Zdravotní stav neočkovaných dětí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 13:34
Zdravotní stav neočkovaných dětí

Již déle přemýšlím o tom, jak jsou na tom se zdravím děti, které nejsou očkovány žádnou vakcínou. Tuto diskusi věnuji všem rodičům, které taky zajímá, jak se zdravotně daří neočkovaným dětem. Není cílem v této diskusi hrotit emoce příznivců očkování s neočkujícími rodiči, proto můžou jako vodítko pomoci tyto otázky:
1. Jak často bývá vaše neočkované dítě nemocné? (věk dítěte, frekvence, délka nemocí)
2. Trpí nějakou chronickou nemocí? (např. alergie, astma atd.)
3. Proč jste nenechali své dítě očkovat? (špatná zkušenost s očkováním, náboženské a jiné důvody)
V ČR není studie, která by relevantně odpověděla na otázky ad.1 a ad.2, přesto je mezi lékaři rozšířen názor, že očkování je nutné a bez něj dítě nezvládne onemocnění např. černým kašlem, hepatitidou apod. Kéž informace z této diskuse pomohou a vnesou více porozumění mezi rodiče, kteří se budou moci lépe rozhodnout, co je pro jejich děti nejlepší.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Reakce:
momi33
Nadpozemská drbna 25324 příspěvků 22.06.12 13:37
sovicka1
Hvězda diskuse 47087 příspěvků 22.06.12 13:38

Ja budu trochu OT, ale chci zareagovat na konec toho prispevku. Ziju tak nejak v pocitu, ze ockovani je dobre i kvuli tomu, aby byly co nejvice pred nakazou chraneny deti, ktere ockovane byt nemohou a kazda nemoc je pro ne velmi. nevezpecna.

Takto nemocne dite ja sama mam a moc moc doufam, ze princip solidarity, na ktwrwm je ockovani zalozeno, bude fungovat stale.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 22.06.12 13:44

Já jdu najít tu zahraniční studii o neočkovaných dětech, vyšly tam jednoznačně jako zdravější.

kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 13:46

Ad.1: dítě narozeno v září 2011, ještě nebylo nemocné
Ad.2: netrpí žádnými chronickými obtížemi
Ad.3: velmi špatná reakce po očkováních (každý měsíc viroza nebo teploty, neutišitelný pláč, poruchy spánku, vývojový regres, pravděpodobně asperuv syndrom, problémy s mluvením) u prvního dítěte (duben 2009), TBC, hexavakcíny všechny a 1.dávka Priorixu

Příspěvek upraven 15.11.12 v 21:41

jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 22.06.12 13:51

v cr studie neni, protoze temer zadny detsky lekar nepredava dale informace o tom, zda nasledna onemocneni nemaji nahodou primou souvislost s ockovanim (a tyka se to i „blbych“ horecek a pripadnych anafylaktickych soku zpusobenych ockovanim).
dost informaci je i na
www.rozalio.cz
http://www.slobodavockovani.sk/…vanych-deti/

ale jinak…mladej ockovan je (mela jsem pred dvema lety problemy v porodnici, ze jsem nechtela ockovat hned, pac rvat neco do 4denniho mimina mi pripada brutus, ale dalo se zvladnout - posunuli jsme to jen o pul roku, ale to je ted jiz pase, uz se to nedela)

momi33
Nadpozemská drbna 25324 příspěvků 22.06.12 13:51

Nevím, jestli to není OT, já mám očkované dítě-2009,pokud nepočítám včerejší zvýšenou teplotu z horka, tak ještě nemarodil, nikdy žádná reakce po očkování nebyla. Je naprosto zdráv :nevim:
Nevím, jaký smysl má tato diskuse, do debaty o očko/neočko se s nikým pouštět nebudu.

kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 13:57

Odkazy na články ohledně kolektivní imunity, které hovoří ve prospěch očkování, asi rodičům, jež zajímá, jak se daří neočkovaným dětem jsou asi v této diskusi k ničemu.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 22.06.12 13:58
peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 22.06.12 13:59
peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 22.06.12 13:59
kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 14:01
@momi33 píše:
Nevím, jestli to není OT, já mám očkované dítě-2009,pokud nepočítám včerejší zvýšenou teplotu z horka, tak ještě nemarodil, nikdy žádná reakce po očkování nebyla. Je naprosto zdráv :nevim:
Nevím, jaký smysl má tato diskuse, do debaty o očko/neočko se s nikým pouštět nebudu.

Spojit se s rodiči, kteří nenaočkovali dítě žádnou vakcínou a jaký je celkový zdravotní stav těchto dětí.

Housa
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 22.06.12 14:05

Musím se přiznat, že i já nad očkováním miminka v poslední době hodně přemýšlím. Četla jsem nějaké články na rozalio. cz. Dřív jsem si myslela, jak není skvělé nechat dítě naočkovat proti všemu, co lze, ale s postupem času jsem hodně změnila názor. Jenom pořád nevím, co je správně a strašně mě štve, že není dostatek informací, aby se člověk dokázal správně rozhodnout a jednou nelitoval. Asi moc čtu :nevim:

kaštinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 14:06

Peggy, díky… Přesto pořád doufám, že brzy přibudou i odpovědi na otázky.

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 22.06.12 14:10
@kaštinka píše:
Peggy, díky… Přesto pořád doufám, že brzy přibudou i odpovědi na otázky.

Nepřibudou…Neočkované dítě budeš hledat těžko. :mrgreen:
Já mám dvojky otrávený očkováním proti TBC, takže to podle toho taky vypadá. Navíc jedna dcera to dost hnusně odnesla, takže jsem ráda, za včasné prozření a žádné další očkování nehrozí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Váš příspěvek
Reklama