Zdravotnické asistentky - jak jste na tom s prací?

823
24.11.15 10:49

Zdravotnické asistentky - jak jste na tom s prací?

Pracujete v oboru? Jaký máte plat a pracovní dobu? Dodržujete svoje kompetence nebo překračujete? Má vaše zařízení na osobní ohodnocení, odměny či nějaké benefity? Už se konečně zdravotničtí asistenti dostávají na milost, když se pořád říká, jak je ve zdravotnictví situace zoufalá a nejsou sestry?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.11.15 10:57

Ahoj jsem zdravotnický asistent ale hned po škole jsem šla delat něco jiného nikde nás jako asistenta nechtěli a na LDN mi bylo sděleno že mě zamestnaji pouze jako ošku, to jsem nemusela dělat maturitu :zed: jinak si myslím že asistent je blbost učili sme se to samé jako dřív všeobecná sestra, teď abys šla na vysokou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
24.11.15 11:14

Já jsem zdravotnický asistent a pracuju v zubní ordinaci.2 roky před mateřskou a tedko po mateřský zase. Příští rok si k tomu budu dělat kurz zubní instrumentářky. Do nemocnice jsem ani nikdy jít nechtěla, to bych šla dělat nějakou administrativu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3906
24.11.15 11:36
@Markétka90 píše:
Ahoj jsem zdravotnický asistent ale hned po škole jsem šla delat něco jiného nikde nás jako asistenta nechtěli a na LDN mi bylo sděleno že mě zamestnaji pouze jako ošku, to jsem nemusela dělat maturitu :zed: jinak si myslím že asistent je blbost učili sme se to samé jako dřív všeobecná sestra, teď abys šla na vysokou.

já si myslela, že se právě neučíte to samé, jako tehdy všeobecná sestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 11:52

@belladonna umíme to samé jako všeobecná sestra, říkala nám to učitelka. Že to ona sama neuznává tuhle změnu je to výmysl evropské unie ten asistent

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
24.11.15 12:00

@Markétka90 Já se s dovolením přidám - také mě to zaujalo. Myslela jsem si, že je u vás např. rozdíl v praktické výuce (ani ne tak v délce jako v obsahu)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 12:02

@Markétka90 Tak to teda neučili… Ani z rychlíku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
24.11.15 12:04

No ale co já vím, tak se říkalo, že asistenti neměli 3 roky chirurgii a 3 internu atd. Měli místo toho dva roky somatologii myslím. A patalogii asistenti neměli vůbec nebo jo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 12:05

@Markétka90 Prosím tě vyřiď paní učitelce, že jestli podle učebního plánu pro asistenty učila všeobecné setry, tak se nedivím, že některé holky po škole byly fakt tupé a neuměly otočit správným směrem ani kohoutek u infuze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
24.11.15 12:06

A ani nematurovali z odborných předmětů ale jen oše ne? Měli mít víc biologie chemie a fyziky ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 12:06

@MickyG Všechny odborné předměty mají v rámci předmětu ošetřovatelství, nikdy to nebude stejný obsah jako když to do nás hustili lékaři několik hodin týdně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1701
24.11.15 12:08

No když to měli všechno zahrnuté v oše, tak s tím co jsme se učili ještě my po staru se to vážně nedá srovnat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21808
24.11.15 12:09

Tak já myslím, že v té výuce rozdíly budou…Já mám ještě klasickou zdravku jako všeobecná sestra a když jsem se bavila se svojí bývalou třídní, říkala, že rozdíl v kvalitě výuky je veliký. A bohužel i v kvalitě a úrovni absolventek, ale to nechci vztahovat plošně, to by nebylo fér.
Jinak kamarádka sehnala asistentské místo v nemocnici na ultrazvuku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 12:13

@aprazanda Problém je se zařazením, v platových tabulkách není místo pro asistenty, bohužel jsou podhodnocení, zdrav. pojišťovny neproplácí tu to pracovní sílu tak jak by měli, proto mají málo peněz, pracuji 8 let na ARu, potřebovali bychom mraky asistentu na to, abychom mohli dělat,,svou´´ sesterskou práci, ale bohužel systém ještě nedospěl do té fáze, že by je někdo měl na starost.
Najeli jsme na západní učební systém, ale v praxi se nic nezměnilo. Bohužel tohle vedení je i hrozně drahé, pokud by se někdo na ministerstvu zamyslel a něco s tím udělal, tak by se i hodně ušetřilo. Všechny asistenty co znám, že jsou u nás zaměstnáni, tak pracují jako sestry pod dohledem a dodělávají si vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 12:14

@xjuklickova to máš pravdu ale právě že se to prý shrnulo do jednoho předmětu osetrovatelstvi a ten sme měli rozděleno na různé bloky chirurgie, interna, gynekologie atd… tak nevím říkám jen to co mě bylo řečeno. Pracovat jsem jako asistent nešla tudíž nemohu říct jak je to v praxi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama