Reklama

Zdravotní pojišťovna - poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 17:24
Zdravotní pojišťovna - poraďte

Bohužel mám ve svém věku 39.let několik nemocí současně a beru denně několik léků.

1)Alergii ( sezónně Zodac) 2)Astma - pravidelně drahé spreje, další léky ( Seretide Diskus, Montelukast) 3)Ztukovatění jater-fibrozu ( Ursosan) 4)Štítnou žlázu ( Letrox) 5)Atopický ekzém - mastičky ( Libobase, kortikod. masti) 6)Menší úzkost, stres, nespavost - antidepresiva Cipralex, Neurol, občas Rivotril-píše
psychiatr 7)Speciální vložky do bot-ploché nohy od narození 8)Docházím na rehabilitace- problémy s krční páteří - 5× - 10× návštěc za rok
a občas taky někdy zubař, praktický lékař.

U lékaře jsem minim. každý měsíc, občas mě dělají i dražší vyšetření, pravidelně ultrazvuky, CT, koloskopii apod.
Denně beru dohromady minimálně 6 druhů léků tj. 8 tablet za celý den.

Minulý rok jsem měl náklady na zdravotní péči cca. 94 000 Kč.
Každý rok jsou tak zhruba minimálně mezi 75 000 - 95 000 Kč.

Chci se zeptat, zda je na tom tady někdo taky takhle nechvalně poslulý?

U jaké jste zdravotní pojišťovny, vše vám pojišťovna hradí?

V současně době jsem u VoZP a jeden lékař zrušil s pojišťovnou mlouvu, plánuji přejít k VZP.
Beru to také, že je to velká pojišťovna a jednoho pojištěnce má ze všech ZP nejvíce peněz. Tak snad nebude problém. Jaký máte názor na můj přechod k VZP?

Díky za reakce.

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 15.08.18 17:26

vždyť už tady to téma bylo,ne?

pedrysek7
Povídálka 11 příspěvků 15.08.18 17:30
Anonymní

To nevadí, určitě uvítám další názory zkušenosti, rady či jak je to u vás s vaší zdravotní pojišťovnou.

TMana
Kecalka 437 příspěvků 15.08.18 17:32

Beru to také, že je to velká pojišťovna a jednoho pojištěnce má ze všech ZP nejvíce peněz. Tak snad nebude problém. Jaký máte názor na můj přechod k VZP?

To je životní moudro. A došlo Vám, že u VZP je automaticky každé dítě, které se na rodí, že u VZP je kdejaký bezdomovec, kdejaký trouba, kterého honí exekutoři apod. Co se takhle podívat na výroční zprávu pojišťovny? Nehledě na to, že to stejně nemá absolutně žádný vliv na úhrady. Ach jo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 17:37
Anonymní

Ano, souhlasím, že VZP má ne jednoho pojištěnce nejvíce peněz.

U VZP není pojištěno automaticky každé dítě. To je pojištěno tam, kde je pojištěna jeho matka. Samozřejmě ho může přehlásit k jiné pojišťovně.
Jinak s bezdomovci souhlasím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 17:40

Ztotožňuji se s TMana - dítě sice u VZP automaticky není, to je podle matky, ale je pravda že má nejvíce pojištěnců.

Což neznamená že má nejvíce peněz.

Být na Vašem místě, ověřila bych si, zda s ní mají Vaši lékaři smlouvu. Pokud ano, neměla bych problém měnit. Ano, má výhody že proplácí něco navíc, ale to je pro všechny pojištěnce a nerozhoduje kdo jak marodí.

Kolik stojí Vaše péče je také jiná věc, pokud je to hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, hradí to všechny pojišťovny. O tom co (ne)uhradí totiž rozhoduje Úhradová vyhláška z Ministerstva zdravotnictví, ne pojišťovna.

Tak asi tak. Jinak k výši - tato částka se zdá býti dosti vysoká, ale já sama, ač chodím k lékařům minimálně, stojím pojišťovnu cca 30tis/rok. Jsou klienti, kteří stojí několik desítek milionů.

Inko z práce (z VZP :lol: )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 07:05
Anonymní

Díky moc za radu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 07:09
Anonymní

Těším se na vaše příspěvky.

U jaké jste pojišťovny, proč jste tam šli?
Měli jste problémy s úhradou zdravotní péče?

Uvítám i zkušenost s placením či sankcemi od ZP od jednotlivých lékařů či zdravot. zařízení, jak jsou spokojeni s jednotlivými pojišťovnami?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama