Zdravotní sestra dálkové studium lze to ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Loopy
Povídálka 28 příspěvků 30.04.19 11:03
Zdravotní sestra dálkové studium lze to ?

Zdravím :mavam:

snad se tu najde někdo, kdo mi trochu objasní nebo kdo třeba dálkově studuje zdravotnictví.
Já v tom nějak plavu v tom přísunu informací.
Chtěla bych se zeptat, zda když mám maturitu ze Sociálního oboru, zda lze nějak dálkově si udělat školu na Zdravotní sestřičku. :kytka:
 Děkuji

Reakce:
sagina
Echt Kelišová 7945 příspěvků 30.04.19 11:17

@Loopy tak všeobecná sestra (a nově na několika školách i dětská sestra) se dá studovat i dálkově, respektive kombinovaně. obecně vzato není potřeba mít předtím zdravotnické vzdělání, nicméně v některých případech bude záležet na konkrétní škole (i v denním studiu se dá domluvit individuální studium). nicméně pro nezdravotníka může být problémem rozsah praxe - za ty tři roky celkem 2400 hodin, které je nutno absolvovat, ať ve studiu denním nebo kombinovaném. proto dálkaři bývají spíše praktické sestry nebo jiní zdravotníci, kteří mají své domovské oddělení, na kterém si část praxe odbydou v rámci své běžné pracovní doby.

Petula306
Kecalka 304 příspěvků 30.04.19 11:43

Přesně tak. Já kvůli praxi ve druháku skončila. Sice mám střední zdravotnickou školu, ale při vysoké (kombinované) jsem dělala mimo obor a s tou praxí to opravdu nešlo. Úplně mi to „zhnusilo“ obor a dělám raději v dopravě.

Loopy
Povídálka 28 příspěvků 30.04.19 12:03

@sagina Děkuji moc ;) Je to škoda.. Práce by mě hodně bavila. Potom ať se ti nahoře nediví, že tak málo sester :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 13:19
@Loopy píše:
@sagina Děkuji moc ;) Je to škoda.. Práce by mě hodně bavila. Potom ať se ti nahoře nediví, že tak málo sester :think:

prosím anonym rodina neví že se taky hlásím na vos zdravotní, ona ta praxe jde nasmlouvat i v nemocnici co máš blízko, já doufám že mi dovolí odpolední a noční 12h tak by mi mohla naběhnout rychle :think:

Petula306
Kecalka 304 příspěvků 30.04.19 16:10

Jasně, praxe se dá domluvit všude. Ale já chodila normálně do práce a taky se musela starat o domácnost. Navíc jako třešnička - šumperská nemocnice chtěla po mě za každý den praxe u nich 50kč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 16:22
@Petula306 píše:
Jasně, praxe se dá domluvit všude. Ale já chodila normálně do práce a taky se musela starat o domácnost. Navíc jako třešnička - šumperská nemocnice chtěla po mě za každý den praxe u nich 50kč.

to jako vážně??? to chtějí všechny nemocnice??

sagina
Echt Kelišová 7945 příspěvků 30.04.19 16:35
@Petula306 píše:
Jasně, praxe se dá domluvit všude. Ale já chodila normálně do práce a taky se musela starat o domácnost. Navíc jako třešnička - šumperská nemocnice chtěla po mě za každý den praxe u nich 50kč.

jsi si jistá, že ta cena je za den? já si teď od podzimu budu dělat specializaci a ze zvědavosti jsem koukla, kolik je asi tak cena, kdybych si ji měla platit sama (jako že nebudu, ale znám i takové, které si platily). tam ta praxe vycházela taky zhruba na padesát korun - ale na hodinu.

ale tak jo, chápu, vzdělání něco stojí. akorát by mě zajímalo, jestli se ty peníze dostanou k těm sestrám, které se studentům v rámci praxe věnují anebo jestli se prostě a jednoduše „ztratí“ někde v účetním systému :nevim: hmm, i když otázka by možná měla spíš znít, jestli dané oddělení má vůbec k dispozici sestru - mentorku, která tam je pro potřeby studentek anebo jestli se v tom ty studentky víceméně musí plácat samy, protože sestry na ně nemají čas, že.

Petula306
Kecalka 304 příspěvků 30.04.19 17:40

Promiň, možná za hodinu, já už nevím. Bylo mi zdůvodněno, že peníze platíme za použití rukavic, desinfekce, mýdla…
Jasně, vzdělání něco stojí, ale i učeň na praxi v dílně naopak má praxi aspoň symbolicky zaplacenou.. Žádnou mentorku jsem neměla, přišla jsem na směnu a makala jako bych byla v práci, počítají s tím, že výkony umím ze střední.
No a smutné je, že tuto vysokoškolskou praxi by mi později zaměstnavatel neuznal při stanovení platu.

Loopy
Povídálka 28 příspěvků 30.04.19 21:19

Ježíš, co tady čtu je úplně na hlavu postavené :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:. Tak, že já za praxi těch 2400 hodin jim nasypu těch 50/h tudíž jen za praxi dám 120 tis? 8o 8o 8o a to nepočítám školné a dojíždění :lol:

Váš příspěvek
Reklama