit papiry?? Dekuji za odpoved

Reakce:
malá_holka
Extra třída :D 12439 příspěvků 07.06.19 09:20
@Anonymní píše:
Dobry den byla jsem vyrazena z up a chtela bych se zeptat jestli jde zaplatit zdravotni na ucet i bez vyplneni papiru nebo musim vyplnit papiry?? Dekuji za odpoved

Jaké papíry myslíš? Zajdi na pojisťovnu a přihlas se jako OBZP- osoba bez zdanitelnych příjmů. Daj ti číslo účtu a částku, kterou budes platit. Nemůsíš jim říkat, že tě vyhodili.

ElucaK
Kecalka 348 příspěvků 07.06.19 09:33

Stačí jim napsat email, že od toho a toho data budeš samoplátce (OBZP) a ať ti zašlou podrobnosti k platbě. Pokud začneš jen platit bez nahlášení změny, tak se ty peníze k tobě nepřiřadí a bude v tom bordel. A pak tě akorát obešlou, že nemáš splněnou oznamovací povinnost..

solip
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 07.06.19 09:37
@Anonymní píše:

Ne, bez vyplneni papiru (jak pises) to nejde. I kdyby sis nasla nejake cislo uctu a castku na webu, tak pokud pojistovne nenahlasis, ze jsi OBZP, tak se platba nema kam priradit. A mas vuci pojistovne oznamovaci povinnost.

NovápaníA
Kecalka 386 příspěvků 07.06.19 09:42

To je stejný, jako když někdo omylem pošle peníze na cizí účet. Pokud nebudou vědět od koho a za co jsou tak ti je vrátí. Musíš se jít nahlásit a měli by ti přiřadit minimálně variabilní symbol. A platit to můžeš i složenkou nebo hotově.

Váš příspěvek
Reklama