Zdravotníci pod palbou

Anonymní
8.2.21 10:17

Zdravotníci pod palbou

Pracuji jako sestra na JIP. Nebudu tady plácat jak to máme těžké a bla bla… Je to naše práce. Práce kterou miluju. Poslední dobou se mnozí negativní reakce na zdravotníky. Jsem v šoku jak dokážou být někteří lidé zlí. Kde se to ve vás sakra bere?? Pokaždé když otevřu internet valí se to na mě že všech stran..Lžeme, fnukame, dostaneme přidáno, nestarame se o běžné pacienty, jsme arogantní, neempaticti, vymyslíme si diagnózy atd… Je to nestutecne demotivujici. Pokaždé si říkám jestli to máme zapotřebí? Jestli jednou odejdu ze zdravotnictvi, nebude to kvůli kovidu, platu ani špatným pracovním podmínkám. Bude to kvůli zle, zabskle národní povaze. Porad se mezi lidmi najdou dobre duše. A není vás málo. Nám stačí vlídné slovo, nic víc nechceme.. Jedna moje 80leta pacientka mi nechala po synovi přinést banány a mandarinky pro me děti. Abych měla s čím přijít domů…Brečela sem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5325
8.2.21 10:35

Lidi už toho mají po krk, tak si to holt vybíjejí různě. Co se týče negativního pohledu na zdravotníky, tak tomu moc např. nepomáhají (alespoň v mých očích) ty tanečky na netu. Protože pak veškeré řeči, jak jsou zdravotníci vyčerpaní, unavení a padají na hubu,..berou za své. To je jako když by horníci nadávali, jak dělají přesčasy, jak toho kutání mají moc a nezvládají a pak si jen tak k tomu secvičili taneček - to by je pak nikdo nebral vážně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6345
8.2.21 10:35

Tady bude veselo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 10:36

Ahoj jsem také zdravotní sestra a také si všímám, že v první vlně nás všichni chválili a teď se to otáčí. Důvod je úplně jednoduchý, lidé už na to nemají nervy a do toho závist. Když se bavím se známou, tak ta mi řekne. Já jsem celý den u pásu, nadřu se a nikde o mně nepišou a nikoho nezajímá jestli dělám přesčasy nebo ne. My zdravotníci jsme teď všude vidět, přesčasy, otlačene obličeje a toto se nelíbí jiným profesí :mavam: m, protože se o nich nepíše. Na druhou stranu si musí uvědomit, že mi za to nemůžeme. Já nepatřím mezi ty, kteří sdílí fotky na fcb, že mám 200 hod za měsíc a odřený nos :mrgreen: Bohužel ať se to někomu líbí nebo ne, víc práce teď máme a upřímně to není jednoduché se každé ráno oblékat do ochranných oděvů a přemýšlet jestli vydržím nepít do další přestávky.

• Citovat
  • Nahlásit
14590
8.2.21 10:38
@Anonymní píše:
Pracuji jako sestra na JIP. Nebudu tady plácat jak to máme těžké a bla bla… Je to naše práce. Práce kterou miluju. Poslední dobou se mnozí negativní reakce na zdravotníky. Jsem v šoku jak dokážou být někteří lidé zlí. Kde se to ve vás sakra bere?? Pokaždé když otevřu internet valí se to na mě že všech stran..Lžeme, fnukame, dostaneme přidáno, nestarame se o běžné pacienty, jsme arogantní, neempaticti, vymyslíme si diagnózy atd… Je to nestutecne demotivujici. Pokaždé si říkám jestli to máme zapotřebí? Jestli jednou odejdu ze zdravotnictvi, nebude to kvůli kovidu, platu ani špatným pracovním podmínkám. Bude to kvůli zle, zabskle národní povaze. Porad se mezi lidmi najdou dobre duše. A není vás málo. Nám stačí vlídné slovo, nic víc nechceme.. Jedna moje 80leta pacientka mi nechala po synovi přinést banány a mandarinky pro me děti. Abych měla s čím přijít domů…Brečela sem

Uklidni se.
Je to jako v kazde jine profesi. Jsou pracovnici kvalitni, a ti druzi. Jsou zdravotnici, kteri jsou skveli, svoji praci delaji se zapalem, chteji lidem ponahat, pecovat o ne. A jsou zdravotnici, kteri ji delaji jen proto, ze nic jineho neumeji nebo jinou praci nemaji.
Je to stejne jako u ucitelu, policistu, uredniku, prodavacu atd… bez ohledu na profesi. Je to v lidech samotnych.
A vis na co jsem prisla? Ze vetsinou ti spatni pracovnici jsou ti, kteri poukazuji na druhe, kteri kritizuji a nadavaji. Zrejme to bude proto, aby od sebe odvratili pozirnost. A zrovna ona zdravotni sestra, na kterou pacienti nadavaji, bude jedna z tech, ktera nenecha nit suchou napr. na ucitelich. Tak to zkratka mezi lidma je :zed:

A sama si odpovez. Opravdu jsou vsechny zdravotni sestry pracovite a skvele? :nevim:

Příspěvek upraven 08.02.21 v 10:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4899
8.2.21 10:41

Sama jsem ve zdravotnictví dělala, takže vím, jak těžká je to práce. Od pacientů jsem se pomalu vždycky dočkala vděku, což byl pro mě největší dar. A i po letech mě jedna pacientka pozdravovala (malé město, malá nemocnice :) ).
Ale teď k věci. Já si zdravotníků děsně vážím…ale… Ty budeš asi takový člověk jako já. Pro pacienty se roztrhnout a dělat maximum atd.
Ale bohužel takových sester není dost. Můj důvod odchodu ze zdravotnictví nebyli pacienti, ale plat a hlavně kolektiv. Když jsem viděla, jak nějaké kolegyně dokáží být na pacienty hnusné, tak mi bylo do breku.
A o rozdílné práci nemluvím. Kdy si sestra vesele četla Avon katalog a já lítala jako hadr na holi… Skvělé. A tak to bylo často. Půlka sester makala a půlka sester se cpala čokoládou od pacientů, pila kafíčko a krafala. :cert:
Takže za mě neskutečně demotivující. A když už jsem si šla jednou stěžovat nahoru, tak to jsem měla teprve peklo. :cert:
A teď jsem ležela jako pacient v nemocnici. Nic po sestrách atd. jsem nechtěla, všechno jsem si nějak podala a donesla sama. A musím pochválit tak 3/4 sester. Zbytek zase líné, protivné krá. y. Etický kodex atd. jim nic neříká. :zed:
A to nebyla jen náhoda, že by měly špatný den. Ty sestry byly takové celou dobu. :cert: Když mě ta práce nebaví, tak ji nedělám. Pacienta taky nebaví urážky od sestry. Netýkalo se to mě, ale pacientky co ležela se mnou. Divila jsem se jí, že nepodala stížnost, jelikož už to byl za hrano. Ona to vzala s nadhledem. Bylo ji to sice dost líto, ale nechala to být.
Sestrám jsem po celý pobyt v nemocnici dávala bonboniéry atd., jelikož si to zaslouzily. Ale jen ty, které měli lidský přítup.
A překvapilo mě, že nejhorší chování a přístup k pacientům měly ty staré sestry. Říkala jsem jim vyhořelé sopky. Ty mladé sestry byly právě úplně nejepší. Největší empatie atd.
Chápu že člověk může mít po čase syndrom vyhoření, ale tak ať to nedělá. :nevim: Pacienta to doopravdy nemusí zajímat. A mě to popravdě nezajímalo. A to zdůrazňuji, že jsem pacient co nic nechce, neodmlouvá a fakt se snaží kamkoliv a jakkoliv doplazit sám. Takže sestry se mnou nemají práci. I tak se některé chovaly jako krá. y.
Pochopím, když je prudící pacient, tak si na něm smlsnou.
Takže nemyslím si, že by lidi házeli zdravotníky do jednoho pytle. To fakt ne. Ale popravdě jak jsem psala. Zažila jsem práci ve zdravotnictví a půlka sester to dělala srdcem. Půlka to brala jako práci a nazdar. A ještě k tomu se doopravdy nepředřely. :cert: Ale první braly dary od pacientů. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20103
8.2.21 10:43

Nečti internety a hlavně si to neber k srdci. Normální lidi, a těch je bohudík většina, si vás váží a obdivujou vás, jen prostě nemají potřebu psát srdceryvný výlevy na internet. Na internet píšou frustráti, co by nadávali na kohokoliv v jakékoliv době. Tak teď jste terčem vy. Vem si, jak to chodí tady. Když se někdo chce chovat jako pinda, tak bude blít i na Matku Terezu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
8.2.21 10:44

Podle mě je to reakce na to, že druhá část společnosti zdravotníky neskutečně glorifikuje.

Za mě je to práce jako každá jiná - ano, užitečnější než sedět v call centru - ale takových bych taky mohla jmenovat celou řadu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14590
8.2.21 10:45

@Maja25 Sepsalas to dobre :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
8.2.21 10:45

Spis jsou lidi nasr.. už, a faktem je ze je spousta sociálních hospitalizaci s covidem a nemocnice dostávají čtyřikrát tolik za covidoveho pacienta tak co by si je tam nenechali.. mě už taky kecy typu přetížené nemocnice a kolabujici personal lezou krkem a ty diskuze stezujicich si sester tady taky.. a zdravotníci opravdu nejsou jediní kteří to mají v dnešní době náročné, ja to mám taky náročné ač nejsem zdravotník a nezakládam tady diskuze..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
8.2.21 10:53

Jsem taky sestra, vím jak těžký to teď je, ale ono denně číst jak zdravotníci tohle a tamto a tím z nich dělat jediný důležitý a jediný povolání, kde člověk padá na hubu je už dost náročný. Máme tu lidi, kteří jsou pro fungování nás všech stejně důležití jako my zdravotníci. Lidi mají všeho dost (já taky) a pak když je jim podprahově podsouváno, ze jejich práce ať už kdekoliv kde také dělají 12 a přesčasy je vlastně min důležitá a nikdo to neocení tak se nikdo nemůže divit, ze už nadávají. Není to ve zlým, je to dobou a médií. Tak si to tak neber, zdravotnictví není práce, je to poslání a tak k tomu musíš přistupovat a nehroutit se z řeči na netu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 10:56

@cecetka kdepak i mezi námi se najdou krávy… A je jich dost… Ty lidi co já mám namysli ale nemluví o pipine co potkali v ambulanci… Mluví o všech 😀 už se pomalu uklidňuju

• Citovat
  • Nahlásit
1256
8.2.21 10:59

Takové řeči mají jen ubozí hlupáci, kteří to v životě nedotáhli nikam daleko. Vůbec si takových nevšímej. Také jsem takových arogantních hlupáků potkala mnoho. Nic si z toho nedělej. Stále je obrovské množství lidí, kteří si zdravotníků a jejich těžké práce váží. :kytka: I já Vám všem zdravotníkům upřímně za Vaši práci děkuji a přeji mnoho sil. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
8.2.21 11:02

Je to práce jako každá jiná, netřeba to tak dramatizovat a prožívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
8.2.21 11:06

Já zdravotníky obdivuji. Mají to těžké i normálně. Většina lidí si neuvědomuje jak moc. Já bych osobně radši byla na tom pásu, kde si oddělám svých osm hodin, jdu s čistou hlavou domů a neriskuji zdraví své a svojí rodiny :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat