Zdravotní poj. žádá doplatit pojistné po 7 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 08.07.19 22:20
Zdravotni pojistovna žádá doplatit pojistne po 7 letech

Je standartni postup, ze ZP zada o doplaceni dluzneho pojistného+ penale z roku 2012 a 2013 dopisem, ktery prisel dnes??
K zaplaceni do tri dnu, samozrejme.
Diky předem!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kikulele
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 08.07.19 22:23

Myslím si že to klidně možné je. Proč by nebylo? Chtějí své peníze, na penále to už bude pěkná pálka. A nejspíše uplynula doba ve které se dalo požádat o prominutí penále. Ale jistě vám to vysvětlí buď po telefonu nebo na pobočce pojišťovny. Myslíte zy by se mohlo jednat o podvod?

Aduš8
Kelišová 5224 příspěvků 08.07.19 22:24

@farska jasně že jo, čekají a nechají naskákat penále.

iPodPrd
Kecalka 435 příspěvků 08.07.19 22:24

Pokud dělali vyúčtování a je tam dluh, tak samozřejmě.

Moc jsem nepochopila, jak často to vyúčtování dělají. Mně přišlo 2018 za roky 2015-16, kdy za mě, jak jsem se dozvěděla, nic neodváděl zaměstnavatel.

Kikulele
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 08.07.19 22:25

I když to zaplacení do dnů je divné, ale možná to je jen nějaká lhůta ve které se to dá zaplatit bez dalšího penále. Těžko říct. Určitě bych to zítra řešila na pobočce nebo telefonicky. :kytka:

farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 08.07.19 22:32

Jj, takže tohle je skutecne zakonne, neskutečné.
Jasné, ze se to bude resit, jenze dotycny byl v danem. obdobi na UP plus stehovani. Takze dokumenty se budou muset dohledavat sloziteji.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 08.07.19 22:32

Ověřila bych si na pojišťovně, zda je to opravdu tak. Jinak ano možné to je, oni schválně čekají… Pokud máš někde dluh nemůžeš počítat s tím, že když se neozvou tak nemusíš nic platit. Můj kamarád měl taky dluh jako OSVČ už je to teda hodně let, zaplatil 90% a na těch 10 už mu nezbývalo tak to nechal a že to zaplatí za dva měsíce. Do měsíce mu přišla exekuce a zaplatil dvojnásobek. Byla to jeho blbost, ale zase když jim to tam poslal těch 90% dluznych tak nás fascinovalo proč to neudělali už a tou vyšší částkou a proč v takovou chvíli. Nicméně on dluzil zálohy za celý rok, takže to nebylo, že by se ozvali po 5ti letech…

Kbelar
Povídálka 19 příspěvků 08.07.19 22:33

Mně se stalo, když jsem žádala o proplacení vyšetření u sebe v pojišťovně při prvním dítěti v roce 2013 (ČPZP) z bonusového programu pro těhotné, že mi paní v pojišťovně řekla, že to bych u nich nesměla mít dluh z roku 2004. No a já, vždy od ukončení VŠ zaměstnaná, na ní vyvalila oči, co že to je za blbost… No, v tom roce 2004 jsem byla na zahraničním studijním pobytu a ředitel gymplu mi bez upozornění odebral statut studenta. Takže jsem měla devět let dluh u pojišťovny, o kterém jsem nevěděla. Takže jsem napsala žádost o odpuštění dluhu, že mě o tom neinformovali, jinak bych hned pojištění začla hradit sama a tu mi uznali, takže jsem nic nedoplácela a bylo mi smazáno.

Uživatel je onlineRavedd
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 08.07.19 22:41

@farska držím palce at se dohledají dokumenty :kytka: mě takhle přišel dopis že dlužím na pojištění tak jsem volala na pobočku a řekla že v tu dobu jsem byla na rodičovský, naskenovala a poslala jsem to mailem a do druhýho dne jsem měla potvrzení že nic nedlužím a že se omlouvají.

farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 08.07.19 22:42
@Ravedd píše:
@farska držím palce at se dohledají dokumenty :kytka: mě takhle přišel dopis že dlužím na pojištění tak jsem volala na pobočku a řekla že v tu dobu jsem byla na rodičovský, naskenovala a poslala jsem to mailem a do druhýho dne jsem měla potvrzení že nic nedlužím a že se omlouvají.

Diky za povzbuzeni. Zitra probehne velke hledani;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19806 příspěvků 08.07.19 23:30
@farska píše:
Diky za povzbuzeni. Zitra probehne velke hledani;)

a to si vzpomněli po šesti letech, bez předchozího upozornění? At se zadaří to dohledat, potvrzení o statusu nezaměstnaného ÚP určitě zpětně doloží, když tam zažádáte.

Titty
Echt Kelišová 8318 příspěvků 08.07.19 23:34

Mně kdysi přišlo od VZP, že jsem 5 let neplatila zdravotní pojištění a už bylo hodně vysoké penále. Těch 5 let jsem byla na VŠ, vše bylo i správně nahlášené, jen VZP přecházela na nový systém a vše se jim tam nepřetáhlo správně.
Musela jsem zaslat potvrzení ze školy, že jsem tam opravdu těch 5 let studovala a bylo to v pořádku.

farska
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 09.07.19 02:57

@pe-terka
Jojo, dali vedet poprve… Dobraci. :roll:
@Titty taky pekny. :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 09:57
@farska píše:
@pe-terka
@Titty taky pekny. :cert:

U nás se teď pro změnu řeší, že člověk, co má nárok na to jít to důchodu právě zjistil, že podle ČSSZ nemá odpracované roky. Chybí mu doklady za asi 20 let z období před rokem 1989, kdy byla pracovní povinnost, jinak ho zavřeli. ( A zavřený nebyl). Pokud se nenajdou v jakýchsi archivech, důchod nedostane…
Takže přeji, ať jste úspěšní, on ten poslední zapoctak před podnikáním nenašel…

An.- nepíší o sobě

Martha03
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 09.07.19 10:44
@farska píše:
@pe-terka
@Titty taky pekny. :cert:

No ona ZP nemá ohlašovací povinnost… Takže klidně mu mohl vesele dojít dopis s nařízenou exekuci. Je povinností pojištěnce si kontrolovat, zda má vše řádně uhrazeno. Nicméně platí, že pošlou dopředu ten dopis o dluhu i když se zpožděním několika let.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama