Zdravotní problémy maminky

Anonymní
26.12.19 17:16

Zdravotní problémy maminky

Zdravím holky. Poslední dobou mě trápí moje maminka. Je to ten typ člověka, co považuje prohlídky u gynekologa za zbytečnost. Teď je jí 64 let a naposledy tam byla z donucení někdy před 12 lety. Už mockrát jsme ji všichni prosili, aby tam aspoň jednou za čas zašla. Pro ni je to potupné a doktoři zbyteční. Chodí pouze ke své praktické lékařce, na preventivní prohlídku, která ale probíhá tak, že se jí zeptá, co má za potíže, ona řekne, že v podstatě žádný a tím to končí. Proto se u ní strašně děsím rakoviny vaječníků. Je to u mě až patologické, že v každém příznaku už vidím právě tuhle nemoc. Až dosud to bylo z mé strany víceméně asi jenom plašení, ale teď se objevilo něco, co mě znepokojilo tak, že jsem přes svátky nemohla myslet na nic jiného. V neděli totiž přišla s tím, že kalhoty, které si bere jenom o víkendu se jí za poslední týden zmenšily. Mě hned došlo, že je to jeden z příznaků a to těch vážnějších a v té změti asi jeden z nejurčitějších. Když dneska přišla zase s tím, že jsou jí ty kalhoty fakt menší, řekla jsem jí, že by s tím měla něco dělat, nejlíp zajít k doktorovi. Ona se na mě nevěřícně podívala s tím, že kdyby jí něco bylo, tak by přece netloustla, ale hubla a je to jenom tím, že po šedesátce tak strašně přibrala (což je fakt, má k tomu dispozice, babička taky ztloustla po šedesátce a to opravdu markantně, navíc má málo pohybu a ráda se nají). Jenže to by se přece neudálo za týden. K doktorovi ji nedostanu, o tom nechce ani slyšet, považuje to za zbytečný. A tak já tady sedím a řvu, protože je to pro mě jeden z nejdůležitějších lidí, nedokážu si představit, že bych o ni teď měla přijít a začíná mi pomalu přicházet na mysl, jestli to nebyly naše poslední Vánoce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4376
26.12.19 17:23

Myslím, že to trochu dost hrotis. Je pravda, že na prohlídky by chodit měla. Ale zase takhle hledat problémy a nemoci je dost vadné.
Ono každé vánoce s kýmkoliv mohou být poslední, protože nikdy nevíš, co se stane.
Ovsek takhle syckovat je dost morbidní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27898
26.12.19 17:24

Prosímte, jako že někdo přibere a ty za tím hned vidíš rakovinu? Na preventivky by chodit měla, to jo, ale zase takhle vyvádět v podstatě bez důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 17:29

Mě to totiž u ní děsí už asi pět let. Tehdy nám na to onemocněla sousedka, taky to považovala za zbytečný, furt byla zdravá nebo aspoň tak vypadala, najednou se ztratila a ukázalo se, že stačila obyčejná zácpa, pátralo se po příčině až se na to přišlo. Tehdy ji vytáhli hrobníkovi z lopaty, tři roky byla dobrá, letos na jaře měla pohřeb. Od té doby zjišťuju příznaky a (pravda až nezdravě ji pozoruju), dokonce jsem už prosila, naléhala, brečela, všechno marné. Na prohlídku nepůjde. Možná, že už z toho opravdu magořím, ale mám jenom strach. Jenže mě je divný, že by ji během týdne začalo být malé oblečení.

• Citovat
  • Nahlásit
5622
26.12.19 17:36

Na prohlidky by chodit mela.Ale nevim co tak vysilujes.Jsou Vanoce, ja pribrala ted za tyden 2 kila a kalhoty se mi taky zmensily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20511
26.12.19 17:42

Za týden se dá přibrat i 10kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
26.12.19 17:44

Stejně s tím nic nenaděláš, pokud nechce, nechce, nedonutíš ji ani párem volů, chápu strach, všichni ho máme o své blízké, nikdo nikdy nevíme, zda se ráno probudíme, tohle užírání nemá smysl, nijak to neovlivníš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7279
26.12.19 17:48

Ahoj,
je hezke, ze mas o mamku starost. Ukauzuje to, ze jako mama svou roli splnila dobre a to je krasne.
Respektuj i pres ten strach o ni, ze je to jeji volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:06
@Anonymní píše:
Zdravím holky. Poslední dobou mě trápí moje maminka. Je to ten typ člověka, co považuje prohlídky u gynekologa za zbytečnost. Teď je jí 64 let a naposledy tam byla z donucení někdy před 12 lety. Už mockrát jsme ji všichni prosili, aby tam aspoň jednou za čas zašla. Pro ni je to potupné a doktoři zbyteční. Chodí pouze ke své praktické lékařce, na preventivní prohlídku, která ale probíhá tak, že se jí zeptá, co má za potíže, ona řekne, že v podstatě žádný a tím to končí. Proto se u ní strašně děsím rakoviny vaječníků. Je to u mě až patologické, že v každém příznaku už vidím právě tuhle nemoc. Až dosud to bylo z mé strany víceméně asi jenom plašení, ale teď se objevilo něco, co mě znepokojilo tak, že jsem přes svátky nemohla myslet na nic jiného. V neděli totiž přišla s tím, že kalhoty, které si bere jenom o víkendu se jí za poslední týden zmenšily. Mě hned došlo, že je to jeden z příznaků a to těch vážnějších a v té změti asi jeden z nejurčitějších. Když dneska přišla zase s tím, že jsou jí ty kalhoty fakt menší, řekla jsem jí, že by s tím měla něco dělat, nejlíp zajít k doktorovi. Ona se na mě nevěřícně podívala s tím, že kdyby jí něco bylo, tak by přece netloustla, ale hubla a je to jenom tím, že po šedesátce tak strašně přibrala (což je fakt, má k tomu dispozice, babička taky ztloustla po šedesátce a to opravdu markantně, navíc má málo pohybu a ráda se nají). Jenže to by se přece neudálo za týden. K doktorovi ji nedostanu, o tom nechce ani slyšet, považuje to za zbytečný. A tak já tady sedím a řvu, protože je to pro mě jeden z nejdůležitějších lidí, nedokážu si představit, že bych o ni teď měla přijít a začíná mi pomalu přicházet na mysl, jestli to nebyly naše poslední Vánoce.

Nakonec tvou maminku může skolit „obyčejná“ mrtvice a ne nějaká rakovina vaječníků. Máte genetickou zátěž v rodině? Zemřela na to její máma? Pak bych jí řekla, že by na prevenci měla myslet, aby si užila vnoučata. Že s ní klidně půjdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 18:13

@Russet Já vím, ale tohle je tak hodně na očích. V přímé rodině se rakovina objevila dvakrát, v obou případech se týkala plic (byli to kuřáci). Babička se léčí se srdcem, děda má hodně přes 90 neléčí se s ničím, neb to nepotřebuje. Pokud vím, tak ani v širší geneticky spjaté rodině se nejspíš gynekologický nádor neobjevoval.

• Citovat
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:28
@Anonymní píše:
@Russet Já vím, ale tohle je tak hodně na očích. V přímé rodině se rakovina objevila dvakrát, v obou případech se týkala plic (byli to kuřáci). Babička se léčí se srdcem, děda má hodně přes 90 neléčí se s ničím, neb to nepotřebuje. Pokud vím, tak ani v širší geneticky spjaté rodině se nejspíš gynekologický nádor neobjevoval.

Jde o to, jestli nádor ženských orgánů měla její máma. Jistota to není, ale kdyby ano, určitě bych prevenci nezanedbávala. Lečebné metody pokročily, měla by určitě velkou naději na uzdravení. Může být i jen nafouklá. Mně třeba bramborový salát na zažívání moc dobře nedělá, v roce ho nedělám. Ani na váhu nelezu a obléct kalhoty v novém roce bude možná taky problémek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
26.12.19 18:31

Podle mě je pravděpodobnější, že trpíš pokročilou paranoiou, než že má mamka rakovinu vaječníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 18:37

Ono je to možná tím, že to nosím pět let v hlavě a vlastně to nemám komu říct. Babička ta ji nutí úplně stejně jako já (i když ona na ty prohlídky taky není), jenže je jí už přes 80, tak ji nechci přidělávat ještě svoje starosti, přítele to nezajímá (nedivím se mu) a řešit to s kamarádkama mi nepříjde zrovna etické. Tohle je vlastně první příležitost, kdy o tom můžu mluvit.

• Citovat
  • Nahlásit
21046
26.12.19 18:53

Prosím tě neblázni, maminka ztloustla, moje mamka také v 60 rapidně ztloustla jenom přes břicho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 18:56
@stinga píše:
Prosím tě neblázni, maminka ztloustla, moje mamka také v 60 rapidně ztloustla jenom přes břicho

To by mi divný nepřišlo, je to v genech, její matka taky ztloustla po šedesátce. Mě trápí to, že minulý víkend jí byly kalhoty dobře a za týden jsou jí fest.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat