Zdravotní problémy a reakce manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 07:31
Zdravotní problémy a reakce manžela

Ahoj maminky, jsem smutná z chování svého manžela a zajímalo by mě, jestli to třeba máte některá podobně a jak to řešíte.
Máme 2 děti, z toho jedno miminko. Od 2. těhotenství jsem začala mít větší problémy s páteří. Od mala mám skoliózu a proto jsem hned v začátku problemů chtěla začít s rhb. Doma cvičím pravidelně takřka každý den už spoustu let. Jenže rhb by znamenala, že by manžel musel aspoň 1× týdně přijít dřív z práce a hlídat syna, na což řekl, že to prostě nejde a mám si to zařídit jinak. Tchýně mi vysvětlila, že takové problémy jsou v těhotenství normální, ji taky bolela záda a pomáhaly jí od toho domácí práce, kde je hodně pohybu - vytírání apod. A hlavně hlídat váhu.
V 8. měsíci už jsem měla problém vstát a normálně chodit, tak jsem poprosila mamku a ta kvůli mě chodila 1× týdně z práce k nám hlídat a já chodila na rhb. Manžel to bral tak, že chodím cvičit a je to můj koníček. Nicméně pomáhalo to.
Po porodu se to zas trochu zhoršilo a fyzio mi doporučila chodit ještě na jedno cvičení plus si dávat co nejčastěji zdravotní procházky. Jenže to moc nejde s mimi a batoletem. Podotýkám líným batoletem, které na odražedle jede 200 m a pak mi ho vrazí do ruky a chce nést nebo jdeme rychlostí retardovaného slimáka.
Poprosila jsem teda manžela, jestli bych večer po jeho příchodu z práce mohla třeba 2× nebo 3× týdně sama s kočárkem jít se projít a třeba i toho i něco nakoupit - máme 3 km od nás supermarket, ideální procházka. A reakce mě dost zklamala. Vlastně to úplně ignoroval a když jsem se k tomu vrátila, řekl ať nevymýšlím blbosti a jestli se chci hýbat, tak je třeba naštípat dříví, vyplevat zahrádku atd. Prostě vůbec nechápe, že potřebuju úplně jiný typ pohybu. Štve mě, že v ani ne 30 vypadám jak vypadám, nejsem schopná se narovnat a to si držím myslím si velmi dobrou váhu kolem 50 kil a doma se snažím cvičit, ale s dětma je to všelijaké.
Jak je na tom váš partner s chápáním zdravotních problémů? Jakmile se o něčem takovém zmíním, jako bych píchla do vosího hnízda.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 19.07.19 07:33

Promiň, ale proč se ho sakra ptáš, jestli se můžeš jít projít? Proste se obleč, vem kočár a běž. Batole to s otcem tu hodinu taky vydrží.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 1 inzerát 19.07.19 07:35

Manžel je magor, asi je tak vychovanej z rodiny, když tchyně má stejně hloupý názor. U nás je to jinak, ale holt jsem si dala při výběru partnera pozor, nestála jsem o tady ty macho typy, pro které je žena zejména služka a chůva :nevim:

Russet
Neúnavná pisatelka 17984 příspěvků 19.07.19 07:36

To je smutné. Ale udělala bych to stejně. Neochotne batole bylo doma a já bych fičela s kočárkem na procházku. Nebo si najdi placenou chůvu a je to. I kdyby to byl jen koníček, ne zdravotní nutnost, máš nárok být chvilku bez dětí a věnovat se sama sobě.

Hegy
Kecalka 223 příspěvků 19.07.19 07:38

@Lily Evans no asi tak nějak se na to dívám i já, vždycky, když čtu o takových blbcích, jsem tak šťastná za mýho muže…

Aduš8
Kelišová 5347 příspěvků 19.07.19 07:39

Jak to máme doma to ti asi moc nepomůže a nepřidá ti to.. Můj manžel sbalil teď v mém těhotenství naše batole a šel s ním ven kdykoliv, kdy jen viděl, že jsem unavená a nebo mě malý vytáčel. A to klidně hned potom, co přišel ze zaměstnání. Na druhou stranu, já po něm nechci nic doma, dokud se nevrátím do práce. Když potřebuji pomoct, řeknu si a vyhoví mi. Je pro mě důležitější, aby se věnoval dětem, domácnost zvládám. Co se týká zdraví, oznámí, vysvětlím a zařídíme se, jak je potřeba. Nemáme nikoho na hlídání, bydlím v zahraničí a jsme závislí jen jeden na druhém. A vždycky jsme to nějak zvládli.

mroe
Neúnavná pisatelka 16080 příspěvků 19.07.19 07:39

To vypada, ze je manzel tvuj pan s vladce. A ty doma delas chuvu a sluzku. Priste se neptej, ale oznamuj. A pokud ti manzel nechce vyjit vstric ani jednou tydne, prestan treba prat, protoze nrmuzes kvuli zadum veset pradlo…muze nastoupit chytra tchyne.

Tinuvien
Generální žvanilka 24927 příspěvků 19.07.19 07:42

Souhlas s holkama. Tady máš dítě, jdu se projít s kočárkem. A jdu. Je rodič stejně, jako ty.

Verunka732
Povídálka 27 příspěvků 19.07.19 07:46

Proč se ho sakra ptáš, jestli můžeš jít na procházku? :roll: Bože, při takových diskusích si pokaždé uvědomím, jaký poklad mám v manželovi. Někteří chlapi jsou fakt ubožáci. Promiň za takový výraz, ale tohle mě teda nadzvedlo. A ještě víc, že si tohle necháš líbit.

Demi
Závislačka 4056 příspěvků 19.07.19 07:48

Pokud manžela vychovávala tchýně, není se co divit, že má takové předpotopní názory. Je snad normální, že si manželé pomáhají. Co by říkal, kdybys skončila na vozíku? Že jsi měla více cvičit… normálně bych se s ním nedomlouvala, cvičila bych podle doporučení a na procházku bych šla, jen co pán přijde z práce. Dítě může tu chvíli pohlídat.

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 19.07.19 07:48

Nepomůže ti, jak to máme my doma. Ale promiň, tvůj manžel je totální hovado. Až přijde z práce, neptej se ho, buď připravená, vezmi kočár ( já bych mu tedy nechala i mimino) a jdi, ve dveřích houkni jdu na rehabilitaci, staráš se o děti. Rozhodně bych se ho nedoprošovala a neprosila, jestli mohu jít s nemocnýma zádama cvičit.

Safrik
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 19.07.19 07:49

Teda to je mi lito ze se takhle chova.. Taky bych sla normalne, tchyne bydli daleko? Ze by hlidala kdyby byl manzel porad blb a nechtel s malim byt doma?

Denisa56
Kelišová 6853 příspěvků 19.07.19 07:52

Citace:
Poprosila jsem teda manžela, jestli bych večer po jeho příchodu z práce mohla třeba 2× nebo 3× týdně sama s kočárkem jít se projít…

To jako vážně? Ty ho prosíš od dovolení, jestli se můžeš jít projít? Jsi asi v dost podřízené pozici. Jsi jeho partnerka, ne dítě, které on vychovává a dovoluje mu, co smí nebo nesmí. Navíc on není ani lékař ani fyzioterapeut, takže na jeho chytrá doporučení stran tvého pohybu mu řekni, jestli by se nechtěl překvalifikovat a otevřít si soukromou ordinaci, když má tak hluboké odborné znalosti. Hele, jasně s stručně - sděl mu, že tvoje zdraví je tvoje zdraví, že máš jen jedno a že je ti celkem šumafuk, jaký on na to má názor. Že ty víš sama nejlíp, co ti je a co potřebuješ, takže mu oznamuješ, že čtyřikrát v týdnu odcházíš SAMA na hodinovou procházku a on se tu hodinu bude starat o VAŠE děti. Když bude mít kecy, vůbec se s ním nepouštěj do nějakých debat, neospravedlňuj se, nevysvětluj donekonečna, prostě jako zaseknutá deska: Potřebuju to, nebo skončím jako invalida a a basta fidli.

Nenech sebou takhle vorat, tchyně už vůbec do toho nemá co kafrat.

Verunka732
Povídálka 27 příspěvků 19.07.19 07:52

@Šáruší líp bych to nenapsala, zakladatelka by si měla uvědomit, že jsou rovnocenní partneři a ne pán a služka, která musí prosit, jestli může jít na procházku. Bože bože

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 1 inzerát 19.07.19 07:52

@Hegy jako mírná daň za to je, že mezi námi s manželem neplane žádná spalující vášeň, milujeme se, ale není to taková ta láska jak z ruskýho románu. K těmto láskám jsme si totiž oba vybírali zcela nevhodné typy, se kterými by život byl peklo jako má zakladatelka, takže jsme se pak racionálně rozhodli, že jsme roky nejlepší kamarádi, navzájem si se fyzicky líbíme, máme podobné životní hodnoty a názory, tak jdem do toho. A vyšlo to nečekaně moc pěkně, žije se nám příjemně :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama