Zdravotnické lyceum nebo praktická sestra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kateee_b
Nováček 3 příspěvky 11.01.18 15:48
Zdravotnické lyceum nebo praktická sestra?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat.. Rozmýšlím se mezi zdravotnickým lyceem a praktickou sestrou. Od tohoto roku už po maturitě u praktické sestry není potřeba pokračovat dál ve studiu, ale jste už normální sestřička. Líbí se mi, že praktická sestra má hodně praxí, což je podle mě nejdůležitější. Na druhou stranu.. S lyceem mám více možností v tom, jak budu chtít pokračovat dál a větší možnost dostat se na medicínu. Mám ale strach z toho, že když neudělám medicínu, tak nemám vlastně nic.. To mě na lyceu děsí nejvíce. Všichni mi nutí gympl, protože mám samé 1, ale mně se tam nechce… Nikdy se mi gympl nelíbil a nechtěla jsem na něj.. Chtěla bych vás moc poprosit o rady a vaše názory na toto. Dost se bojím, abych se nerozhodla špatně a nelitovala toho potom, tak bych chtěla slyšet i co si o tom myslíte vy. Předem děkuji:)

Reklama

Reakce:

cverunka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 11.01.18 15:59

No nevím, jak je to přesně ze zdravotního lycea, ale třeba z pedagogického po novém už nemůžeš jít učit :nevim: Tak abys nedopadla stejně. Pokud chceš na medicínu, z gymnázia je šance asi větší. Ne? Já osobně bych na lýceum nešla. Pokud chceš být sestrou, choď na zdravku, pokud chceš na medicínu, choď na gympl.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9175 příspěvků 11.01.18 16:10

Pokud mas dobrou hlavu, tak bez na gympl a následně medinu. Pokud se na to necitis, tak zdravku. Na lyceum bych nesla.

Lexa88
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 7 inzerátů 11.01.18 16:36

@kateee_b gympl tě mnohem lépe připraví na zkoušky na medicínu. Ze zdravky je to komplikovanější, hlavně v množství látky chemie, fyziky a matematiky.

chs.jasmin
Kelišová 7001 příspěvků 11.01.18 16:51

@kateee_b

Mám první rok asistenta a mohla jsem po maturitě vše, dokonce jsem při vysoké dělala i na veterině, chůvu… Holky z vedlejší třídy (lycea) nemohly nic, po škole kdo nedal vysokou nebyl nic. Holky z lycea dělají prodavačky (sedí na kase), apod. Kdo dělá v oboru, tak má vysokou.

Doporučuji rovnou na sestru a po škole můžeš jít dál. Mám dokonce spolužačku lékařku, psycholožku, asi tři učitelky, jedna se dala na líčení a kosmetiku, hodně porodních asistentek, jediný spolužák je záchranář… No a já se pak dala na učitelství ve školce :mrgreen:

chs.jasmin
Kelišová 7001 příspěvků 11.01.18 16:55

@kateee_b Jinak tedy ze základky jsme šly 3 na zdravku a u jedné učitelka bědovala „proboha, ty a na zdravku? Vzdyt je těžší jak gympl!“ a chudinka dost bojovala. ale pokud prahneš po medině, tak určitě gympl, přírodovědné předměty, hlavně chemii, na tu se zaměř. Kamarádka co se dostala na medinu měla doučování. Na zdravce máš totiž jen první dva roky chemii a fyziku (my tedy měli) a matiku do třetáku.
Je pravda, že zase holky říkaly, že kdo šel z gymplu, tak pak hodně odpadávali (i kluci), že to je špinavá práce a nepředstavovali si to tak :nevim:

truelly
Závislačka 2612 příspěvků 11.01.18 18:04

Na gymplu můžeš časem změnit názor na to, kam se dát. Jeden spolužák si medicínu rozmyslel po druhém ročníku gymplu a zaměřil se na přípravu na práva a dostal se, napoprvé.

NNNikol
Kecalka 246 příspěvků 11.01.18 20:28

Myslim ze zalezi co by jsi chtela vlastne delat, pokud zdravotni sestru bez na praktickou sestru muzes potom pokracovat dal i na Mgr Pokud chces a myslis si ze mas na lekare urcite bych volila gympl.Na lyceum bych nesla ani nahodou, protoze pokud nebudes studovat dal, po lyceu nenuzes delat ve zdravotnictvi vubec nic :nevim:

kateee_b
Nováček 3 příspěvky 12.01.18 19:51

@cverunka Když potom tedy nechápu, k čemu to lyceum je.. Když chcete na medicínu, tak je lepší gympl a když se vám na medicínu nechce, tak je dobrá sestra. Bude to těžké rozhodování..

kateee_b
Nováček 3 příspěvky 12.01.18 19:55

@chs.jasmin No to si právě taky myslím, že ta sestra je lepší no. Že alespoň nějakou jistotu budu mít. Hlavne prostě ty praxe.. To je podle mě nejdůležitější

cverunka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 12.01.18 20:06
@kateee_b píše:
@cverunka Když potom tedy nechápu, k čemu to lyceum je.. Když chcete na medicínu, tak je lepší gympl a když se vám na medicínu nechce, tak je dobrá sestra. Bude to těžké rozhodování..

No, sama si odpovídáš… Téměř k ničemu. Ani ryba ani rak.

chs.jasmin
Kelišová 7001 příspěvků 12.01.18 20:26
@kateee_b píše:

U nás ve městě bylo už lyceum zrušeno. Bylo to hlavně pro asistenty, kteří museli stejně na vysokou, aby měli lepší platovou třídu a na lyceu není praxe - tak měli čisté studium. Ale praxe hodně chybí a chyběla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

„Černoši a buzny,“ zuří veřejnost: Rakouské dráhy si novou reklamou dost naběhly

Chtěly jít naproti různorodosti a pestrosti, ve finále to za novou reklamní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama