Zdravotní způsobilost k práci

krysamely
5.11.19 21:02

Zdravotní způsobilost k práci

Zdravotní způsobilost k práci konkrétně u pozice uklízečky v nemocnici či pečovatelském domě a u pozice výpomoc v kuchyni. (předpokládám, že s alergiemi a astma nemá smysl na tyto pozice nastupovat). Má někdo osobní zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
5.11.19 21:06

Alergiemi na co?? Já nevím ale u nás v nemocnici se teda uklízečky nějak nedrely, svým tempem si vytrely pár oddělení, sem tam utrely prach a šly domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25629
5.11.19 21:07

Tak to aspoň zkus ne? Alergie překážka nebude, astma otázka jaké ho máš a jak zvládáš. Nižší práce bez vzdělání snad už nejsou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
5.11.19 21:09

Na co přesně se ptáš? Potřebuješ potvrzení pro ÚP, že tam nemůžeš nastoupit, aby Ti nesebrali podporu? To musíš vědět sama, na co máš alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19604
5.11.19 21:09

Mám astma a že bych nemoha v kuchyni škrábat brambory jsem nikdy nepřemýšlela. A s alergií záleží na co jí máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8926
5.11.19 21:12

Taky nechápu, na co se ptáš. Není alergie jako alergie a astma je u obou v pohodě, inhalátory máš ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
krysamely
5.11.19 21:21

@Kriss Tina @pikola @kačka39 @P4ja

Alergie mam pylove a zkrizene, dale latex a nikl. Astma sezonni tj. jaro/leto a pri zvysene namaze. Vadi mi i skrabani brambor, hned se rozkycham (dale to nebudu rozepysovat). Neziji v CR, tady je pozadavek ockovani proti zloutence a dobra zdravotni zpusobilost, tak by me zajimalo, jestli je alergie a astma jako prekazka v praci.

• Citovat
  • Nahlásit
2249
5.11.19 21:34

Já si myslím si, že pokud tě to nebude nějak omezovat při práci, tak by neměl být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19604
5.11.19 21:35
@krysamely píše:
@Kriss Tina @pikola @kačka39 @P4jaAlergie mam pylove a zkrizene, dale latex a nikl. Astma sezonni tj. jaro/leto a pri zvysene namaze. Vadi mi i skrabani braNmbor, hned se rozkycham (dale to nebudu rozepysovat). Neziji v CR, tady je pozadavek ockovani proti zloutence a dobra zdravotni zpusobilost, tak by me zajimalo, jestli je alergie a astma jako prekazka v praci.

No a nemáš spíš alergii na práci??? Protože takhle to vypadá, že nemůžeš dělat vůbec nic. :? Jinak manžel má astma při námaze a kompenzované je naprosto v pohodě. A co se týká alergií, tak to záleží na saponátech se kterými bys pracovala. U potravin, to samé.

Očkovat se můžeš nechat a zda to zvládneš je na posouzení doktora a nebo na tom, že to prostě zkusíš. Hodně je to i o psychice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
krysamely
5.11.19 22:02

@P4ja
Kdo to tu nezazil, nepochopi.

Ja tu uz zkousim nemozne. Myslela jsem si ze zacnu v obchode s odevy, (5 let praxe z CR) na to jsem tady i s maturitou prestudovana, chteji jen se zakladnim vzdelanim. Takze veskere obchody obeslany, obejity a nic. Sla jsem se dovzdelat na Univerzitu, ze si najdu Praktikum / praxi, taky nic, spoluzaci co maj pres 30 taky dodnes nic. (me je pres 40 jsem za zenitem). Jedina prace, kde me vzali byla v oddeleni zeleniny a ovoce, jen proto, ze si mysleli, ze jsem z Cecenska. :D Bohuzel, to me odrovnalo zada, denne se tahaly palety pres 20 kg, ti co se mnou delali, uz tam taky nedelaj.

Kamaradka se prave zminila v praci (v nemocnici) a jakmile se zminila, ze mam alergie, astma a jsem nedoslychava, tak jeji sefova vyvalila oci a rekla, ze bohuzel nee, ze je to problem. Tady je vse problem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 22:11

Nevim, proc se ptas na podminky prijeti tady. v cr, kdyz jsi venku.Ja delam v nemocnici a pridu doe styku se vsema novyma nastupama a zde doktor pusti. kazdeho a to doslova. Vedouci kuchyne uz psala stiznost na zavidniho lekare, ktery vsechny pousti, ale he to k nicemu.Lidi nastoupi, delaji zyden a jdou marodit.

• Citovat
  • Nahlásit
19604
5.11.19 22:14

@krysamely Nj, tak ale to nemůžeš srovnávat s ČR, pokud je to tam vše jiné a zdejší zkušenosti ti jsou k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
krysamely
5.11.19 22:20
@Anonymní píše:
Nevim, proc se ptas na podminky prijeti tady. v cr, kdyz jsi venku.Ja delam v nemocnici a pridu doe styku se vsema novyma nastupama a zde doktor pusti. kazdeho a to doslova. Vedouci kuchyne uz psala stiznost na zavidniho lekare, ktery vsechny pousti, ale he to k nicemu.Lidi nastoupi, delaji zyden a jdou marodit.

A proc ne? Je to stejna podminka jak v CR, tak jinde. http://www.nem-km.cz/…lizecka.html a osobni zkusenost, je osobni zkusenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.11.19 22:28
@krysamely píše:
A proc ne? Je to stejna podminka jak v CR, tak jinde. http://www.nem-km.cz/…lizecka.html a osobni zkusenost, je osobni zkusenost.
@krysamely píše:
@P4ja
Kdo to tu nezazil, nepochopi.

Ja tu uz zkousim nemozne. Myslela jsem si ze zacnu v obchode s odevy, (5 let praxe z CR) na to jsem tady i s maturitou prestudovana, chteji jen se zakladnim vzdelanim. Takze veskere obchody obeslany, obejity a nic. Sla jsem se dovzdelat na Univerzitu, ze si najdu Praktikum / praxi, taky nic, spoluzaci co maj pres 30 taky dodnes nic. (me je pres 40 jsem za zenitem). Jedina prace, kde me vzali byla v oddeleni zeleniny a ovoce, jen proto, ze si mysleli, ze jsem z Cecenska. :D Bohuzel, to me odrovnalo zada, denne se tahaly palety pres 20 kg, ti co se mnou delali, uz tam taky nedelaj.

Kamaradka se prave zminila v praci (v nemocnici) a jakmile se zminila, ze mam alergie, astma a jsem nedoslychava, tak jeji sefova vyvalila oci a rekla, ze bohuzel nee, ze je to problem. Tady je vse problem.

Hm já ti nějak nevím, v diskuzi níže píšeš, že jsou podmínky pro přijetí stejné jako v ČR, ale fakt nechápu. Mám podobnou diagnózu jako ty. Včetně té nedoslýchavosti. A přes léto jsem brigádně vypomáhala v kuchyni několikrát a prošla jsem závodním lékařem. Stejně tak jsem dřív chodila do fabriky na dvanáctky a k pásu. Teď už několik let učím na ZŠ a nedoslýchavost řeším naslouchátkem a fakt nikde mojí diagnózu neřešili. Alergie a astma mám zaléčené. A při potížích léky. Fakt nvm. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
krysamely
5.11.19 22:48
@Anonymní píše:
Hm já ti nějak nevím, v diskuzi níže píšeš, že jsou podmínky pro přijetí stejné jako v ČR, ale fakt nechápu. Mám podobnou diagnózu jako ty. Včetně té nedoslýchavosti. A přes léto jsem brigádně vypomáhala v kuchyni několikrát a prošla jsem závodním lékařem. Stejně tak jsem dřív chodila do fabriky na dvanáctky a k pásu. Teď už několik let učím na ZŠ a nedoslýchavost řeším naslouchátkem a fakt nikde mojí diagnózu neřešili. Alergie a astma mám zaléčené. A při potížích léky. Fakt nvm. :nevim:

Dekuji moc, za Vasi informaci.
Ja mam jedno ucho uplne mrtve a v nem tinnitus, bohuzel, naslouchadlo nepomuze a nejsem vhodny adept na implantat, druhe jeste funguje. Neni nad to, kdyz je clovek zdravy, se mi to vse tak nejak rozjelo a porouchalo po druhem tehotenstvi. Po tretim, nastesti nic nepribylo, ani neubylo. :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat