Zdravotní problémy a omluvení ze zkoušky na VŠ

Anonymní
14.5.21 07:17

Zdravotní problémy a omluvení ze zkoušky na VŠ

Dobrý den, potřebuji od vás poradit

Jsem studentkou prvního ročníku vysoké školy v Praze (dříve jsem studovala jiný obor a nyní změnila) a náhle jsem otěhotněla, v 8. týdnu mi zjistili, že plodu netluče srdce a týden zpátky jsem byla na vyčištění a odstranění z dělohy. Bylo to pro mě těžké psychické období a bohužel do toho mám teď ještě zkoušky. máme to na škole docela obtížné a už jsem se musela z jedné zkoušky, kvůli té operaci omluvit.
Bohužel mi došly komplikace a zánět močáku. Do včerejška jsem ležela v teplotách, zimnici a měla strašné křeče a dnes ráno se chystám jet na kontrolu, kterou už nechci odkládat, protože mám strach aby to nebyl zánět. (na jiný termín jsem se nemohla přehlásit, jelikož to už nešlo - hned jak se přihlásíme, nejde odhlásit co se týče ustních)

Nicméně, dnes mám zkoušku, která je velmi důležitá a je ustní a už jsem se zní omluvila. Mohu poslat i potvrzení o hospitalizaci ale nechci nějak uvádět problémy nebo o nich mluvit s někým cizím, snad mě chápete. A chci se zeptat, zda myslíte, že tohle normálně VŠ - konkrétně ta zkoušející pochopí, že musím jet do nemocnice.

Děkuji Vám všem, je to další nepříjmný problém a potřebuji uklidnit. Na mail mi paní magistra ještě neodepsala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8045
14.5.21 07:20

Normalne bych rekla, o co slo, kor zenska to pochopi, nevim proc se stydis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1665
14.5.21 07:34

U nás tedy musíme nahrát do systému omluvenku od Dr aby nám nepropadl termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
14.5.21 07:34
@Anonymní píše:

Jsem studentkou prvního ročníku vysoké školy v Praze (dříve jsem studovala jiný obor a nyní změnila) a náhle jsem otěhotněla, v 8. týdnu mi zjistili, že plodu netluče srdce a týden zpátky jsem byla na vyčištění a odstranění z dělohy. Bylo to pro mě těžké psychické období a bohužel do toho mám teď ještě zkoušky. máme to na škole docela obtížné a už jsem se musela z jedné zkoušky, kvůli té operaci omluvit.
Bohužel mi došly komplikace a zánět močáku. Do včerejška jsem ležela v teplotách, zimnici a měla strašné křeče a dnes ráno se chystám jet na kontrolu, kterou už nechci odkládat, protože mám strach aby to nebyl zánět. (na jiný termín jsem se nemohla přehlásit, jelikož to už nešlo - hned jak se přihlásíme, nejde odhlásit co se týče ustních)

Nicméně, dnes mám zkoušku, která je velmi důležitá a je ustní a už jsem se zní omluvila. Mohu poslat i potvrzení o hospitalizaci ale nechci nějak uvádět problémy nebo o nich mluvit s někým cizím, snad mě chápete. A chci se zeptat, zda myslíte, že tohle normálně VŠ - konkrétně ta zkoušející pochopí, že musím jet do nemocnice.

Děkuji Vám všem, je to další nepříjmný problém a potřebuji uklidnit. Na mail mi paní magistra ještě neodepsala.

napsala bych písemnou omluvu na katedru a před tím zavolala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
14.5.21 07:37

Tohle je problém každý ženský která si tim prochází, že se za to „stydí“, normálně řekni co se stalo a oni to pochopí, třeba se uleví i tobě.
U mě to taky každej kdo o tom věděl hrozně tajil (rodina a kamarádka) připadala sem si jak kdybych byla plesnivá a ty situace kde jsem musela něco říct byly mnohem divnější, než když sem řekla na rovinu o co jde, vzduch se pročistil mnohem rychleji a snáz se s tim pak smiřuje, než se tím uvnitř užírat a před ostatníma přetvařovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
14.5.21 07:45

Tak ve zprávě z nemocnice začerni diagnózu a další citlivé údaje. Jinak já jsem uznávala jakoukolov omluvenku, i ústní. Ostatně chronicky se odhlašující studenti nakonec dojeli na nedostatek termínů, takže ctev si podřezali sami pod sebou. Já měla ostatní práce víc než dost, takže když nedorazili na zkoušení, tak mi to bylo vcelku fuk :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35059
14.5.21 08:26
@Anonymní píše:

Potřebuješ potvrzení od lékaře, ale zároveň nikdo nemá právo nahlížet do lékařské zprávy. Ta potvrzení se nechávají vystavit zvlášť, není tam uvedena diagnóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1147
14.5.21 08:36

Normálně se omluvíš, a jakmile budeš moci, pošleš jim potvrzení od doktora a to je všechno. To samé kdybys pak třeba potřebovala nějaké úlevy kvůli chybějícím zkouškám, tak to zas předložíš na studijní oddělení/děkanát (že jsi měla déletrvající zdravotní komplikace) a neměl by být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
589
14.5.21 09:01

Můžeš se domluvit u lékaře, ať ti do zprávy napíše něco obecného, běžně se to tak dělá. Může tam být třeba komplikace po gynekologickém zákroku a nikdo neví, o co šlo… Nikdo nemusí vypisovat, že jsibyla na revizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
14.5.21 12:19

Ja mela ve zkouskovem obdobi gynekologickou operaci, take s komplikacemi. Vetsinu zkousek jsem si mohla posunout na jiny termin. S vyjimkou jedne. Dotycnemu zkousejicimu jsem napsala mail, ze jsem po operaci, bez dalsi specifikace. On mi bez problemu prominul nedostaveni se na zkousku a dokonce jsme se pozdeji domluvili na zkousce v srpnu. Kdyby trval na lekarske zprave, tak bych mu ji ukazala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat