Zdravotní a psychické problémy po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 13:30
Zdravotní psychické problémy po porodu

Dobrý den maminky,
jsem matka skoro roční holčičky. A potýkám se po porodu s hroznými věcmi. Neustálé motání hlavy, pocity na zvracení, rozmazané vidění / né vždy ) a hlavně dělání se slabo, jak když do mě někdo píchne a mě se podlomí nohy a udělá se mě špatně. S tím,, že pak i psychicky, protože jsem z toho rozhozená. Trvá to už hrozně dlouho, bojím se kamkoliv jet s malou sama, a už mě to nebaví. K psychologovi docházím, výsledky mám v pořádku, až o něco menší výsledky štítné žlázy a cholesterol, ale to s tím nesouvisí. Chtěla jsem se zeptat, máte s tím, některá taky zkušenosti, mohlo by to být kojením? Doktoři tvrdí, že ne, ale spousty maminek mi tvrdí, že ano, proto by mě zajímal i názor, pokud jste se některá s tímto potýkala. Děkuji Vám mockrát a krasný den.

Přečtěte si článek: Poporodní deprese, její příznaky a léčba

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8748 příspěvků 19.01.18 13:36

Podle mě to s kojením souviset, záleží na četnosti kojení, může, prostě je tělo vyčerpané, asi bych zkusila nasadit nějaké vitamíny vhodné pro kojící matky, pokud chceš nadále kojit. Nebo hold odstavit, myslím, že není nutné kojit do 3 let, když má maminka takovéhle zdravotní obtíže a nemůže se tak o dítko pořádně starat, co kdyby se tohle stalo až poneseš malou ze schodů nebo v autě. To raději nekojit :)

Bábrdl
Generální žvanilka 21674 příspěvků 19.01.18 13:38

@Deni-saa železa máš dost?

chaela
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 2 inzeráty 19.01.18 13:38

Ahoj, já jsem zažila něco podobného, ale asi v mnohem menší míře. Bývalo mi slabo, usínala jsem i ve stoje (a to doslova), motala se mi hlava, byla mi pořád zima,… U mě to bylo únavou. Starší byl neustále řvoucí a skoro nikdy nespící mimino, takže když jsem za celou noc spala dvakrát po hodině a takhle třeba měsíc v kuse, nebylo se čemu divit, že jsem z toho „mrtvá“. Pokud máš pořádku tu štítnou žlázu (to byl u mě další problém s podobnými projevy, léčím se sní už léta, tak se po porodu samozřejmě taky musela upravit), psychologa navštěvuješ, tak moc nevím, co poradit.
Jak to máš s odpočinkem, hlídáním? U mě veškeré fyzické (a následně s tím spojené psychické) projevy souvisí s mojí odpočatostí a „vyblbnutím“ bez dětí.

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 13:48

Děkuji moc za komentáře.. jste zlaté!

Malou mám tak nějak nonstop já.. Manžel teda pomáhá na výbornou, ale má práci, a do toho dělá školu. jsem bez malé jen, když jedu do práce cca 2 x týdně na 3 hodiny, někdy jedou semnou.. jelikož jsem dříve byla hodně vytížená a podnikala jsem a vše možné a byla jsem strašně psychicky silný člověk, tak mě přijde, že právě nemám jak když by do čeho píchnout.. Malá je hodná, taky někdy uřvaná, asi jako každé děcko. S kojením bojuji každý den, zda odstavit nebo ne.. nikdy jsem si nemyslela, že budu takhle dlouho kojit, řekla jsem si do roka a dost.. malá se mě v noci bud po 2 - 3 hodinách stále na kojení. jediný kdy nekojím je po obědě.. S tou štítnou žlázou beru euthyrox, mám nějaké uzliky, ale dle DR medikace je správná, když jsem se ptala, zda mě to nemůže dělat štítná žláza… Jsem z toho už tak unavená, hlavně je to pro mě šílený nezvyk, mít tyto stavy, snažím se fungovat, ač je to sílené přemáhání a kdo mě zná, tak by na mě nic nepoznal. Vím, že mě moc není rady, k psychologovi docházím, ten mě ještě prásky na psychiku nechce napsat, že zkusíme bojovat, ale je to tak strašně těžké, tak mě zajímal i názor, někoho, kdo to měl třeba podobně.

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 13:49
@Bábrdl píše:
@Deni-saa železa máš dost?

Ano, byla jsem na krvi..

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 19.01.18 14:02

Ahoj, taky jsem rok po porodu, se stitkou mě hlidaji, léky zatím neberu. A mam to to samé. Motani, pocit na zvracení, špatná nálada. Je to únavou, sice nekojim, ale prcek mi stejně v noci nespí dyl jak 2 hodiny v kuse. Pak se prevali a knoura, takže musím vstát, podat dudlik, pochovat. Někdy k němu chodím co hodinu, je to brutal. Přes den si musím taky většinou poradit sama. Manžel vozí jen občas, takže to uklizim, když jsou pryc. Zkusila jsem teď nasadit nějaké multivitaminy, tak čekám, co to udělá, i když tomu moc nevěřím. Prostě se strašně potřebuju vyspat :lol:

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 14:13
@Feliccita píše:
Ahoj, taky jsem rok po porodu, se stitkou mě hlidaji, léky zatím neberu. A mam to to samé. Motani, pocit na zvracení, špatná nálada. Je to únavou, sice nekojim, ale prcek mi stejně v noci nespí dyl jak 2 hodiny v kuse. Pak se prevali a knoura, takže musím vstát, podat dudlik, pochovat. Někdy k němu chodím co hodinu, je to brutal. Přes den si musím taky většinou poradit sama. Manžel vozí jen občas, takže to uklizim, když jsou pryc. Zkusila jsem teď nasadit nějaké multivitaminy, tak čekám, co to udělá, i když tomu moc nevěřím. Prostě se strašně potřebuju vyspat :lol:

ty jooo, tak aspoň někdo je tu s podobnou situací.. Já mám pořád pocit, že nemám být z čeho unavená.. :nevim: ale je pravda, že v noci, když mužu kolikrát nespím, někdy mě to prostě nejde, přes den, když jsem mohla, jsem nikdy neusnula.. přitom jsem kolikrát taak unavená, ale nic..

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 14:14
@Deni-saa píše:
ty jooo, tak aspoň někdo je tu s podobnou situací.. Já mám pořád pocit, že nemám být z čeho unavená.. :nevim: ale je pravda, že v noci, když mužu kolikrát nespím, někdy mě to prostě nejde, přes den, když jsem mohla, jsem nikdy neusnula.. přitom jsem kolikrát taak unavená, ale nic..

nejhorší je, že mě se pak dělá i psychicky slabo, protože se vypsychuji a neumím se s těmi stavy srovnat, že to tak prostě mám.

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 19.01.18 14:17

@Deni-saa já si to vybijim na manželovi, chudák můj :mrgreen:

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 14:22
@Feliccita píše:
@Deni-saa já si to vybijim na manželovi, chudák můj :mrgreen:

Jsou to chudáci.. Ale, jak říkám klobouk dolů, strašně ho obdivuji, že se mnou je a že to se mnou dává.. Někdy vybuchne, že už je taky vyřízený, kdy,, kolabuji,, ale jinak je milionový.. A neskutečně mě podporuje. Vím, už jedno, vždycky jsem nechápala, jak někomu může být psychicky špatně, já robot. Už nikdy nebudu nikoho soudit, protože to je fakt psycho.. :roll: mě už se v těhu v druhým trimestu začalo dělat hrozně spatně psychicky a kolabovala jsem, ale přisuzovala jsem to unavě, straně jsem makala, nemoc ne nemoc, pak jsem zůstala doma. Psycha sice zůstala, ale bylo to lepší, vše jsem přikládala těhotenství. Po porodu nejlepší den jako už dlouho a za dva dny se vše vrátilo.

Feliccita
Kecalka 145 příspěvků 8 inzerátů 19.01.18 14:32

@Deni-saa taky občas vidím, že už mě má dost. Ale tak snad se to časem zase srovná. Za chvíli jaro, sluníčko, teploucko, to pomůže. Na to se těším:-) a jak říká můj táta, „hlavně se z toho nepo…“ :D taky mi pomáhá sklenička něčeho ostrejsiho večer, trochu to zvedne tlak :-)

Deni-saa
Povídálka 18 příspěvků 19.01.18 14:33

Tím ročním obdobím se utěšuji pořád a najednou je to rok a pořád nic.. :D

Irinka0210
Závislačka 4613 příspěvků 19.01.18 14:41

Mě se takovým způsobem začala projevovat panická porucha…

j-p
Extra třída :D 11739 příspěvků 19.01.18 14:45

@Deni-saa :) přesně tak, nemáš to únavou ale panicke ataky. Presne popisujes problémy, co sem měla a mám já. A kojeni to zhorsovalo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Zvrat v případu Terezy: Vykonstruované důkazy, má slíbené Vánoce v Česku

V pondělí se v Pákistánu uskutečnil další soud s Češkou Terezou Hlůškovou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >