Zdravotnická nebo hotelova škola?

Anonymní
včera v 13:12

Zdravotnická nebo hotelova škola?

Ahoj. Chtela jsem se poradit. Rozhoduju se na kterou školu se mam přihlásit. Hotelova nebo zdravotnická.
Baví mě biologie člověka, psychologie.. neřekla bych ale ze bych chtěla dělat přímo zdravotni sestru. Nejsem si tím u sebe jistá.. studium by mě bavilo ale fyzicky na tu práci asi úplně nemám. Mam sama nějaké zdravotni problémy (záda, srdce, astma, alergie) rada bych spíš pracovala v nějaké administrativě. Chci hlavně maturitu abych se mohla nějak odpichnout dal.
Pokud bych měla zdravotnickou školu tak můžu dělat ve zdravotnictví (jistota) a když si udělám nějaké administrativni kurzy tak s maturitou možná můžu dělat i v jiném oboru.. pokud bych dělala hotelnictví tak tam není jistota žádná ale např. k té administrativě bych měla blíž..

Nějaké rady, zkušenosti, postřehy?
Prosím anonym nebo smazat..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
845
včera v 13:15

Co zdravotnický laborant? Práce v laborce není tal fyzicky náročná a zúročíš tam to, že tě baví biologie,… se zádama si nedokážu představit ani hotelovku, kde budeš lítat na praxi na place v restauraci :nevim: pokud ti jde jen o maturitu a nejseš si jistá oborem, volila bych v tvym případě spíš gympl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
včera v 13:17

To se rozhodujes ted? vzdyt je po prijimackach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
včera v 13:18

@freeport jsou druhá kola. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
včera v 13:19

A bavila by tě tedy ta hotelova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7482
včera v 13:20

S nemocnýma zádama na zdrávku? Jak se budeš tahat s pacientama? A třeba dcera musela k přihlášce dodávat papir od doktora, že je zdravotně způsobilá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:27

Ve zdravotnictví se dají vybrat různé obory, můžeš se pak specializovat od laborek, přes sestřičky v kartotéce… Nebo nějakou sociální pracovnici? Hotelovka je docela něco jiného…jazyky, taky záleží na oboru co si tam vybereš, cestovat s rodinou moc nejde, takže možná nějaká servírka nebo v recepci.

Hlavně ať tě práce baví a zůstaneš u ní, není nejlepší něco studovat a pak přes rekvalifikace dělat něco jiného, to je pak škoda.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:28

@Nickjmeno právě gympl byl nezvládla co se týče učení. Půjdu na dálkové studium.

@freeport je druhý kolo na zdrávce a ta hotelovq je soukromá a mají ještě volný místo.

@PetraJ ja uz jsem papír od doktora dostala. Schopna studia. Právě vím že je to práce fyzicky náročná.. bavilo by mě to studium a těch pár týdnů praxe bych v pohodě zvládla.

Jde mi o to jestli se potom můžu uplatnit třeba právě v administrativě když budu mít maturitu z oboru zdravotnictví..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:31
@Anonymní píše:
Ve zdravotnictví se dají vybrat různé obory, můžeš se pak specializovat od laborek, přes sestřičky v kartotéce… Nebo nějakou sociální pracovnici? Hotelovka je docela něco jiného…jazyky, taky záleží na oboru co si tam vybereš, cestovat s rodinou moc nejde, takže možná nějaká servírka nebo v recepci.Hlavně ať tě práce baví a zůstaneš u ní, není nejlepší něco studovat a pak přes rekvalifikace dělat něco jiného, to je pak škoda.

Takže myslíš že by bylo lepší zvolit tu hotelovou? Je to přímo obor hotelnictví.. jazyky mi jsou dobře, baví mě i cesrovni ruch.. právě jsem vybrala tyhle dvě školy protože studium obou je pro mě co se týče mých zájmu tak nějak nejvíc zajímavý..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:32

Spíš si nejsem jistá tím uplatněním po té hotelové.. co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
1373
včera v 13:32

No, a jakou práci by sis tak přestavovala? (neuvažuj způsobem, jaká škola by tě asi bavila - 4 roky nudy přežiješ, ale jaká práce by tě mohla bavit, tam budeš dalších 50 let). Chceš být servírka v hospodě nebo pracovat za barem, nevadí ti dělat v noci, ráda se bavíš s lidmi - jdi na hotelovku. Chceš být sestřička v nemocnici či u praktika, nevadí ti krev, špína, čůránky a hov. najzy, těžká práce od nevidim do nevidim - jdi na zdrávku. Zajímá tě chemie a bižule, nerada se bavíš s lidmi a jsi přesná - jdi na chemickou průmku a pak dělat technika :nevim: hlavně fakt trochu přemýšlej za roh, protože později se ty obory těžko mění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:40

@Pruhovaný_mýval chtěla bych dělat v nějaké administrativě, asistentka, recepční, něco na ten způsob, v hotelu ne.. momentálně pracuju v restauraci. Mam tu na starost i účetnictví a zvládám to dobře. Potřebuji ale obor kde bude minimum matematiky.. účetnictví a počty v něm mi problém nedělají. Ale proste geometrie, rovnice a vzorecky v matematice jsou pro me uplne mimo. kdybych byla na denním studiu tak bych ještě matiku třeba na obchodce zvládla ale dálkově vím že bych byla v háji..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 13:52

Pokud budeš studovat dálkově, nemáš možnost denní studium? tak bych se přiklonila ke zdrávce, pokud studium nebudeš muset platit. Hlavně jestli je ta hotelovka soukromá a placená… Jako zdravotnice - sestřička si vždy budeš moct vybírat, nemusíš být jen na oddělení, v nemocnici je spousta jiných pracovníků - u rentgenu, sádrovna, kartotéky, sklady léčiv, sestra co dělá jídelníčky s dietami…

• Citovat
  • Nahlásit
1373
včera v 13:56
@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval chtěla bych dělat v nějaké administrativě, asistentka, recepční, něco na ten způsob, v hotelu ne.. momentálně pracuju v restauraci. Mam tu na starost i účetnictví a zvládám to dobře. Potřebuji ale obor kde bude minimum matematiky.. účetnictví a počty v něm mi problém nedělají. Ale proste geometrie, rovnice a vzorecky v matematice jsou pro me uplne mimo. kdybych byla na denním studiu tak bych ještě matiku třeba na obchodce zvládla ale dálkově vím že bych byla v háji..

Tak ale v tom případě si ale se zdrávkou nebo hotelovkou vůbec nepomůžeš - tam se naučíš servírovat snídaně a brát lidem krev :nevim: Abys mohla dělat v administrativě, tak musíš především slušně umět s počítačem (databáze, kancelářský softwary etc.), ideálně ovládat nějaký jazyk a tak podobně - takže ideálně obchodní akademie nebo nějaká střední ekonomka, zkrátka něco s trochu kancelářským zaměřením. A aby tě vůbec někdo pustil do nějakýho teplýho kanclíku, musíš mít maturitu, a tu matiku prostě složit musíš. Takže bych ti doporučila vybrat si školu, která tě dobře připraví na zaměstnání, který chceš dělat, a pak si sednout na zadek a se učit, se učit, se učit. A pokud můžeš, vykašli se na dálkový studium, a běž na denní, klidně na internát. Všechno je lepší, než se v nezkušeném mládí totáně diskvalifikovat nějakou pofidérní dálkovou střední, bo ti nejde matika (dá se naučit) a pak 50 let sedět u pásu ve fabrice a dvanáct hodin denně vrtat jeden a ten samej šroub do jednoho a toho samýho plechu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11422
včera v 14:02
@Anonymní píše:

Jestli te bavi ucetnictvi, bez na ucetni.
Je blbost jit na obor, ktery nebudes delat.
Matiku te muze nekdo doucovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat