Zdravotní sestra - chirurgie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 12:26
Zdravotní sestra - chirurgie

Ahojte potřebuju poradit pracuje některá z vás na chirurgii? Je tu někdo kdo nastoupil hned po VOŠ na chiru jako prvni oddeleni? Mě to čeká od září mam pocit ze ze školy nic nevim a realita v nemocnici je uplne nekde jinde, nikdy jsem nepracovala z dokumentaci-papiry ani program na PC, zodpovednost je jen na me, rozhodovat se, prijimat pacienty..Jaká je vaše náplň práce, náročnost, na co si dát pozor, kolektiv- zapadli jste ve sve prvni praci? Co vás překvapilo a podobně. Kolektiv je tam stálý sestry ktere maji rodinu, děti.. doufám ze si s nimi budu mit co rict, chodila jsem tam na praxi cca měsíc ve skole tak to tam trochu znam kde co najdu a podobne..mam strach ale i se tesim..klidne se rozepiše ráda si počtu :)

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 12:36

Ahoj.
Já jsem nastupovala po střední škole na chirurgickou JIPku. Obavy jsem měla úplně stejné jako ty. Měla by jsi mít přidělěnou sestru školitelku, se kterou budeš ze začátku sloužit a ona by tě měla všechno naučit tak, jak jsou na daném oddělení zvyklí. Mě bylo dokonce řečeno, že raději přijímají absolventky, které si vyškolí podle svého, než přijímají sestry s praxí, které mají naučené určité stereotypy z bývalého zaměstnání. Náročná práce je to dost. První cca půlrok jsem chodila domů pomalu s brekem, ale postupem času se to zlepšovalo, až jesm tam zůstala téměř 9 let, než jsem šla na mateřskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 12:56

Kdysi jsme na chirurgii pracovala, hned po škole :think: Je to už řadu let a s nějakým extra zácvikem či dozorem se nikdo nenamáhal! Práce byla velmi náročná a stresující, fakt těžká dřina - ale jednalo se o fakultní nemocnici s těžkými případy! Pak jsme pracoviště změnila a nelituji, na chirdu už bych nešla :jazyk: Těžce snáším trvalý stres!
Prosím o anonym, osobní profesní údaje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 13:12
@Anonymní píše:
Kdysi jsme na chirurgii pracovala, hned po škole :think: Je to už řadu let a s nějakým extra zácvikem či dozorem se nikdo nenamáhal! Práce byla velmi náročná a stresující, fakt těžká dřina - ale jednalo se o fakultní nemocnici s těžkými případy! Pak jsme pracoviště změnila a nelituji, na chirdu už bych nešla :jazyk: Těžce snáším trvalý stres!
Prosím o anonym, osobní profesní údaje

Taky jsem pracovala ve fakultní nemocnici a udivuje mě, že ne v každé fakultce probíhá adaptační proces :think:. Můžeš prozradit město?

Božislava
Závislačka 3152 příspěvků 22.05.19 13:15
@Anonymní píše:
Prosím o anonym, osobní profesní údaje

MZDA? :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 13:42

Vy mě strašíte :) stres taky nesnáším vím ze nejaky bude ale snad ne takovy jak píšete už teď z toho nemuzu usnout jaký jsem stresař neni fakultka takze nejake vetsi pripady tam nejsou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 14:00

Ahoj, nastoupila jsem po MD, mám 15 let praxi ale na neurologie JIP, teď bylo volno jen na chirde…kdybych mohla uteču!!!Měla jsem první týden ranní, pak jednu službu se sestřičkou a jinak už jedu sama… chirurgické věci se učím za pochodu, strašný stres, chodím domů úplně vyřízena a to jsem si myslela, že mne nemůže už nic překvapit…ejhle pletla sem se. Prosim anonym, jinak smazat

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 15:25
@Anonymní píše:
Ahoj, nastoupila jsem po MD, mám 15 let praxi ale na neurologie JIP, teď bylo volno jen na chirde…kdybych mohla uteču!!!Měla jsem první týden ranní, pak jednu službu se sestřičkou a jinak už jedu sama… chirurgické věci se učím za pochodu, strašný stres, chodím domů úplně vyřízena a to jsem si myslela, že mne nemůže už nic překvapit…ejhle pletla sem se. Prosim anonym, jinak smazat

Jakto?? Co je tam tak stresujici?

Nell2
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 22.05.19 19:22

Mě hrozně vyděsilo, že nic nevím. Že jako ted hned hypotenze, teď hned zajistit vstupy, teď hned podat tolik a tolik ephedrinu a nebo teď zástava.. Na to nás na praxi nikdo nepripravil. Ale tak časem si to sedlo. Dělala jsem na chirurgii 8 let, teď jsem na MD.

azaleila
Kecalka 463 příspěvků 74 inzerátů 21.06.19 07:42
@Nell2 píše:
Mě hrozně vyděsilo, že nic nevím. Že jako ted hned hypotenze, teď hned zajistit vstupy, teď hned podat tolik a tolik ephedrinu a nebo teď zástava.. Na to nás na praxi nikdo nepripravil. Ale tak časem si to sedlo. Dělala jsem na chirurgii 8 let, teď jsem na MD.

a máš v plánu se na chir vracet?

carola
Echt Kelišová 7544 příspěvků 21.06.19 09:31
@Anonymní píše:
Ahojte potřebuju poradit pracuje některá z vás na chirurgii? Je tu někdo kdo nastoupil hned po VOŠ na chiru jako prvni oddeleni? Mě to čeká od září mam pocit ze ze školy nic nevim a realita v nemocnici je uplne nekde jinde, nikdy jsem nepracovala z dokumentaci-papiry ani program na PC, zodpovednost je jen na me, rozhodovat se, prijimat pacienty..Jaká je vaše náplň práce, náročnost, na co si dát pozor, kolektiv- zapadli jste ve sve prvni praci? Co vás překvapilo a podobně. Kolektiv je tam stálý sestry ktere maji rodinu, děti.. doufám ze si s nimi budu mit co rict, chodila jsem tam na praxi cca měsíc ve skole tak to tam trochu znam kde co najdu a podobne..mam strach ale i se tesim..klidne se rozepiše ráda si počtu :)

Ahoj. Já sice nejsem sestra, ale uřčitě to zvládneš. Každý začátek je těžký. Je fajn, že jsi tam chodila na praxi a nejdeš tedy úplně do neznámého prostředí. Užij si své poslední prázdniny a v září vzhůru do práce. A ber to tak, že odejít můžeš vždy jinam. Jako zdr. sestra si vždy budeš moci vybírat.

Váš příspěvek
Reklama