Zdravotní pojištění, zaměstnavatel a dluh

Anonymní
22.10.19 20:52

Zdravotní pojištění, zaměstnavatel a dluh

Ahoj holky,
jdu si k Vám pro radu ohledne zdráv. pojištění.
Nastoupila jsem do práce 1.9. a skoncila jsem 4.9. z organizačních duvodu. Normalne mi prisel zapoctak, evidenční list o duch. pojis.,potrzeni o zdanitelnch příjmech,.. chci se zeptat, jak to je se zdravotním pojištěním za mesic září? Nekde jsem se docetla, ze to zaměstnavatel plati za celý mesic, takze mi nehrozi nejaky dluh?
Moc moc diky! :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
22.10.19 20:57

Pojisteni

Ahoj, pojisteni se plati vzdycky zpetne, tzn. ze ted v rijnu to za tebe zaplatil zamestnavatel. Je fuk, ze jsi pracovala takhle kratkou dobu, ale mela bys mit pokryty cely mesic. Nicmene je dulezite vedet, zda te zamestnavatel vubec stihl na pojistovnu nahlasit, kdyz si tam byla takhle kratce. Zavolej si na pojistovnu a tam ti reknou, zda te prihlasil ci nikoliv. Pokud ne, tak staci dolozit smlouvu. Jde jen o to, aby to nechteli po tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45754
22.10.19 20:58

Stačí, když jsi v daném měsíci pojištěna 1 den, a jsi pojištěna celý měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 20:58

@Blechulee moc děkuji’!

• Citovat
  • Nahlásit
508
22.10.19 22:16

@Blechulee Mas pravdu, ze pojištění za září odvede zaměstnavatel, ale pokud by ji nepřihlásil, nestačí doložit smlouvu, ale budou chtít zapoctovy list.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
22.10.19 23:12

Pojisteni

@Micilin Tak to je pro mě novinka. Moje mamka pracuje na právním oddělení jedné pojišťovny a řeší neplatiče, ale je fakt, že to jsou většinou lidé, kteří neplatili pojištění x let a teď se vztekají. Když mě jednou zaměstnavatel nepřihlásil, tak po mě chtěli pouze smlouvu. Ale díky, alespoň jsem se přiučila. :) Nicméně zakladatelka má jak smlouvu, tak ale i zápočťák, takže to v pohodě může kdyžtak doložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
23.10.19 06:24

@Blechulee Ze smlouvy totiž není poznat přesná délka toho pracovního vztahu, a člověk může podepsat smlouvu a nenastoupit. Proto je lepší započtak :) Ale mas pravdu, zakladatelka je v pohodě, ma vše :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 09:21

@Micilin napsala jsem raději na pojišťovnu a je u mě stale evidován zaměstnavatel,, u ktereho jsem skoncila k 31.8. jak prosim postupovat teď? Kdyz me novejsi zaměstnavatel nenahlasil? Co delat?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.19 09:31

@Blechulee napsala jsem raději na pojišťovnu a je u mě stale evidován zaměstnavatel,, u ktereho jsem skoncila k 31.8. jak prosim postupovat teď? Kdyz me novejsi zaměstnavatel nenahlasil? Co delat?

• Citovat
  • Nahlásit
508
26.10.19 15:33
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…
@Anonymní píše:
@Micilin napsala jsem raději na pojišťovnu a je u mě stale evidován zaměstnavatel,, u ktereho jsem skoncila k 31.8. jak prosim postupovat teď? Kdyz me novejsi zaměstnavatel se ty ? Co delat?

Ony se ty změny neukazi v registru hned, objeví se to tam cca za měsíc, az podá zaměstnavatel oznámení. Pak se to tam propise zpětně k datu nástupu nebo odchodu ze zaměstnání. Většina pojišťoven ma možnost online náhledu, tam bys to viděla, jen je potřeba počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.10.19 18:32

zdravotní pojistovna

Tak si na tu pojišťovnu dojdi osobně, a hlavně si vezmi smlouvu a zápočťák. Hele to s tím měsíčním intervalem si vzala kde? Tohle bych teda úplně netvrdila, že platí všude. Možná někde, kde máš zkušenost. Ale jak jsem již psala máma pracuje na ústředí jedné zdravotní pojišťovny a jestliže to ona vidí hned, a to pracuje na právním oddělení, tak mi neříkej, že pracovnice u přepážek tohle nevidí. Osobně si myslím, že tě prostě nenahlásil, takže já bych už nečekala a došla si na pojišťovnu, a doložila, že sem byla zaměstnaná, ač teda jen pár dní ale byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat