Zdravotní sestra - praxe u lůžka

22.7.15 13:04

zdravotní sestra praxe u lůžka

Sestřičky, mám hloupý dotaz pracuji v: domovy pro osoby se zdravotním
postižením, chráněné bydlení jako zdravotní sestra na částečný úvzek je toto brané jako praxe u lůžka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23723
22.7.15 13:43

Pokud máš v pracovní smlouvě zdravotní sestra, tak je to výkon práce zdravotní sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
22.7.15 13:50

Já si myslím, že je. Jak psala danyk, záleží na tom co máš napsané ve smlouvě. Ale jestli to potřebuješ vědět stoprocentně, tak bych se zeptala asi na úřadu práce nebo tak někde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.11.18 21:34

Mám dotaz,i když úplně nesouvisí s tématem.
Jak to máte vy,zdravotní sestry,které pracujete u lůžka v nepřetržitém provozu,s vykazováním odpracovaných hodin.Směna 12 hodin,kolik máte započítaných?Doposud jsme měli 11 hodin-čas na svačinu a odpočinek je jen sen,kterého nedosáhneme.Na oběd chodit nemůžeme,ohrozilo by to chod oddělení.Obědy nám nosí uklízečky z oddělení,kteří vozí obědy z kuchyně.To abychom si oběd snědly v klidu,tzn. na jeden „zátah“ bez zvedání se k telefonům,zvonkům,jako na potvoru se jede s pacientem na sál,dalšího dovézt po kolono na dospání…je nemožné.To se povede tak dvakrát do měsíce,že ho zhltneme teplý a bez zvedání se.Kávu na jedno posezení také nikdy nevypijeme,usrkáváme během práce.Takže nám přijde nespravedlivé,že se účtuje méně hodin,než skutečně pracujeme.Přitom náš sen je,že si na 10 minut sedneme,vypneme a nic nebudeme řešit.
Od ledna nám zaměstnavatel vykazuje 11,5 hodiny.Ale o 12 hodinách nechce ani slyšet.
Jak to máte vy ostatní?Z provozních důvodů nelze,aby jedna z nás odešla na těch 30 minut v kuse do vedlejší místnosti a nic nedělala a vzápětí šla další.Jsme v tak omezeném počtu lidí na směnu,že to nelze.
Jsou dny,kdy jsem na směnu sama sestra na denní,mám 28 pacientů.A je tu ještě staniční sestra,která nepracuje na oddělení,nepomůže s pacienty,ale stále něco objednává,řeší,zpracovává vizity.A k ruce mám dvě sanitářky.Ty když odejdou na RTG s ležícím pacientem na posteli,tak jsem na oddělní úplně sama na vše.Většina lidí jsou ležáci,pro upřesnění.
Anonym z důvodu,kdyby mě zaměstnavatel poznal,nebyla bych v dobré pozici.Bohužel šance na zvýšení pracovníků na směnu minimální.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.18 21:46

Zdravím,dělám taky sestru u lůžka a počítá se 11,5 hodiny.Půl hoďka je na jídlo.Dělám na menším odborném odd.kde je hodně práce nárazově,ale občas si taky zalítáme zvláště v operační dny.To co popisujete jsem si užila na začátku mé sesterské„kariéry“.Nejhorší to bylo ač to tak nevyzní na infekci.Všechny možné diagnozy co kde nechtěli na odděleních.Hromada ležících,často i 3× do týdne exitus,feťáci,nepřizpůsobivý pacienti,vši,svrab,HIV, i rozvinutý AIDS u cizince,syfilis…aj to by byl výčet hodně dlouhý:-)Maminky nám nosily vzorky stolice a moči k obědu,byly schopné nám zkumavku-parazitku položit vedle talíře:-)A divily se,že se nám to nelíbí:-))

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.11.18 22:05
@Anonymní píše:
Zdravím,dělám taky sestru u lůžka a počítá se 11,5 hodiny.Půl hoďka je na jídlo.Dělám na menším odborném odd.kde je hodně práce nárazově,ale občas si taky zalítáme zvláště v operační dny.To co popisujete jsem si užila na začátku mé sesterské„kariéry“.Nejhorší to bylo ač to tak nevyzní na infekci.Všechny možné diagnozy co kde nechtěli na odděleních.Hromada ležících,často i 3× do týdne exitus,feťáci,nepřizpůsobivý pacienti,vši,svrab,HIV, i rozvinutý AIDS u cizince,syfilis…aj to by byl výčet hodně dlouhý:-)Maminky nám nosily vzorky stolice a moči k obědu,byly schopné nám zkumavku-parazitku položit vedle talíře:-)A divily se,že se nám to nelíbí:-))

Předešlá anonymní-pracuji na septické chirurgii.Takže docela podobný humáč jako infekční odd.Rozpadlé dekubity,ze všech ran smradlavý a hnusný, výtok.Bércáky tečou přes obvazy.Než ráno vykoupeme a ošetříme rány,tak jsme úplně grogy.To co je opilý,smradlavý,ležící,inkontinentní,v terminálním stadiu-i když je to ledvinová kolika,žlučníkový záchvat,zlomenina,tak to jde k nám a ne na ortopedii či aseptickou část chir.Prostě nám říkají „žumpa“ celé nemocnice.A bohužel nemáme ani o kurunu víc než na čistých a ne tak náročných odděleních.A o příspěvku za infekci si také můžeme jen nechat zdát.To co nás drží je asi ten nejlepší kolektiv,který v nemocnici je.Takže nebýt holek,který podrží,podpoří,vyjdeme si vždy vstříc,tak na takovém oddělení bych už dávno nebyla.
A přesně-obědváme a když občas někdo z pacientů chodí,tak nám leze na sesternu a řeší zvratky,hovna,nosí nám prázdné talíře od oběda a pokládají k našemu obědu…a nezajímá je,že obědváme.Nebo sedneme k obědu a zvonek-a už od dvěří škodolibě-Vy obědváte,co?Tak zavřete okno,na mě táhne.

• Nahlásit
  • Citovat
2860
11.11.18 22:09

Ja teda nejsem zdravotni sestra, ale takovahle praxe, kde je malo lidi a prestavka na obed je scifi, neni jenom ve zdravotnictvi. Vas zamestnavatel vam musi tu pauzu odecist i tak, to je proste v zakoniku prace a nejede pres to vlak. I kdyz chapu, ze je to k vzteku. Pokud se s tim nechcete smirit, muzete si stezovat na inspektoratu prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
HSY
251
11.11.18 22:27
@Anonymní píše:
Mám dotaz,i když úplně nesouvisí s tématem.
Jak to máte vy,zdravotní sestry,které pracujete u lůžka v nepřetržitém provozu,s vykazováním odpracovaných hodin.Směna 12 hodin,kolik máte započítaných?Doposud jsme měli 11 hodin-čas na svačinu a odpočinek je jen sen,kterého nedosáhneme.Na oběd chodit nemůžeme,ohrozilo by to chod oddělení.Obědy nám nosí uklízečky z oddělení,kteří vozí obědy z kuchyně.To abychom si oběd snědly v klidu,tzn. na jeden „zátah“ bez zvedání se k telefonům,zvonkům,jako na potvoru se jede s pacientem na sál,dalšího dovézt po kolono na dospání…je nemožné.To se povede tak dvakrát do měsíce,že ho zhltneme teplý a bez zvedání se.Kávu na jedno posezení také nikdy nevypijeme,usrkáváme během práce.Takže nám přijde nespravedlivé,že se účtuje méně hodin,než skutečně pracujeme.Přitom náš sen je,že si na 10 minut sedneme,vypneme a nic nebudeme řešit.
Od ledna nám zaměstnavatel vykazuje 11,5 hodiny.Ale o 12 hodinách nechce ani slyšet.
Jak to máte vy ostatní?Z provozních důvodů nelze,aby jedna z nás odešla na těch 30 minut v kuse do vedlejší místnosti a nic nedělala a vzápětí šla další.Jsme v tak omezeném počtu lidí na směnu,že to nelze.
Jsou dny,kdy jsem na směnu sama sestra na denní,mám 28 pacientů.A je tu ještě staniční sestra,která nepracuje na oddělení,nepomůže s pacienty,ale stále něco objednává,řeší,zpracovává vizity.A k ruce mám dvě sanitářky.Ty když odejdou na RTG s ležícím pacientem na posteli,tak jsem na oddělní úplně sama na vše.Většina lidí jsou ležáci,pro upřesnění.
Anonym z důvodu,kdyby mě zaměstnavatel poznal,nebyla bych v dobré pozici.Bohužel šance na zvýšení pracovníků na směnu minimální.

Já tedy neporadím, myslím, že zkrátka ze zákona se ta pauza musí vykázat, i když fakticky si jí zaměstnanec nemá šanci vybrat.
Jen jsem tě tedy chtěla podpořit. Zdravotních sester na zatížených odděleních si nesmírně vážím. Mají těžce vydřený plat, práce je náročná fyzicky i psychicky. Kdyby bylo na mě, zvýším jim plat okamžitě, namísto pánům poslancům :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.18 00:16

U nás proplácí 11,75 hodiny. 11,5 za směnu + 0,25 za předávání služby (to byl několikaletý boj a vlastně na to přistoupilo až nové vedení), odečítají 0,5 na jídlo. Na obědy si většinou zvládáme dojít, i když je pravda, že kdo zůstane na oddělení, ten obvykle má fofr. Pokud by na oddělení měla zbýt jedna sestra, tak si staniční stěhuje práci k našim telefonům. Na zvonky neběhá, pokud není nejhůř, ale zase u svého papírování vyřizuje telefony, otvírá dveře (jsme na dětským - nemůžou zůstávat otevřené, aby nám dětičky neodcházely) a řeší pacienty/rodiče nebo doktory, kteří chtějí něco řešit a dojdou si. Za bývalého vedení jsme občas mívali některé služby, kdy byla ve směně jenom jedna sestra (plus tedy sanitářka nebo praktická sestra anebo tedy o nočních byla sestra úplně sama) - to jsme si vydupali, že neexistuje, abychom na jídlo opustili oddělení nebo se zavřeli na sesternu a nereagovali na dění na oddělení, takže nám nelze ten čas odečíst jako přestávku, takže nám tyto služby platili plně (ono to v zákoně tak je, že pokud nelze dlouhou pauzu poskytnout, protože nelze práce přerušit, tak náleží přiměřené kratší přestávky, které se ovšem započítávají do pracovní doby). Ale samozřejmě, jakmile jsme na směně byly dvě sestry, tak tahle varianta padla a jestli stíháme nebo nestíháme na oběd jít, to už nikoho nezajímalo - jsme dvě, máme se prostřídat.

anonym ABC

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.11.18 10:01
@Anonymní píše:
U nás proplácí 11,75 hodiny. 11,5 za směnu + 0,25 za předávání služby (to byl několikaletý boj a vlastně na to přistoupilo až nové vedení), odečítají 0,5 na jídlo. Na obědy si většinou zvládáme dojít, i když je pravda, že kdo zůstane na oddělení, ten obvykle má fofr. Pokud by na oddělení měla zbýt jedna sestra, tak si staniční stěhuje práci k našim telefonům. Na zvonky neběhá, pokud není nejhůř, ale zase u svého papírování vyřizuje telefony, otvírá dveře (jsme na dětským - nemůžou zůstávat otevřené, aby nám dětičky neodcházely) a řeší pacienty/rodiče nebo doktory, kteří chtějí něco řešit a dojdou si. Za bývalého vedení jsme občas mívali některé služby, kdy byla ve směně jenom jedna sestra (plus tedy sanitářka nebo praktická sestra anebo tedy o nočních byla sestra úplně sama) - to jsme si vydupali, že neexistuje, abychom na jídlo opustili oddělení nebo se zavřeli na sesternu a nereagovali na dění na oddělení, takže nám nelze ten čas odečíst jako přestávku, takže nám tyto služby platili plně (ono to v zákoně tak je, že pokud nelze dlouhou pauzu poskytnout, protože nelze práce přerušit, tak náleží přiměřené kratší přestávky, které se ovšem započítávají do pracovní doby). Ale samozřejmě, jakmile jsme na směně byly dvě sestry, tak tahle varianta padla a jestli stíháme nebo nestíháme na oběd jít, to už nikoho nezajímalo - jsme dvě, máme se prostřídat.anonym ABC

Děkuji za nastínění situace.My jsme na noční doposud bývaly úplně sami na směnu.Průměr 25-28 lidí,většina ležáků.A neměly jsem k sobě nikoho.To bylo šílený,celou noc jsme lítaly s tím,že nevíme,zda veškerou práci do rána vůbec zvládneme.Na polohování těžkých ležáků a jejich přebalování jsem si mohla říct o pomoc sestřičce z vedlejšího oddělení a naoplátku jsem jí takto vypomohla já.Teď už máme na většinu nočních k suce sanitářku.Ale sestra jsem tam sama.A sanitářka je na dvě oddělení.Takže u vás by v tomto případě bylo počítáno 12 hodin + 0,25 na předání služby?
Na denní tam bývám z poloviny služeb sama + staniční sestra.Druhá polovina je s praktickou sestrou jen do 14 hodin,do 18 vždy sama.Jak by se toto počítalo u vás?K ruce mám 1-2 sanitářky,
Na směny se nás střídalo 5 sester,jedna odešla,protože říkala,že tento frmol je nemožný zvládat.Po mnoha letech,nebyl to žádný nováček,ani holka před důchodem.A nevěřím,že do takového fofru a naší „žumpy“ nemocnice se nám podaří sehnat novou sestru.Určitě si vybere lehčí oddělení,hlavně čistější a za stejné peníze jako u nás.Takže jsme zůstaly 4 sestry a je to očistec.Další dvě kolegyně mluví o tom,že už hledají jinou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
2537
12.11.18 14:55

12 hodin tak se nám počítá 11,5, aby nám započítali 12 hodin tak jsme pracovali 12,5 (v jiné nemocnici). Jen si říkám, pokud mivas denní sama jen se staniční pak musí jít když jste 2 se prostřídat. I kdyby 15 min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2537
12.11.18 14:59

U nás je stejná situace, sama na noční. Většinou cca 25 lidi (většina lezaci) ale k ruce nemám nikoho. Na celou nemocnici jsou 2 sanitari, kteří vozí po Rtg, Sona, patologie atd. Přijdou 2× za noc. A na hygieny jsem sama. Dělá je noční směna, nesmím samozřejmě budit pacienty brzo, ale zase zaplaceno mám do 6, no kocourkov :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.18 17:05
@Nell2 píše:
12 hodin tak se nám počítá 11,5, aby nám započítali 12 hodin tak jsme pracovali 12,5 (v jiné nemocnici). Jen si říkám, pokud mivas denní sama jen se staniční pak musí jít když jste 2 se prostřídat. I kdyby 15 min.

Pokud by na jednu sestru a jednu staniční bylo třeba 15 pacientů,tak se prostřídáme.Ale u skoro třiceti ležáků,nemocných,se spoustou ordinací,tak je luxus se jít i vyčůrat.Skoro nepijeme,jídlo je nadstandart.Domů přijedu -i kolegyně to říkají-úplně vyšťavená.Nejsem schopná ten den večer už nic udělat.A hladová,takže po sedmé hodině večer papkám,papkám a papkán,nedá se to zastavit.A bohužel i váha nás všech leze nahoru.
Mladé sestřičky-nedivím se,že nechtějí nastoupit do takového kolotoče.A my letitý máme svojí práci rádi,takže se snažíme jí zvládat.Ale za jakou cenu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama