Zdravotní sestra je podřadné zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 19:35
Zdravotní sestra je podřadné zaměstnán

Reaguji na dnešní diskuzi, kde se mladá holčina ptala na studium zdravotnické školy. Velice mě tam překvapily názory, že je toto studium vlastně podřadné + další žena psala, že by nechtěla, aby toto její dcera studovala. Ráda bych zde zabrousila do detailů, tak proto anonymně, jelikož odkryju část tohoto povolání.
Práci zdravotní sestry znám přímo z praxe, i když mám vystudováno něco trochu jiného. Zdravotní sestra musí umět poměrně hodně výkonů teoreticky i prakticky. Každý jedinec je jiný (třeba při „napichování žíly - takova prodavačka prodává vždy to samé, to, co je dané… účetní zase pracuje dle zákona a vyhlášek - u sestry toto neexistuje!!! Musí umět, i když přijde nový "exemplář). Kromě toho musí dělat práci přesně, hned napoprvé (úřednice svůj omyl skartuje, znovu se přihlásí do systému, stornuje). Sestra pracuje s velmi silnými léky, kde často není prostor na chyby. Dost často dělá i práci mimo své kompetence (dávkování některých léků na JIP, ARO), a to bez odměny, bez právní ochrany. Spousta sester také pracuje na ambulanci a musí určit, kdo má být ošetřen první, to ji stěžují někteří pacienti (jen z toho, co jsem zažila: Pacient nadává, že své číslo neslyšel, to, že hulil venku, neřekne. Další: "Sestra ani nevyleze“ - no, ona taky nemá sedák a skálu, aby někam lezla. „Sestra pila kafíčko“ - také má právo pít. „Čekám už dvě hodiny“ - v Británii čekáte i 12 hodin, prostě moc pacientů. Já si vás platím." - ano, ale opravdu málo :lol:. „Ona mi nedala sanitku.“ - nedala, sanitka je pro ležáky a pro lidi, co nemají nohy, zbytek si má vzít taxík. To, že lidi s holí mají sanitku zdarma, je štědrost, kvůli které je personál vystaven riziku nezaplacení.
Samozřejmě jsou rozdíly mezi sestrou na standardním oddělení a na ARO, ale pořád každá z nich ty životy zachraňuje nebo tomu aspoň pomáhá. Přispivatelky své negativní příspěvky myslely asi ve vzahu k jejich výplatě - ano, berou málo. Kdejaká úřednice v teple a vůni má to samé, dělnice často také. IT a „vážený pan podnikatel“ také mají tolik, že to ta sestra často ani neušetří, ale nikdo z nich ten lidský život nezachraňují, sestra a další personál ano. Věřím v práci těchto žen a mužů a neskutečně si vás vážím. Mnoho lidí hamtá, ničí si své zdraví, ale jednou vás také budou potřebovat. Věřím, že si lidé brzy uvědomí, co je důležitější a co by mělo být více financováno a být vážené.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
JetLi
Kecalka 151 příspěvků 04.01.17 19:43

Úplně s tebou souhlasím. Jsme sice „pitomá sestra z domova pro seniory“, ale jsem tam téměř bez lékaře a většina rozhodování je na mě. Mám klienta odeslat do nemocnice nebo zbytečně plasim? To byl denní chleba. Nehledě k tomu, že zdravotní sestru válcuje kdekdo. Pacient/klient, jeho rodina, lékaři i nadřízení.
Ale zas stojí za to, když vám klient řekne, že vás má rád a chce abyste sloužila denně :srdce:

KalamityJohn
Kelišová 6538 příspěvků 04.01.17 19:43

Jako každá jiná práce. Dobrá zdravotní sestra je požehnání a špatná je pěknej průs er.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 19:43

Já myslím že každý normální člověk ví, jak jsou sestry důležité

Lucie Lexová
Kecalka 326 příspěvků 04.01.17 19:45
@JetLi píše: Úplně s tebou souhlasím. Jsme sice „pitomá sestra z domova pro seniory“, ale jsem tam téměř bez lékaře a většina rozhodování je na mě. Mám klienta odeslat do nemocnice nebo zbytečně plasim? To byl denní chleba. Nehledě k tomu, že zdravotní sestru válcuje kdekdo. Pacient/klient, jeho rodina, lékaři i nadřízení.
Ale zas stojí za to, když vám klient řekne, že vás má rád a chce abyste sloužila denně :srdce:

Přesně tak.

MisaHanuska
Extra třída :D 10973 příspěvků 04.01.17 19:47

Nechápu, jak někdo může toto povolání považovat za podřadné. Pro mě jsou to s trochou nadsázky andělé.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 04.01.17 19:50

Tak tady tedy musím reagovat. Je velice jednoduché odsoudit a pausalizovat kohokoli/jakoukoli profesi, a ten, kdo tuto praci považuje za podradnou, je hňup a nemá smysl se tim trápit. Jen z pracovního hlediska je práce sestřičky velmi záslužná a náročná, o tom žádná. Ale vzdy je to hlavne o lidech. Na blbce se da natrefit všude, a rozhodne to neni dané tou profesi. Potkala jsem uz hodne zdravotniku, a vážím si všeho, co pro nas ostatní dělají. Je to tak trochu poslání, pracovat v tomto resortu. Ja osobně si velice vážím každého slušného člověka, který děla svoji praci pořádně. A je jedno, jestli je to sestřička, prodavačka, topenar. Takže jsem vlastně jen chtela říct, ze se najdou i tací, kteri si jejich práce váží a rozhodne je nepovažuji za podradné :kytka:

Aliik
Echt Kelišová 8363 příspěvků 04.01.17 19:51

Také si tohoto povolání velmi vážím. Ale když to blbě napíšu, také bych nechtěla, aby si má dcera toto povolání vybrala - právě proto, že vím, jak je náročné (v nemocnici denní, noční…) a špatně ohodnocené :oops: ;)

ka2ka
Extra třída :D 13431 příspěvků 04.01.17 19:59
@Marie432875 píše:
Tak tady tedy musím reagovat. Je velice jednoduché odsoudit a pausalizovat kohokoli/jakoukoli profesi, a ten, kdo tuto praci považuje za podradnou, je hňup a nemá smysl se tim trápit. Jen z pracovního hlediska je práce sestřičky velmi záslužná a náročná, o tom žádná. Ale vzdy je to hlavne o lidech. Na blbce se da natrefit všude, a rozhodne to neni dané tou profesi. Potkala jsem uz hodne zdravotniku, a vážím si všeho, co pro nas ostatní dělají. Je to tak trochu poslání, pracovat v tomto resortu. Ja osobně si velice vážím každého slušného člověka, který děla svoji praci pořádně. A je jedno, jestli je to sestřička, prodavačka, topenar. Takže jsem vlastně jen chtela říct, ze se najdou i tací, kteri si jejich práce váží a rozhodne je nepovažuji za podradné :kytka:

krásně napsané

Ms.Ragdoll
Závislačka 2693 příspěvků 04.01.17 20:02

Myslim, ze obecne maji nekteri lide celkem vžitou tak trochu neuctu k statnim zamestnancum ( kteri pracuji s lidmi a pro lidi), casto slysim nebo ctu v diskuzich vetu typu: " platim si to, ze svych dani". Takovi lide, pak maji pocit, ze jim snad musi ti druzi slouzit a bohuzel se podle toho chovaji ( urazeni ucitelu, policistu, napadani zdravotniku…)
V nasem state je to celkove podporovano i platovym ohodnocenim techto povolani… jako zdravotni sestra ktera slouzi od nevidim do nevidim ma cca 18 tis hrubeho, radovy policista nebo hasic na tom neni o moc líp, je to ostuda.

Příspěvek upraven 04.01.17 v 20:03

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 04.01.17 20:02

Uctivam veskery zdravotni personal, prala bych si aby dostali hodne pridano a melo zajem o praci vice lidi, ono kdyz mate podstav a delate za 3 tak neni divu, ze se nekteri chovaji, jak se chovaji… nemuzou za to+mzda je demotivuje

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33364 příspěvků 04.01.17 20:05

Je to jedno ze zaměstnání, které je náročné a finančně podhodnocené. Četla jsem ty reakce v diskuzi, v podstatě vyznívaly v duchu- práci mám ráda, ale raději se jí vyhni- je to hodně práce za málo peněz. Kdo má životní hodnoty srovnané podle financí, pro toho to snad může být podřadné zaměstnání.

radúna
Extra třída :D 12061 příspěvků 04.01.17 20:05

To není jenom práce jako každá jiná. Tohle je povolání. Ne všechny sestry by tu práci měly vykonávat, ale jinak je velmi obdivuji.
Já jsem před dětmi pracovala jako ošetřovatelka na LDNce, moc mě to bavilo a i když se o nás (ošky, sanitářky) nemluví, byly jsme se sestrami na „jedné lodi“.
Tam to byla dřina neskutečná a nesrovnatelná s jinými odděleními.
Zažila jsem setru anděla, která se pro pacienty skoro rozkrájela a jinou, která jen kouřila a nadávala, že se chudák babička chtěla přebalit :roll:.
Zažila jsem spoustu příbuzných, kteří přišli 1× za měsíc kasírovat důchod anebo jiné, kteří byli u svých maminek téměř denně a pomáhali. Těch prvních bylo ale o moc víc a bylo mi z toho smutno.
Já jsem se k té práci nevrátila, protože bych musela dojíždět úplně jinam do jiného města v rámci Agelu a finančně bych na tom byla hůř a jako bonus bych téměř neviděla děti, manžela.
Teď pracuji v místě bydliště, finančně mám víc, jsem doma.
Až budou děti velké, třeba se k ošetřovatelství vrátím. Radši na LDNku než na chirurgii.
Ale zaměstnání to podřadné není, je nedoceněné. A to hodně. A nejen lékaři nebo sestry.

sněhurka a nelinka
Nadpozemská drbna 28882 příspěvků 04.01.17 20:09

Svou práci miluju, baví mě velmi, ale mám devítiletou dceru, a také bych byla raději aby si vybrala jiný obor, a to hlavně pro náročnost povolání, vše ale záleží na ní, zatím tvrdí, že sestřička určitě nebude, ale kdo ví :lol:

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 04.01.17 20:10
@Aliik píše:
Také si tohoto povolání velmi vážím. Ale když to blbě napíšu, také bych nechtěla, aby si má dcera toto povolání vybrala - právě proto, že vím, jak je náročné (v nemocnici denní, noční…) a špatně ohodnocené :oops: ;)

Tak ja bych nechtela aby moje deti byly doktori :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >