Zdravotní stav neočkovaných dětí

Napsat příspěvek
22.6.12 15:09
@kaštinka píše:
xxxxx. Kdo problémy po očku nemá, držím mu palce, aby to bylo po celý život. Víte třeba o tom, že jsou lidé s parkinson. chorobou, kterym je okolo 40ti let, možná jsou i mladší? Nebo jsou i šestnáctiletí s roztroušenou sklerózou? Informace mám z první ruky, hráváme na vernisážích, besedách, kde se tito lidé potkávají. Takže očko ochrání např. před žloutenkou, ale muže se stát, že dojde k dalšímu poskození zdraví v dospělosti, nebo na Prahu dospělosti… Proč se nikde neuvádí, jak efektivně posílit imunitní systém přirozenými postupy?

Žádný extrémní přístup dle mého názoru není správný. Asi těžko se bude prokazovat, že dnešní 40tníci, kteří mají parkinsona, by ho neměli, kdyby nebyli očkováni… třeba, ono každé očkování v kombinaci s dalšími neznámými (celkový zdravotní stav dítěte a jeho okolí ve kterém se po očku pohybuje)může přinést nějaké nežádoucí účinky. Díky tomu, že kdysi vznikla první očkování, nezemřelo xxx tisíc, nebo možná milionů lidí. Nejsem zastánce typu očkování neštovic u dětí, ale taková ta základní očkování něco do sebe mají. Bohužel doba jaká je, komerční, kde jde téměř o závody ve farmaceutickém průmyslu, spektrum očkování velmi zvětšuje na kdesi cosi.. ale to je vývoj, který těžko lidstvo zastaví…

Navíc, pokud naši předci byli už nějak očkování, tak si už také neseme nějakou genetickou informaci.. atd…

Takže za mne, za mou rodinu - neočkovat ničím a očkovat vším co je dostupné prostě nesmysl.

Jak se říká, všeho s mírou.. :palec:

oba synové procházejí klasickým očkováním, nejsou nijak nemocný, oba velmi šikovní. Starší syn má AE, ale bez alergického původu. Manžel ho měl do 15 také a manžela maminka také. Takže ekzém je jediný neduh u staršího syna. Jinak dobrý.. ťuk ťuk..

Příspěvek upraven 22.06.12 v 15:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3239
22.6.12 15:12

Ahoj

moje dcera narozena 10.5.2010
naočkovaná jen hexou - na první a poslední hodně špatné reakce. nechodila, padala, motala se. po první přestala otáčet, cvičení vojtovky.
Nyní je neočkovaná a očkovaná již nebude.
Jinak zdravá. nemá chřipky, angíny, astmata atd. prostě nic. Nemocná jen 1× a to viroza.
Dcera kamarádky, očkováná vším - včetně prevenaru a MMR každý měsíc nemocná, horečky, angíny. Stejně stará. Atb bere již po čtvrté.

za mě neočkovat. děti jsou pak zdravější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.12 15:20

@Gladys
Jistěže..jsou to na některé z úrovní poruchy tvorby těch protilátek, které jsou zodpovědné za naši imunitu, ať už ve smyslu dolů nebo nahorů.. Predispozice k některým poruchám zděděné po rodičích jsou taky jasné..ale nakolik je to dědičnost a nakolik vliv stejného prostředí, ve kterém se vyskytují rodiče je už diskutabilní. Komplexní pochopení funkcí imunitního systému je velmi složitá záležitost. A ani není smyslem této diskuze. Jen to, co bylo napsáno je nesmysl, tak mi to nedalo..toť vše.
Můj názor je, že neočkované děti těží z kolektivní imunity, která je ve společnosti díky očkování a díky níž mají velmi sníženou pravděpodobnost, že se nakazí něčím takovým jako záškrt, pravé neštovice apod., prostě není moc od koho. Myslím, že nynější maminky ani netušíme jak vysoké % dětí umíralo na tyto dětské nemoci.. Rozhodně řádově více, než je komplikací po očkování. Čímž nechci snižovat tragedii, kterou si snad ani nedokážu představit, rodičů, kterým miminko po očkování třeba i zemřelo..to je strašné. Vše má, bohužel, svůj rub i líc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
22.6.12 15:20

Tohle se přece nedá srovnávat, každé dítě je jinak odolné… Máme s kamarádkou téměř stejně staré děti, všechny očkované zhruba stejně, bez závažných reakcí. Mé děti jsou (zaplaťpánbůh a 3× klepu na dřevo) zdravé, starší syn měl párkrát rýmu a jednou průjem, mladší dcerka 19m nic. Její děti jsou nemocné i několikrát do měsíce, neustále horečky, různé infekce (záněty středouší, zápaly plic atd.), je z nich už nešťastná. O čem to vypovídá? Stejné rozdíly najdeš i mezi neočkovanými dětmi… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
colafit
22.6.12 15:21

Myslím, že by bylo dobré „průzkum“ doplnit o informaci, zda neočkované dítě má sourozence.

• Nahlásit
  • Citovat
50730
22.6.12 15:25
@Izabella píše:
@Angua Zajímavé, ale proč jsou očkované děti nosiči těch sérotypů, proti kterým jsou očkované?

To nevím, ale prej to říká i doc. Petráš (pochopila jsem, že nějaká kapacita přes očkování, snad se tak fakt jmenuje :oops: :lol: ) - jakože asi to na ně sedne, ale neonemocní :nevim: Ale jak říkám, nevím, předávám, co mi řekli a důvěřuju, že teda naočkovat (ale dáme v roce nebo možná až ve dvou, malý dostal Prevenar v roce).

@Gina108 Samíka jsem Priorixem nechávala očkovat až teď, ve třech letech (taktéž to prý doporučuje ten očkovací docent) a reakci neměl žádnou, asi 3-4 týdny po očkování teda onemocněl - nějaká zas viróza, kašel rýma, ale nic hrozného a dál zatím OK. Tak vlastně nevím, jestli jsme to potvrdili nebo vyvrátili - každopádně oslabilo ho to asi fest, když tak sám od sebe onemocněl a nemocný jinak nebývá :lol: Jestli onemocní i po té druhé dávce, tak bude jisté, že to bylo z toho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
22.6.12 15:36

@lekarnicka28 dobrý, takže asi nebude úplně pravda, že se dítě rodí zcela bez imunity a má jen protilátky od matky a pak už jde jen o to, s čím se setká, asi tam nějaký základ bude… (u nás třeba základ ten, že muž má sníženou buněčnou imunitu a neočkovaný syn do 6m 2× nemocný virozami s kašlem, teplotami…)
A ano, pravými neštovicemi se opravdu nikdo moc nenakazí, protože jsou považovány v Evropě za vymýcené a pár desítek let se už neočkují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23918
22.6.12 16:15

Určitě tam je nějaký základ - vrozený. A ten pak ovlivňuje tu další získanou, či adaptivní imunitu. Je to tak, jak psala Gina108. Jsou lidé, kteří mají imunitu bouřlivou, klasickou a nebo nereaktivní. Zajímavý článek o tom, jak je lidská DNA plná virů naších předků http://www.novinky.cz/…ony-let.html :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
462
22.6.12 16:29

Já si nemyslím, že pokud je dítě stále jen zdravé /ať očkované nebo neočkované/, že je to to nejlepší. Uznávám názor, že takovéto marodění v dětském věku je příslibem lepší imunity i vůči vážnějším nemocem ve věku dospělém. Samozřejmě tím nemyslím být neustále na ATB, ale rýma, občas nějaká virosa a běžné dětské infekční nemoci by si mělo každé dítě projít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23918
22.6.12 16:32

@pavučina Souhlas. Myslím, že záleží spíše, jak ty nemoci dítě zvládá. Četnost je způsobená mnoha faktory (třeba jak už tady někdo psal - starší sourozenec dělá hodně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.12 17:04
@pavučina píše:
Já si nemyslím, že pokud je dítě stále jen zdravé /ať očkované nebo neočkované/, že je to to nejlepší. Uznávám názor, že takovéto marodění v dětském věku je příslibem lepší imunity i vůči vážnějším nemocem ve věku dospělém. Samozřejmě tím nemyslím být neustále na ATB, ale rýma, občas nějaká virosa a běžné dětské infekční nemoci by si mělo každé dítě projít.

souhlas..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
22.6.12 18:35
@lekarnicka28 píše:
@Gladys
Jistěže..jsou to na některé z úrovní poruchy tvorby těch protilátek, které jsou zodpovědné za naši imunitu, ať už ve smyslu dolů nebo nahorů.. Predispozice k některým poruchám zděděné po rodičích jsou taky jasné..ale nakolik je to dědičnost a nakolik vliv stejného prostředí, ve kterém se vyskytují rodiče je už diskutabilní. Komplexní pochopení funkcí imunitního systému je velmi složitá záležitost. A ani není smyslem této diskuze. Jen to, co bylo napsáno je nesmysl, tak mi to nedalo..toť vše.
Můj názor je, že neočkované děti těží z kolektivní imunity, která je ve společnosti díky očkování a díky níž mají velmi sníženou pravděpodobnost, že se nakazí něčím takovým jako záškrt, pravé neštovice apod., prostě není moc od koho. Myslím, že nynější maminky ani netušíme jak vysoké % dětí umíralo na tyto dětské nemoci.. Rozhodně řádově více, než je komplikací po očkování. Čímž nechci snižovat tragedii, kterou si snad ani nedokážu představit, rodičů, kterým miminko po očkování třeba i zemřelo..to je strašné. Vše má, bohužel, svůj rub i líc.

Já si dovolím taktéž poznamenat, že by mě zajímalo, kde by se někdo mohl nakazit pravými neštovicemi, které jsou ve světě vymýcené (díky očkování) a kmeny jsou co já vím uchovány jen ve 2 výzkumných zařízeních na světě.
Jinak vývoj imunity u dítěte je proces značně složitý a jako celá imunologie ne zcela jasný, nicméně oddělovat buněčnou a celulární imunitu opravdu nelze, takže věř, že kojenec nemá jen protilátky od matky, nebo že celá imunita je jen o protilátkách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23918
22.6.12 19:12

A já si dovolím jen vložit článek, který právě hovoří o vrozené imunitě, jaké o té, která je důležitější.

Avšak nový výzkum nám předkládá fakta o tom, že i vrozená imunita hraje významnou roli v boji s infekcí a že je možná pro prevenci nebo boj s infekcemi ještě důležitější než adaptivní imunita. Při prováděných testech se zjistilo, že protilátky vyprodukované adaptivní složkou imunitního systému nebyly schopny samy o sobě infekce porazit. To v podstatě vyvrací teorii o tom, že by protilátky vyprodukované díky vakcínám mohly poskytnout plnou ochranu při prevenci nebo boji s infekcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31680
22.6.12 19:33
@Izabella píše:
A já si dovolím jen vložit článek, který právě hovoří o vrozené imunitě, jaké o té, která je důležitější.Avšak nový výzkum nám předkládá fakta o tom, že i vrozená imunita hraje významnou roli v boji s infekcí a že je možná pro prevenci nebo boj s infekcemi ještě důležitější než adaptivní imunita. Při prováděných testech se zjistilo, že protilátky vyprodukované adaptivní složkou imunitního systému nebyly schopny samy o sobě infekce porazit. To v podstatě vyvrací teorii o tom, že by protilátky vyprodukované díky vakcínám mohly poskytnout plnou ochranu při prevenci nebo boji s infekcí.

Ten článek se tu už řešil, tohle je jen překroucený výcuc :nevim: TOhle z té studie vůbec nevyplývá.
Akorát ta studie je v plné verzi jen za prachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31680
22.6.12 19:35

A Blaylockovi nevěřím. Pracuje se Struneckou a jejich teorie o autismu… A nic vlastně. Škoda mluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama