Zdravotní problém, už si nevím rady.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 25.12.18 17:04
Zdravotní problém, už si nevím rady.

Dobrý den, prosím o radu. Začalo to v létě, kdy jsem začala mít tlaky na hrudi, špatné dýchání a bylo mi řečeno po vyšetření EMG, že mám hyperventilační tetánii, začala jsem brát hořčík - magnosolv a docela mi to pomohlo.
Ale asi 1- 2 měsíce zpátky, mne začali bolet záda - bederní páteř, mezi lopatkama a trošku krční páteř, každý den bolesti hlavy, několikrát denně motáky v hlavě, tlaky v hlavě, nevolnosti, pocit na omdlení, bolesti očí, rozmazané vidění, vadí mi ostré světlo, svědí mne oči, bolest kolem uší, tiky v obličeji ( kolem rtů, brada, oční víčko, pod okem), tiky v celém těle prsty na rukou, nohou, v lýtku, na stehně. Křeče v prstech a žaludeční problémy.
Vím, je toho moc, ale neví někdo, co to je? Nemá někdo podobný problém?
Děkuji za každou radu.

Reakce:
pannda
Kelišová 6735 příspěvků 36 inzerátů 25.12.18 17:19

Borelióza v pořádku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 17:24

Mám to stejné. Zatím mám dg. jen na část příznaků. A to CC syndrom kvůli protruzi C5/C6 plotýnky. Dejte pls vedět, až přijdete na to, co vám je. Já ještě mívám svalovou slabost.

Ou
Kelišová 5879 příspěvků 25.12.18 17:46

Máš to od neřešených úzkostí a stresu - ono to jaksi sebou nese vždy povodeň nejrůznější neurochemie. A když to člověk do sebe furt jen vyplavuje a nekompenzuje, protože neví jak a neumí to, tak to pochopitelně ovlivňuje i reálné fyzické zdraví.

Plus to sebou nese stažené svaly a jakmile v tom je člověk chronicky, tak si tou svalovou dysbalancí umí rozhodit ledacos.

To že si člověk neumí spojit fyzické příznaky s vlastní úzkostí bývá typickým znakem panické poruchy.

Výhodou je, že to je něco, čeho se člověk může zbavit - je potřeba si přiznat, že u kořene je úzkost a začít se učit porozumět vlastním emocím a pracovat s nimi tak, aby je konstruktivně prožíval a neničil se jimi. Ať už tím že se jimi nechá zaplavit a nebo je naopak vytěsňuje tak, že se začnou somatizovat.

Takže pro jistotu zajdi na neurologii a nech si udělat protilátky na boreliozu. Ale ta tetanie jednoznačně ukazuje na úzkost v kořenu tvých problémů.

Zároveň si zajdi na rehabilitaci, aby sis uvolnila bloky a srovnala záda. Když k tomu přidáš ještě nějakou dobře vedenou jogu a začneš ji cvičit pravidelně, třeba jen pár minut ráno a večer, tak se ti podaří jenak udržet záda ve funkčním, nebolestivém stavu a další neurologických příznaků, ale především tím že jóga pracuje s dechem a relaxací, tak budeš mít jeden z nástrojů, jak se zbavovat oné stresové neurochemie.

Ale zároveň se k tomu musíš naučit pracovat s úzskotí a dalšími emocemi, protože jinak se ti podaří vykompenzovat si to co ti úzkost udělala teď, jenže protože při tom paralelně budeš zase tuhnout a zase produkovat všechny ty stresové hormony do krve, tak to jaksi je jako brát léky na bolest a zkoušet rozchodit zlomenou nohu.

Nejefektivnější je na to psychoterapie a dost pomáhá zejména terapie orientovaná na tělo tady je seznam absolventů patřičného, seriozního výcviku - je potřeba dohledat přes google, jeslti někdo z nich pracuje poblíž tvého bydliště.

http://capzt.cz/…enti-vycviku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.18 17:55
@Ou píše:
Máš to od neřešených úzkostí a stresu - ono to jaksi sebou nese vždy povodeň nejrůznější neurochemie. A když to člověk do sebe furt jen vyplavuje a nekompenzuje, protože neví jak a neumí to, tak to pochopitelně ovlivňuje i reálné fyzické zdraví.

Plus to sebou nese stažené svaly a jakmile v tom je člověk chronicky, tak si tou svalovou dysbalancí umí rozhodit ledacos.

To že si člověk neumí spojit fyzické příznaky s vlastní úzkostí bývá typickým znakem panické poruchy.

Výhodou je, že to je něco, čeho se člověk může zbavit - je potřeba si přiznat, že u kořene je úzkost a začít se učit porozumět vlastním emocím a pracovat s nimi tak, aby je konstruktivně prožíval a neničil se jimi. Ať už tím že se jimi nechá zaplavit a nebo je naopak vytěsňuje tak, že se začnou somatizovat.

Takže pro jistotu zajdi na neurologii a nech si udělat protilátky na boreliozu. Ale ta tetanie jednoznačně ukazuje na úzkost v kořenu tvých problémů.

Zároveň si zajdi na rehabilitaci, aby sis uvolnila bloky a srovnala záda. Když k tomu přidáš ještě nějakou dobře vedenou jogu a začneš ji cvičit pravidelně, třeba jen pár minut ráno a večer, tak se ti podaří jenak udržet záda ve funkčním, nebolestivém stavu a další neurologických příznaků, ale především tím že jóga pracuje s dechem a relaxací, tak budeš mít jeden z nástrojů, jak se zbavovat oné stresové neurochemie.

Ale zároveň se k tomu musíš naučit pracovat s úzskotí a dalšími emocemi, protože jinak se ti podaří vykompenzovat si to co ti úzkost udělala teď, jenže protože při tom paralelně budeš zase tuhnout a zase produkovat všechny ty stresové hormony do krve, tak to jaksi je jako brát léky na bolest a zkoušet rozchodit zlomenou nohu.

Nejefektivnější je na to psychoterapie a dost pomáhá zejména terapie orientovaná na tělo tady je seznam absolventů patřičného, seriozního výcviku - je potřeba dohledat přes google, jeslti někdo z nich pracuje poblíž tvého bydliště.

http://capzt.cz/…enti-vycviku

Psychika může urcitě hrát roli. Nicméně s těmi rehabilitacemi bych byla opatrná. Mně to jen zhoršily. Měla byste podstouput magnetickou rezonanci páteře, aby se u vás vyloučila vyhřezlá ploténka. Pokud Vám to jde do ruky, jedna se o brachio-craniální syndrom. A co se týče úzkosti, může to být tou disbalancí hořčíku a tetanií. Otazka je, co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce- stejně tak úzkost nebo tetanie. Psychosomatika je na vzestupu, ale vsadím se, že za pár let bude pravda příčin nemocí zase někde mezi…

D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 25.12.18 18:28

právě v létě mi zjistili tu tetánii, tak jsem začala brát ten hořčík. Zlepšovalo se to, ale poslední cca 2 měsíce to jde se mnou z kopce a začali se mi stupňovat problémy, které jsem uvedla výše. Takže mám pocit, že s tou tetánii to moc nesouvisí. Rehabilitace jsem už také podstoupila, ale spíš mám pocit, že to byla jen ztráta času.

D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 25.12.18 18:35
@pannda píše:
Borelióza v pořádku?

Krev mi doktor bral v září a jak mi dal výpis hodnot, tak jsem tam narazila i na dvě hodnoty - S_Borrelia IgG <0,40, S_Borrelia IgM 0,18

Nic jsem mu neříkala, takže nevím jestli je ta borelioza ok nebo ne a jestli není potřeba podrobnější vyšetření.

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 25.12.18 19:33

Měla jsem stejné problémy a to několik let. Lékaři stale svalovali na špatnou krčí páteř. Absolvovala jsem různé rehabilitace, cvičila, plavala apod.. a problémy zůstávaly. Nakonec jsem se dostala až na psychiatrii a tam mi konečně někdo řekl, že může být psychické!! Celou dobu jsem trpěla úzkostnou poruchou a nevěděla o tom. Bylo to strašné a přitom stačilo tak málo. Antidepresiva mě z toho poté vyléčila za pár měsíců.
Zkus si přečíst, co všechno zpusobuje úzkostno-panicka porucha, třeba se v tom najdeš

D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 27.12.18 16:06
@luci5 píše:
Měla jsem stejné problémy a to několik let. Lékaři stale svalovali na špatnou krčí páteř. Absolvovala jsem různé rehabilitace, cvičila, plavala apod.. a problémy zůstávaly. Nakonec jsem se dostala až na psychiatrii a tam mi konečně někdo řekl, že může být psychické!! Celou dobu jsem trpěla úzkostnou poruchou a nevěděla o tom. Bylo to strašné a přitom stačilo tak málo. Antidepresiva mě z toho poté vyléčila za pár měsíců.
Zkus si přečíst, co všechno zpusobuje úzkostno-panicka porucha, třeba se v tom najdeš
Četla jsem si o tom a je to celkem možné, jen mi nejde do hlavy, že to může být tak reálne od psychiky. Nejsem žádný hypochondr, k doktorům chodím nerada a když nemusím, tak nejdu. Vím, že psychika dokáže hodně, ale až tak moc ?
sediza
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 27.12.18 16:19
@D3n1s4 píše: Četla jsem si o tom a je to celkem možné, jen mi nejde do hlavy, že to může být tak reálne od psychiky. Nejsem žádný hypochondr, k doktorům chodím nerada a když nemusím, tak nejdu. Vím, že psychika dokáže hodně, ale až tak moc ?

Nemusí to být od psychiky. Ja to tak nemám. Já nejdříve taky nevěděla, z čeho to mám. Pak stačilo jezdit na sáňkách nebo štípat dříví a další den to bylo o 100% horší. Nejvíce mi vadí sezeni u pc. Ale od té doby, co sedím na míči je to lepší. Psychika-stres a úzkost stahuje svaly a může ten stav zhoršit. Ale třeba já jsem měla velké stresy v práci a vůbec se mi to tím nezhoršilo. Pak stačilo, aby na mě syn skočil a zatahal mě za krk. A zase se to zhoršilo - motaní hlavy, ihned zle od žaludku, jde mi to do ruky, špatné vidění -světelné mžitky, atd. Objednejte se na magnetickou rezonanci a budete vědět, na čem jste. Já to mám vidět na magnetické rezonanci. Necpala bych do sebe antidepresiva, pokud není vyloučeno toto. Jinak ale vúbec nepopírám, že by to mohlo být z psychily. Úzkosti, panicka ataka a spol. mohou mít podobné projevy.

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 27.12.18 16:36
@D3n1s4 píše: Četla jsem si o tom a je to celkem možné, jen mi nejde do hlavy, že to může být tak reálne od psychiky. Nejsem žádný hypochondr, k doktorům chodím nerada a když nemusím, tak nejdu. Vím, že psychika dokáže hodně, ale až tak moc ?

Také jsem tomu tenkrát nevěřila, ale bylo tomu tak. U mě se projevilo v době, kdy jsem se měla nejlépe - dobrá práce, rodiče mi pořídili vlastní byt, měla jsem přítele, co mě na rukách nosil.. A i tak nebyla hlava spokojená.
Kolik je ti let? Psychické nemoce se projevují do cca 30 let.

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 27.12.18 16:41

A ještě k těm antidepresivum. Mylně se lidé myslí, že jsou to škodlivé léky. Možná bývaly, ale před 50-ti lety. Věda pokročila a dnes jsou šetrné a nedělají z lidí blázny. Pokud ty problémy máš dlouho a i kdyby byly od něčeho jiného, AD by ti je pomohla zvládat po dobu, než by se na něco přišlo. Po zkušenostech už bych na nic nečekala a šla za odborníkem - psychiatrem. Za konzultaci nic nedáš

D3n1s4
Povídálka 14 příspěvků 27.12.18 16:48
@luci5 píše:
Také jsem tomu tenkrát nevěřila, ale bylo tomu tak. U mě se projevilo v době, kdy jsem se měla nejlépe - dobrá práce, rodiče mi pořídili vlastní byt, měla jsem přítele, co mě na rukách nosil.. A i tak nebyla hlava spokojená.
Kolik je ti let? Psychické nemoce se projevují do cca 30 let.

Mám 25 let a je pravda, že jsem uzliček nervů a všechno moc řeším a beru si věci moc osobně. Nedokážu házet problémy za hlavu, ale neustále se v tom v hlavě piplám.

luci5
Závislačka 3873 příspěvků 3 inzeráty 27.12.18 17:00
@D3n1s4 píše:
Mám 25 let a je pravda, že jsem uzliček nervů a všechno moc řeším a beru si věci moc osobně. Nedokážu házet problémy za hlavu, ale neustále se v tom v hlavě piplám.

Tak to by mohlo být. Zkus se opravdu někam objednat, jsou dlouhé čekací doby. Poradit se můžeš a uvidíš. Já také tenkrát prošla všechna vyšetření, dokonce jsem si nechala píchnout do páteře lumbální punkci a nic se nezjistilo. Taky mi bylo 25.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >