Reklama

Zdravotní pojišťovna - jaká je nejlepší pro léčbu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pedrysek7
Povídálka 14 příspěvků 21.07.18 16:45
Zdravotní pojišťovna - jaká je nejlepší pro léčbu?

Chci se zeptat, ohledně zdravotních pojišťoven. Jaká je nejlepší zdravotní pojišťovna z hlediska úhrady zdravotné péči lékařům či zdravotnickým zařízením z vašich zkušeností?
Resp. s OZP měl lékař problém a nechtěl mě vzít, s VZP třeba v pohodě, ať už vaše zkušenosti či vašioch známých. Nebo třeba můj lékař rozvázal s pojišťovnou smlouvu?
Nikdo bohužel neví, kdy vážně onemocní a dobrá pojišťovna mu může trochu pomoci.

Zcela pominu různé preventivní programy, které jsou sice příjemné, ale v těžké životní situaci ( vážná nemoc), má člověk opravdu jiné starosti.

Jsem aktuálně u VoZP a plánuji přechod K VZP, neboť jeden můj lékař nemá s VoZP s 201 smlouvu? Podobně prý dělá problémy OZP, která má tvrdé limity na léčbu?

Díky za názory a příběhy. Zajímal by mě i názor třeba konkrétního pracovníka ze zdravotnictví, jaký na to má názor?

Díky za názory

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 21.07.18 17:05

to je asi těžko říct, u nás jednu dobu měli doktoři problémy s VZP. A magnetická rezonance s ní dlouho neměla smlouvu,pacienti museli do jiného města.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 21.07.18 17:29

no tak to jsem zvědavá k čemu ti to bude, vzhledem k tomu, že tak 90 % vážných dg místní uživatelky nemají (tedy ty, na kterou léčbu pojištovny tak nerady hradí) t

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 2 inzeráty 21.07.18 17:31

Driv jsem mela OZP a kdyz jsem potrebovala opravdovou lecbu, tak byl problem za problemem :roll: Presla jsem k VZP a jsem v klidu. Nikdy se mi nestalo, ze by nektery z mych lekaru nemel s nimi smlouvu a taky nikdy ani zadny nehnul brvou, ze jsem ted u nich. Po internetu se na vzp nadava, ale ja nemuzu na ne rict ani fň.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 21.07.18 17:31
@vokishka píše:
to je asi těžko říct, u nás jednu dobu měli doktoři problémy s VZP. A magnetická rezonance s ní dlouho neměla smlouvu,pacienti museli do jiného města.

jako fakt?kde proboha VZP nemá smlouva s MRI? v rámci nějaké soukromé nemocnice?

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 21.07.18 17:44
@Sofierules píše:
jako fakt?kde proboha VZP nemá smlouva s MRI? v rámci nějaké soukromé nemocnice?

je to velké zdravotní středisko, ale naše nemocnice MR nemá. Takže já byla na vyšetření za týden, známý v akutním stavu čekal tři týdny a to ho ještě někam vecpali ( v jiném městě). Teď už smlouvu mají a i tady se čeká v řádu měsíců.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 21.07.18 17:49
@vokishka píše:
je to velké zdravotní středisko, ale naše nemocnice MR nemá. Takže já byla na vyšetření za týden, známý v akutním stavu čekal tři týdny a to ho ještě někam vecpali. Teď už smlouvu mají a i tady se čeká v řádu měsíců.

a kde to je?VZP…no comment, to si vzali zase zase pacienty jako rukojmí, aby si u vás na středisku něco prosadili. Jinak s tím čekáním to je normální, čeká se se všude, ale ne v řádu měsíců-v Praze 1,5 měsíce od objednání jak kdy

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 21.07.18 17:53
@Sofierules píše:
a kde to je?VZP…no comment, to si vzali zase zase pacienty jako rukojmí, aby si u vás na středisku něco prosadili. Jinak s tím čekáním to je normální, čeká se se všude, ale ne v řádu měsíců-v Praze 1,5 měsíce od objednání jak kdy

Slezsko :mrgreen: JO oni jim dělali obstrukce. Ale jinak jsem víckrát u doktora slyšela, že mají s VZP problémy, platí jim pozdě. Máme 205 a jsem spokojena.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 642 příspěvků 21.07.18 17:59
@vokishka píše:
Slezsko :mrgreen: JO oni jim dělali obstrukce. Ale jinak jsem víckrát u doktora slyšela, že mají s VZP problémy, platí jim pozdě. Máme 205 a jsem spokojena.

jo VZP je podle mě hrozná pojišťovna, zpožďuje platby atd, to si jiná pojišťovna nedovolí, 205 dobrá volba
zrovna nedávno tam od vás jedné holce schválila velmi drahou léčbu

marin
Echt Kelišová 9038 příspěvků 21.07.18 18:29

Mám VZP. Nikdy jsem pojišťovnu neměnila, ani jsem neměla problém s lékaři. Jeden čas měla VZP problémy, když byly malé odvody státu za státní pojištěnce, to se potom změnilo. VZP jich má logicky více než zaměstnanecké zdravotní pojišťovny. V okolí jsem slyšela, že ti kdo mají vážné onemocnění, tak se přehlašují po tom boomu zaměstnaneckých pojišťoven zpět k VZP, měli problémy s úhradou zdravotní péče.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.18 08:58

Mám vzp, sklon k važným nemocem, které se nemusejí objevit anebo také mohou. Čekání na termín Mr za posledních 10 let byl různý od cca 1-2 měsíců po 4 měsíce vloni. Letos při hospitalizaci jsem dostala termín hned druhý den.
Bonusy jsou příjemné, ale nepotřebuji je, využíváme jen jednou za pět let na přeočkování.
Spíše mne před lety překvapila info, že některé pojišťovny, na základě toho, že člověk překročil nějaký limit peněz na ošetření, ztratil nárok na nějaké výhody.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama