Jak vybrat zdravotní pojišťovnu?

Anonymní
8.7.21 18:30

Zdravotní pojišťovna - Která ?

Přemýšlím nad změnou zdravotní pojištění, ale nevím kterou. Tak mi napište, kterou máte vy a jak jste spokojení?
Měla jsem Všeobecnou, ale protože mám potravinovou alergii a oni v té době na nákup potravin nepřispívali, přešla jsem k Revírní.
Ta mi vždy proplácela nízkobílkovinovou dietu, když jsem šla osobně na pobočku, ale letos jsem jim to poslala emailem a žádost o proplacení byla zamítnutá…
Takže upřímně přemýšlím, že přejdu jinam. Potraviny mě stojí dost peněz a já žádné jiné finanční příspěvky od nich neberu, jen potraviny a pak mi stejně žádost odmítnou…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2394
8.7.21 18:36

Tak jen kvůli potravinám bych Teda pojišťovnu neměnila… Hold to něco stojí s tím. Musíš počítat jinak já mám VZP za mě spokojenost žádný problém nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20909
8.7.21 18:41

Kolik ti propláceli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 18:48

OZP přispívají jednou ročně až 5000 Kč na nizkobilkovinovou dietu. Jinak jsou třeba kupóny na dentální hygienu.Za nasbírané kredity pak široké spektrum benefitů. Já si nechávám proplácet třeba kontaktní čočky, ale lze cokoliv. Nikde u doktorů jsem neměla nikdy problém.

• Citovat
  • Nahlásit
4171
8.7.21 19:03
@Anonymní píše:
OZP přispívají jednou ročně až 5000 Kč na nizkobilkovinovou dietu. Jinak jsou třeba kupóny na dentální hygienu.Za nasbírané kredity pak široké spektrum benefitů. Já si nechávám proplácet třeba kontaktní čočky, ale lze cokoliv. Nikde u doktorů jsem neměla nikdy problém.

Jojo, taky mám OZP.

Člověk se přihlásí na jejich stránkách do svého profilu a sbírá ty kredity za různé „aktivity“, jako třeba že chodí na preventivní prohlídky (obvoďák, zubař, gynekolog), nebo že jim v tom profilu odsouhlasuje, že péče, kterou si na něj doktoři vykázali, souhlasí se skutečností - což je mimochodem moc zajímavé vidět, kolik proplácí pojišťovna za jaké úkony (nevím, jestli je takhle snadný způsob nahlédnutí do toho i u jiných pojišťoven). Nebo dostane člověk nějaký ten kredit třeba za darování krve, případně jsou ještě další možnosti.

A pak mu za ně proplácí ty benefity, ale liší se to, že třeba na některé očkování to proplatí 1:1 (za 500 kreditů 500 korun), ale teď na těhotenské prohlídky (za screening) to proplácí 3:1, takže z 500 kreditů mi proplatili 1500 korun. A to by chtělo zjistit, jaký ten proplácecí poměr je u potravin na spec. výživu. Kdybys, zakladatelko, o to nějak moc stála, můžu se ti podívat do té aplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4100
8.7.21 19:25

Já mám VZP a proplácí mi vše, co potřebuji, všechny léky a lékaře, ke kterým chodím a že jich není málo a i psycholožku jednou týdně. Kvůli benefitům apod. pojišťovnu nevybírám. Ale chápu, že tě ta nízkobílkovinná strava asi vyjde na hodně, že to chceš nějak řešit. Ohledně tohohle nevím, která ZP by ti nejvíc přispěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14447
8.7.21 20:17

Máme celá rodina Vojenskou zdravotní pojišťovnu a za nás spokojenost. U lékařů nikdy žádný problém. Ale nemáme žádnou speciální stravu, tak nevím zda přispívají. Ale mrkni na stránky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 21:11
@ka2ka píše:
Kolik ti propláceli?

1 000 kč, ale většinou jsem utratila víc, takže aspoň ta 1 000 kč byla pomoc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...