Zdravotní sestra v ambulanci-co může zaměstnavatel požadovat?

Anonymní
10.12.19 21:27

Zdravotni sestra v ambulanci-co může zaměstnavatel požadovat?

Ahoj, pracuju jako sestra v ambulanci u zubaře. Doteď to bylo tak, že já a doktor. Teď přišel zaměstnavatel s tím, že máme nevyužité prostory, proto přijal další
Zubařku, ale já budu pořád jedina sestra,(protože setry nejsou a nebudou)a běhat mezi oběma. Má na to právo? Co mám dělat, můžu se nejak bránit? Jednou tolik práce za stejný plat? Už tak toho mám vic nez dost a představa, že běhám mezi dvěma se mi vubec nelíbí. diky

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2686
10.12.19 21:28

No pokud dokazete potom delat 2× vic prace, tak to ji tedka moc nemate :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
10.12.19 21:33

Záleží jak máte postavenou pracovní smlouvu a na počtu hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 21:35

@kemeny13 no právě že hodiny v prac. smlouvě se měnit nebudou..prostě mi do stejné prac.doby hodí jednou tolik práce.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
161
10.12.19 21:38

No a druhý zubař bude mít stejné ordinační hodiny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 21:39

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
161
10.12.19 21:44

Takže pokud mám kmitat mezi dvěma ordinacemi sem tam /což asi nemám ve smlouvě/,
tak bych chtěla přidat. Nikdo po mně nemůže chtít jednou tolik práce za stejné peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 21:50

Podle mě se vás chce zaměstnavatel zbavit. Nikdo normální by to neudelal, pokud by si tam zamestnance chtěl nechat. Já zaměstnávám nekolik sester a pokud zubar pracuje kvalitně, potrebuje u sebe sestru stále. Argument, ze sestry nejdou sehnat je trochu pravdivý, ale rozhodně to jde řešit. Ja teď dělala výběrko a taky se mi jich pár ozvalo a lze to řešit i dentalní hygienistkou, zubní instrumentářkou, nejhůr nekym mimo obor, kdo do kurzu nastoupí. Prostě se vás chtějí zbavit anebo jsou úplně hloupí. Stačí pohrozit, že odejdete. Práce je všude dost, jako zubní sestra nebo normální sestra seženete práci hned ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.12.19 21:55

Hm, to mě taky napadlo, aspoň přidat peníze, ale prostě mi to oznámil a hotovo. Tak uvidím, no nemam z toho dobrý pocit..děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
11829
10.12.19 21:55

No argument, že sestry nejdou sehnat, je pravdivý. Ne že by nebylo sester, ale zubaři u nás dávají sestrám minimální mzdu, takže sestry odcházejí do nemocnice, do domova důchodců a tak, pak si zubaři berou sestry důchodkyně, těm 10 000 stačí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11829
10.12.19 21:56
@Anonymní píše:
Hm, to mě taky napadlo, aspoň přidat peníze, ale prostě mi to oznámil a hotovo. Tak uvidím, no nemam z toho dobrý pocit..děkuji za odpovědi.

tak zkus pohrozit výpovědí nebo ji i podat, můžou si zubaři asistovat jeden druhému :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 22:13

@stinga no to bych asi měla, ale obavam se, že na to nemám koule :oops: jsem zvyklá držet, ehm..pusu a makat..asi je na čase přestat byt tak blbá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
11829
10.12.19 22:17
@Anonymní píše:
@stinga no to bych asi měla, ale obavam se, že na to nemám koule :oops: jsem zvyklá držet, ehm..pusu a makat..asi je na čase přestat byt tak blbá :think:

no zdravotních sester je fakt nedostatek, určitě bys na dlažbě nezůstala a možná jiný zubař by platil víc nebo aspoń stejně, ale za práci u jednoho zubaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 22:17

Doporučuju si pořádně přečíst pracovní smlouvu, jestli tam není vyloženě uvedeno, že se jedná o práci pro jednu ordinaci, může. Druhá otázka je provozní, zda se to dá nebo nedá tímto způsobem dělat. Pokud budou potřebovat oba zubaři něco podat nebo připravit najednou, asi se jedna sestra nerozdvojí. Doporučuju o Vašich námitkách písemně zaměstnavatele informovat, bez emocí sepsat věcně a jasně v jakých případech by to mohl být problém a pokusit se vyjednat nějaké schůdné řešení pro obě strany. Pokud Vám to nebude vyhovovat, máte právo podat výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
161
10.12.19 22:19

Asi bych se na rovinu zkusila zeptat na peníze, pokud stejné, tak tady máš výpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama