Zdravotní potíže a jak to ustát?

Anonymní
23.7.20 21:35

Zdravotní potíže a jak to ustát? (nejlépe Vy, co nějaké máte)

Anonym, nebo smazat.
Potřebuji se poradit. Tak od třicítky se mi rozjelo několik zdravotních problémů, naštěstí ne nic úplně šíleného, ale mě to psychicky vyčerpává. Prosím nesmějte se mi, že jsou to malichernosti, co má kde kdo, vím to, ale nevím, jak se cítit lépe.

Mám potíže s páteří, takže bolesti v zádech. Sportovala jsem, ale už nemůžu. Cvičila. Taky už nemůžu. Děti nemůžu pořádně chovat v náručí. Když potřebuju posunout nábytek, musím volat někoho na pomoc, jen proto, že vysávám. Astma, takže pořád myslet na to, abych měla u sebe inhalátor, dušnost se objevuje, někdy je to horší, někdy lepší. Záchvat byl jednou, ale strašný, mám z toho doteď úzkost, myslela jsem, že se prostě udusím, než ten inhalátor zabral. Ekzém, takže kolikrát stud za to, aby to někdo neviděl, bolest při mytí nádobí a tak. Alergie, ty jsou z toho asi pro mě nejhorší, protože mi otíkají ústa a mám hrůzu, že se udusím. Alergie mám na léky, na potraviny, na drogerii. Nemůžu třeba používat vložky, líčit se, barvit si vlasy, nemůžu jíst spoustu věcí, který mi chutnají a celý život jsem je jedla a měla ráda. Kvůli dýchání a zádům to samé s aktivitami, hodně z těch, co jsem měla ráda, prostě nejde. Taky mám závratě při pohybu hlavou, neví se proč a kvůli těm závratím je mi pořád nevolno od žaludku a pobolívá mě břicho. Pak mám myom na děloze, který mě bolí, krvácení mimo cyklus, sex tím pádem nic moc, bolí to. Jak mi je pořád nevolno, tak se mi i někdy navaluje a mám reflux, díky tomu se mi začaly hodně kazit zuby. Taky mě bolívá hlava. Ano já vím, má to kde kdo, naštěstí to není nic příšerného, ale mě to tááák otravuje!!!

Nechce se mi zrovna chodit fňukat k psychologovi, protože se mi občas motá hlava a mám alergii, bude mě mít fakt za blázna, natož se cpát nějakými antidepresivy, spíš by mě zajímalo, když jste se dostaly do situace, kdy jste měly zdravotní problém/y, jak jste si udržely psychickou pohodu a pozitivní nadhled?

Drogy a alkohol mi prosím nedoporučujte :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.7.20 21:38

Mám rakovinu prsu
Doma syna a ten mě potřebuje a ještě dlouho potřebovat bude. Takže tady ještě já musím být.
On je můj hnací motor a to, že se budu hroutit mi fakt nepomůže. Já se chci uzdravit

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.20 21:43
@Anonymní píše:
Mám rakovinu prsu
Doma syna a ten mě potřebuje a ještě dlouho potřebovat bude. Takže tady ještě já musím být.
On je můj hnací motor a to, že se budu hroutit mi fakt nepomůže. Já se chci uzdravit

tak ty máš opravdu hodně vážnou diagnózu, to se před tebou úplně stydím, že si vůbec troufám pofňukávat.. ale moc moc ti držím palečky a jako pozitivum posílám zprávu, že v mém okolí vím nejméně o dvou ženách, co to zvládly (a o žádné, která ne), tak ať už je to jen a jen dobré a ještě lepší :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
15223
23.7.20 21:44

Mam to podobně, po tricitce samej problém..
Celiakie, problemy s cevama.. Furt něco..
Hele ale jak jsem četla ty tvoje potíže.. Delali ti testy na cekiakii? Jestli neznas, neco si o tom precti.. Dost by to na tebe sedelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
23.7.20 21:46

Zakladatelko doporučím ti knížku Honzy Vojáčka - Umění být zdráv.. mě v tomto hodně pomohla. Pochopit co a proč se děje a jak s tím naložit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
117
23.7.20 21:53

Devatenáct let žiju s únavovým syndromem, takže non stop únava, nevolnosti, pocit že má člověk pořád chřipku, bolesti svalů…Alergie mám také, na sluneční světlo, pomeranče, většinu léků, čistící prostředky… Trpím na migrény, dostávám často záněty v ústech - chronický zánět dásní. Moje krční páteř je celá v háji, záda mám blokla na mnoha místech, do toho mám vracející se zánět šlach na pravé ruce a to jsem pravak, takže bomba. Uf… No… Jak to zvládám? Na prd :mrgreen: ale co už. Dokud neumírám, tak je to ok. Trvalo dlouho, než jsem si zvykla. Začalo to vše když mi bylo 10, přišla jsem o koníčky, o kamarády… Mým hnacím motorem vždy byla moje vůle, prostě jsem si řekla že se tím udolat nenecham. Pravda, přenastavila jsem svůj život, aktivity, vsecko, ale jdu dál a půjdu, dokud na hubu nepadnu. Nedá se s tím smířit, ale nic extra se s tím vším taky podniknout nedá, takže to tak prostě je a to co nejde změnit, tím se nehodlám trápit. Mám super rodinu, skvělého manžela a nádherou, šikovnou malou dcerku a to mě každé ráno pomáhá vstát z postele a jet :srdce: chce to najít si vlastní systém jak fungovat, dělat co člověka baví (samozřejmě s ohledem na zdraví) a dělat si radost :srdce: a také zaměřit se na jiné věci než na pitvani sebe sama a svého stavu, což, jak sama vím, jde těžko, ale snažit se odvést vlastní pozornost jinam, k něčemu hezkému, milému, co člověka potěší :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
23.7.20 21:56

Je to těžké..já mám od 17 roztrousenou sklerozu a někdy mě chytí taková deprese z toho. Říkám si, proč já.. někdy mě to dost omezuje. Po porodech velké ataky, že jsem se nemohla naplno starat o děti.. věčná únava.. chci s rodinou podnikat různé věci, ale ta únava je šílená. Bolest hlavy.. A další…děsím se toho, že čím starší budu, tím to bude horší…mám 25 a už tě se bojím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4571
23.7.20 22:04

Mi to přijde jako totálně rozhozená psychika. Zrovna reflux je často psychický. Prý jde řešit fyzioterapii, to by pomohlo i na ty záda. Zvaž to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 22:05

Děkuji děkuji, @LaVoisin ty toho máš teda taky požehnaně. Já mám potíž s tím, že si třeba do něčeho kousnu a nevím, že v tom je něco, co nesmím, takže to zjistím, teď to honem vyplyvnout, chutná mi, tak mám vztek, že si to nemůžu dát, navíc se mi objevují nové alergie, tak kolikrát sním něco, co mi nevadilo a šup, brnění rtů, krk bolí, někdy i ten otok, to jsem pak psychicky v háji, abych se neudusila :zed: Nebo se ozve kamarádka, ať si jdu zahrát něco, tak nemůžu. Ráno se vzbudím a den začnu tím, že si sednu na posteli a z té závratě spadnu hlavou na zeď. Snažím se být pozitivní, ale leze mi to krkem. A zrovna toto mi ani nepřijde normální, ale na neurologii mi nic nenašli (naštěstí!). Normálně to nemám, jen jak pohnu hlavou, takže chodím a bojím se otočit hlavou, nebo si lehnout, nebo co, aby se mi vše nezhouplo. Jak hlavu srovnám, tak je to zas dobré. Tak se drž a děkuji že jsi napsala! @Kolarkaa jdu googlit, děkuji :) @tereza12345 to netuším :nevim: krev mi brali, ale na co vše ani nevím, jen vím, že mám anémii, jinak to bylo dobré

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.20 22:10

@brisco to je na mě? Myslíš, že teda antidepresiva zkusit? Obvodní mi je nabídla právě přesně na ten reflux taky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.20 22:12

@Diana69 taky mám výčitky vůči dětem, že mi nebývá někdy vůbec dobře, nevolnost, bolest hlavy a to omezení aktivit, cestování někam (bojím se teď řídit, protože to motání hlavy je fakt hnusné) :?

• Nahlásit
  • Citovat
4571
23.7.20 22:15
@Anonymní píše:
@brisco to je na mě? Myslíš, že teda antidepresiva zkusit? Obvodní mi je nabídla právě přesně na ten reflux taky.

Jo. Kolegyně se trápila s refluxem poté, co si prošla rakovinou svojí mamky, vozila ji na chemo atd. Začalo jí to měsíc po úspěšném ukončení matčiny léčby. Zkus se zamyslet, co mohlo způsobit tyhle potíže. Podle mých zkušeností budou mít společnou příčinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13686
23.7.20 22:22

To mě mrzí. hele - nepomohly by ti lázně? Záda by ti tam dohromady dali a na astma taky dobrý.

Jinak teda případná psychoterapie v takovém případě, kdy najednou zradí zdraví a uvrnhe tě to do nemoci a bezmoci a sebere ti strašně moc věcí, které tě drželi nad vodo fakt není fńukání nad rýmičkou, neznamená to že jsi blázen a nikdo se na tebe tak koukat nebude - naopak je to vcleku náročná byť efektnivní cesta, jak se srovnat s vlastní nemohoucností a najít nějaké cesty, jak s toho ven. Ostatně zrovna astma se s psychickou nepohodou dost zhoršuje…

Já bych na tvém místě nehrála na železného gekona, co musí zatnu zuby, srůstat a hlavně nikmu nedat najevo, že mu není dobře a zašla na nějaké reálné psychosomatické pracoviště - tedy za lékaři, co vidí širší aspekt, zejména u takováchle strukturálnějších trablů, co popisuješ.

Na míle daleko se vyhni šarlatánům, co sice říkají psychosomatika, ale myslí - prostě t změní te hlavou. Psychosomatika fakt není simulování, ale reálná záležitost o vzájemném vztahu fyzických a psychikýh aspektů a nemá to žádná symbolická poselství a nevyřeší to zpěv manter.

Seriozní psychosomatická pracoviště jsou zde
https://www.psychosomatika-cls.cz/…t-pracovist/

A teda pokud antidepresiva, tak od psychiatra. To z tebe blázna nedělá, ale ty zuby taky nenecháváš opravit praktika…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.20 22:44
@Anonymní píše:
Děkuji děkuji, @LaVoisin ty toho máš teda taky požehnaně. Já mám potíž s tím, že si třeba do něčeho kousnu a nevím, že v tom je něco, co nesmím, takže to zjistím, teď to honem vyplyvnout, chutná mi, tak mám vztek, že si to nemůžu dát, navíc se mi objevují nové alergie, tak kolikrát sním něco, co mi nevadilo a šup, brnění rtů, krk bolí, někdy i ten otok, to jsem pak psychicky v háji, abych se neudusila :zed: Nebo se ozve kamarádka, ať si jdu zahrát něco, tak nemůžu. Ráno se vzbudím a den začnu tím, že si sednu na posteli a z té závratě spadnu hlavou na zeď. Snažím se být pozitivní, ale leze mi to krkem. A zrovna toto mi ani nepřijde normální, ale na neurologii mi nic nenašli (naštěstí!). Normálně to nemám, jen jak pohnu hlavou, takže chodím a bojím se otočit hlavou, nebo si lehnout, nebo co, aby se mi vše nezhouplo. Jak hlavu srovnám, tak je to zas dobré. Tak se drž a děkuji že jsi napsala! @Kolarkaa jdu googlit, děkuji :) @tereza12345 to netuším :nevim: krev mi brali, ale na co vše ani nevím, jen vím, že mám anémii, jinak to bylo dobré

Co nějaké skříplé nervy? Možná by fakt pomohl fyzioterapeut ;) Já teď na mytí nádobí objevila Jelena a konečně nemám na rukou žádnou vyrazku, jinak se mi teda dělá ekzem na nohach a pod loktem… Vše zacalo po 30 :wink: tohle jaro i děsná alergie, přijde mi že mám celoročně permanentní rýmu, chodím na kontroly kvůli čípku každý půl rok, naštěstí zatím to na operaci není… Minulý měsíc jsem měla téměř 2 týdny bloknuty krk… Já myslím, že většinu problémů mám ze stresu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.20 22:51
@Diana69 píše:
Je to těžké..já mám od 17 roztrousenou sklerozu a někdy mě chytí taková deprese z toho. Říkám si, proč já.. někdy mě to dost omezuje. Po porodech velké ataky, že jsem se nemohla naplno starat o děti.. věčná únava.. chci s rodinou podnikat různé věci, ale ta únava je šílená. Bolest hlavy.. A další…děsím se toho, že čím starší budu, tím to bude horší…mám 25 a už tě se bojím.

Taky mam rs, ale temer 25 let. A od 15. Nechci te desit, ale bude hur. Mnohem hur. Prvnich 20let bylo v pohode, organismus je mlady, rychle se ze vseho otrepe. Organismus starne a to kazdy, bez rozdilu. S rs ziju vetsinu sveho zivota. Uz si nepamatuju jake je to byt zdrava. Uz davno nejsem naivni a nerikam si, ze se stane zazrak a ja budu v poradku. Nebudu. Ale nevadi mi to. Rs je soucasti meho zivota. Jsem spokojena ikdyz zvladnu jen zlomek toho, co ostatni. Vsechno je to o nastaveni v hlave.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama