Zdravotní sestra - 1 rok studia na VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 20:09
Zdravotní sestra - 1 rok studia na VŠ

Dobrý den,
na internetu jsem přečetla, že byla schválena nějaká novela zákona, že zdravotním sestrám bude stačit jeden rok studia na VŠ s povinností mít SZŠ zakončenou maturitou. Nevíte zda to platí i v případě, že jsem zubní technik? Dala by se škola zvládnout při výchově batolete? Jednou bych chtěla pracovat jako zdravotní sestra - je to pro mě poslaní a vždycky mě tato práce fascinovala. Nevíte jak to tedy je? Máte někdo zkušenost nebo víte podrobné informace?

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 23.11.18 20:24

Tak pokud je to tvoje životní poslání a vždy tě to fascinovalo, proč jsi to nešla studovat rovnou? Ja jssm treba vystudovala neco, co me strašně bavilo, ale teď mě to nějak opustilo a našla jsem se jinde. Ovšem bohužel někde, kde bez školy nemám šanci. Takže kdybych bývala věděla… A ty jsi už věděla.
Ale to je OT, promiň. Koukni na stránky příslušne VŠ a tam vždy píšou, co může absolvent daného oboru potom dělat. Ale teda o žádném ročním VŠ oboru nevím, leda celozivotko nebo jen nějaký kurz pořádaný danou VŠ.
Edit. Jak to tak znova čtu, píšeš, že teprve byla schválena novela zákona. Tak to asi potrvá, než nějaký takový obor vznikne, pokud už nevznikl a nečekal jen na schválení.

sagina
Echt Kelišová 7647 příspěvků 23.11.18 20:41
@Anonymní píše:
Dobrý den,
na internetu jsem přečetla, že byla schválena nějaká novela zákona, že zdravotním sestrám bude stačit jeden rok studia na VŠ s povinností mít SZŠ zakončenou maturitou. Nevíte zda to platí i v případě, že jsem zubní technik? Dala by se škola zvládnout při výchově batolete? Jednou bych chtěla pracovat jako zdravotní sestra - je to pro mě poslaní a vždycky mě tato práce fascinovala. Nevíte jak to tedy je? Máte někdo zkušenost nebo víte podrobné informace?

1. tzv. model 4+1 není pro VŠ, ale VOŠ
2. nejedná se o roční studium, ale o „minimálně“ roční studium - takže v praxi záleží na řediteli školy, jestli tvé předchozí studijní programy vyhodnotí jako dostačující pro vstup do vyššího jak prvního ročníku a do jakého ročníku + jestli uděláš (kromě přijímaček) i rozdílovky
3. není to pro studenty s maturitou na zdrávce, ale pro zájemce, kteří se již kvalifikovali jako praktická sestra, zdravotnický záchranář, dětská sestra nebo porodní asistentka

takže možnost zkrácení studia není určená zubním technikům, takže pokud chceš být všeobecná sestra, musíš studovat od začátku. i když tedy zubní technici studují na VŠ/VOŠ, ne? takže záleží na tom, jestli jsi předtím odmaturovala jako praktická sestra (zdravotnický asistent), můžeš si zkusit podat přihlášku a uvidíš :nevim:

Jana-86
Povídálka 49 příspěvků 23.11.18 21:38
@Anonymní píše:
Dobrý den,

Trochu si to představuješ jednoduše.
Tzv.model 4+1 v praxi příliš nefunguje, jelikož vystudované praktické sestry se SZŠ se učivo všeobecné sestry za 1 rok prostě nedoučí. Většinou min.2 roky či jdou rovnou na Bc. na 3 roky.
Mám VŠ oboru všeobecná sestra a studium bylo opravdu náročné, zejména časově. Denně škola od rána do večera, kromě toho odborná praxe zabrala téměř celé prázdniny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >