Zdravotní potíže při mateřské a paní na výpomoc v domácnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 10:31
Zdravotní potíže při mateřské a paní na výpomoc v domácnosti

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda kde a jak jste sháněli paní na výpomoc v domácnosti s miminkem… Mám zdravotní problémy s rukama i nohama a za cca 3 týdny rodim. Jsem však zoufalá a nevím si rady jak tuto situaci řešit. Zažil zde někdo něco podobného? Jak jste situaci řešili? Nenapadá mě nic jiného než paní na výpomoc, ale manžel zde cizí osobu nechce…
Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63350 příspěvků 3 inzeráty 30.07.18 10:35

@nikinka90 No, tak pak ještě může zůstat manžel doma…

jannina1
Závislačka 4134 příspěvků 30.07.18 10:37

Jak nechce? On zustane doma a bude pomahat?

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 30.07.18 10:39

No to je hezký, taky můžeš rodit zítra, že… Nikdo z rodiny nepomůže? Manžel si to teda představuje jak? Tvoje problémy přišly až během těhotenství, nebo jste měli nějaký plán, než jste se začali o dítě snažit?

Aspera
Generální žvanilka 20796 příspěvků 1 inzerát 30.07.18 10:42

Mě pomáhali dopoledne rodiče a odpoledne po návratu z práce manžel. Problémy jsem měla po porodu a měla jsem zakázáno zvedat těžké věci včetně syna.

AstraG
Závislačka 4406 příspěvků 30.07.18 10:44

Co to znamená zdravotní problémy s rukama i nohama? Jsi tělesně postižená, ochrnutá? To by chtělo specifikovat. A jestli je to neslučitelné s péči o dítě, tak jste si to měli dopředu promyslet, jak to budete praktikovat. A nebo to není tak horké, když manžel s výpomocí nesouhlasí? Je třeba aby jsi nám to lépe nastínila.

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 10:47

@Michelle_M

Problémy již před těhu ale nyní větší zhoršení. Od ledna jsem musela být na nemocenské. Manžel musí být v práci z mé mateřské nevyzijeme…

pikola
Neúnavná pisatelka 19275 příspěvků 30.07.18 10:49
@nikinka90 píše:
@Michelle_MPro­blémy již před těhu ale nyní větší zhoršení. Od ledna jsem musela být na nemocenské. Manžel musí být v práci z mé mateřské nevyzijeme…

A má manžel návrh jak situaci řešit když nechce nikoho jiného doma?

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 10:51

@AstraG

Chronický zánět šlach zápěstí i achillovek =nohy,… Navíc jsem silná migrenicka a mám reflux.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 30.07.18 10:53

Hledala jsem bud pres agenturu nebo na netu, stejne tak známí. Partner u nás též cizí osobu strašně nechtěl, ale nakonec jsem mu řekla, že jelikož on sám doma uklízet nebude a já na to nemám čas, tak prostě výpomoc seženu a tečka - pokud to teda nechce začít dělat sám :) Momentálně zná naši uklízečku jménem a má ji moc rád. Pro některé lidi je těžko stravitelné, ze si najednou mají nekoho pustit domů, ale zvyknou si.

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 10:55

@pikola

Přežil by to ale nadšený není… Jiná možnost ale asi není. Z rodiny může pomoci akorát tchyně ale také už není nejmladší. Respektive je mi blbé aby mi tu vytirala např.

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 10:58

@Lalelale v

Děkuji za zprávu, kolik se tak platí na hodinu?

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 30.07.18 11:02

Sepište seznam všech činností, které je potřeba doma zvládat - je velmi pravděpodobné, že pokud se na tom váš manžel nepodílí, tak vlastně vůbec nemá představu. Případně mu na nejbližší víkend zadejte seznam toho, co je potřeba udělat a ať si s tím poradí. Téměř jistě zjistí, že jak se taková paní do domácnosti hodí.

Jinak v případě že máte ZTP, tak se by se to mohlo dát vykázat jako asistence.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 30.07.18 11:04

@nikinka90 ouch, tak to nevim. Uz nežiju v ČR, takže moje ceny jsou staré x let. Ale určitě se to bude dost lišit a je to o domluvě. I tady se ceny liší opravdu hodně, člověk od člověka. Být tebou, poptam se známých, protože je vždy lepší mít přímo doporučení. A manželem se netrap, bude to muset přežít. Nebo ať domácí práce dělá sám. A beztak si zvykne a ještě bude rád, jak máte cisto ;)

nikinka90
Nováček 9 příspěvků 30.07.18 11:05

@Ou

ZTP nemám, obiham doktory a zkoušela jsem i alternativy ale nikdo mi nepomohl
Manžel pomáhá ale až budu sama doma s miminkem tak…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >