Zdravotní škola nebo gymnázium

Anonymní
28.9.20 15:39

Zdravotní škola nebo gymnázium

Dobrý den všem. Chtěla bych vás poprosit o radu. Tenhle školní rok 2020/2021 budu mít přijímačky. Chtěla bych v budoucnu dělat medicínu, takže kdybych se rozhodla pro SZŠ tak obor by byl zdravotní lyceum. Ale všude čtu či slýchám, že hodně studentů ze SZŠ nezvládají chemii a fyziku a převážně vidím důvod ten, že u nich na škole tyhle předměty mají do druháku. Ale zase naopak někdo to na SZŠ zvládá. A další část lidí říká, že je lepší gymnázium, že se tam toho naučí více.
Absolutně nevím, pro jakou školu se rozhodnout, protože musím brát v potaz to, že naše SZŠ má chemii, fyziku i biologii do čtvrťáku, takže nevím, jestli se pro mě něco mění. Jestli mám mylné informace, tak se omlouvám.
Byla bych ráda, kdybyste mi prosím poradili, na jakou školu se dát a jestli bych to vůbec mohla ze SZŠ zvládnout na LF. Nejlepší rady by byli od těch, kdo s tím má zkušenost.
Předem všem děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1219
28.9.20 15:46

Jestli určitě víš, že chceš na medicínu a máš na to, tak gympl. Pokud hrozí, že se na medicínu nedostaneš, šla bych na SZŠ, budeš mít alespoň základ na to dělat ve zdravotnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.9.20 15:53

Gymnázium :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
28.9.20 15:55

Šla bych být tebou na gymnázium

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
28.9.20 15:55

Pokud máš na to, dělat gympl, jdi rozhodně na gympl. Se zdravotním lyceem můžeš maximálně utirat zadky a prevlikat postele. Abys mohla dělat něco víc, stejně musíš na VŠ nebo alespoň na VOŠ. A prostupnost odtud na medicínu je hodně malá, téměř nulová. Respektive čas od času to nějaký stastlivec zvládne. Ale dost často nedokoncí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27605
28.9.20 16:22
@Anonymní píše:
Dobrý den všem. Chtěla bych vás poprosit o radu. Tenhle školní rok 2020/2021 budu mít přijímačky. Chtěla bych v budoucnu dělat medicínu, takže kdybych se rozhodla pro SZŠ tak obor by byl zdravotní lyceum. Ale všude čtu či slýchám, že hodně studentů ze SZŠ nezvládají chemii a fyziku a převážně vidím důvod ten, že u nich na škole tyhle předměty mají do druháku. Ale zase naopak někdo to na SZŠ zvládá. A další část lidí říká, že je lepší gymnázium, že se tam toho naučí více.
Absolutně nevím, pro jakou školu se rozhodnout, protože musím brát v potaz to, že naše SZŠ má chemii, fyziku i biologii do čtvrťáku, takže nevím, jestli se pro mě něco mění. Jestli mám mylné informace, tak se omlouvám.
Byla bych ráda, kdybyste mi prosím poradili, na jakou školu se dát a jestli bych to vůbec mohla ze SZŠ zvládnout na LF. Nejlepší rady by byli od těch, kdo s tím má zkušenost.
Předem všem děkuji.

A ta zdravotní škola by ti informaci o tom, zda je možné zvládnout po jejich střední i LF, nedala? Já bych volila raději gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 16:25

@Russet To netuším, ale určitě se na to poptám.

• Citovat
  • Nahlásit
27605
28.9.20 16:27
@Anonymní píše:
@Russet To netuším, ale určitě se na to poptám.

To bych udělala jako první. Ale gymnázium je podle mě mnohem lepší a univerzálnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9393
28.9.20 16:47
@modravlocka píše:
Se zdravotním lyceem můžeš maximálně utirat zadky a prevlikat postele.

ano, pokud po vystudování lycea ještě absolvuje akreditovaný kvalifikační kurz v oboru sanitář, samotné lyceum k tomu nestačí ;) nemám s lyceem osobní zkušenost, nicméně na ně koukám trochu nedůvěřivě. přijde mi, že lycea jsou něco jako „záplaty“, kterými se odborné školy snaží zazáplatovat nedostatek studentů, tak vedle odborného vzdělání si otevřou ještě přípravku na vejšku ve své odbornosti a doufají, že se tam chytí uchazeči, kteří si nevěří s gymplem, ale odbornou školu jako takovou dělat nechtějí :nevim: já bych asi upřednostňovala gympl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
28.9.20 22:15

Pokud je předpoklad, že zvládneš medicínu určitě gymnázium. Pokud bys chtela byt zdravotní setrou šla bych určitě na obor praktická sestra, protože po lyceu nemůžeš utírat ani ty zadky, nemas kvalifikaci k ničemu, stejně jako po gymplu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama