Zdravotnický kurz nebo zdravotnická škola

7
25.4.21 09:35

zdravotnický kurz nebo zdravotnická škola

Jsem nezdravotnický vysokoškolák se stárnoucími rodiči a ráda bych si udělala buď nějaký kurz nebo zdravotnickou školu, abych o ně ve stáří mohla pečovat ať už doma nebo v nějaké zařízení.
Lékařem už se nestanu, ale kde se o léčebných postupech a ošetřování dozvím nejvíce v rozumném časovém horizontu?
Myslela jsem na kurz ošetřovatelství, ale tam je teď v covidové době nával a není šance, tak uvažuji o VOŠ (a titulu Dis.). Na přijímačky z biologie se ale necítím.
Prosím, poraďte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
386
25.4.21 10:03

Omlouvám se, jestli to co napisu vyzni nepříjemně. Ale…uz dlouho je velký nedostatek zdravotnického personálu. A proto mi prijde, ze abys zabrala misto na škole někomu, kdo tam chtěl s vizi, ze opravdu bude pracovat v oboru, je proste špatně :nevim: na to, aby ses eventuálně byla schopna postarat o sve rodiče, nepotřebuješ 3 roky studia. O těžce nemocnou ženu doma se dokázal postarat i muj tchán a to je právník…najdi si treba nějaké kurzy, určitě existují i další místa, kde tě pak naučí co je třeba…ale to řešení, které napadlo tebe, mi nepřijde uplne nejlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 10:08

@Půáček
Vůbec to nezní nepříjemně, i na to jsem myslela, ale když jsem volala na info do VOŠ, tak říkali, že velký zájem je o nižší vzdělání, o VOŠ ne, takže bych tam místo asi nezabírala.
Ale právě proto jsem otevřela tuhle diskuzi, jestli někdo poradí nějaký kurz. Brázím internetem, ale na nic jsem nenarazila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14610
25.4.21 10:22

@Katikovec Prijde na to odkud jsi. Treba Ostrava prijimaci rizeni nema. Hlasi se tam kazdy rok mene uchazecu nez prijimaji. Ale bohuzel maji jen denni studium.
V Olomouci prijimacky jsou. Vzorove testy maji na webu, a nijak narocne mi neprijdou. A to jsem ze skoly uz dost dlouho pryc :jazyk:
Skoly ma i Agel, ale tam nevim, jak to je s prijimackama.

Chapu tve obavy. Ja jsem treba jako pecovatelka selhala. Proste jsem nevedela, jak osetrovat hnisajici ranu s odumirajici tkani po operaci. To, ze ti to jednou v rychlosti sestra ukaze, nestaci. Stejne jako pece o stomicky vyvod. Pro zdravotnika rutina, pro me to bylo narocne.

@Půáček Nikde neni receno, ze by v tom zdravotnictvi nakonec nepracovala :think:

Příspěvek upraven 25.04.21 v 10:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
25.4.21 10:23

@Katikovec a jeste me napadlo, tvi rodiče jsou na tom tak, ze vis ze to budou potřebovat? Nebo v nejake dohledne době? Ja si teda myslim, ze clovek je schopny se ty veci naučit brzy i bez nějaké slozite přípravy. Navíc na domácí péči nepotřebuješ studovat VOŠ, kde se učí komplexni péče a 99 % tech informaci bys ty vubec nepotřebovala…ja bych se asi vydala spíš jinou cestou. Tu peci co se chceš naučit ty, by ses podle me naucila i někde jinde. Stacionáře nebo třeba domovy důchodců a podobne. Nepředpokládám, že bys chtěla doma aplikovat injekce nebo infuze a podobne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
25.4.21 10:25
@Katikovec píše:
@Půáček
Vůbec to nezní nepříjemně, i na to jsem myslela, ale když jsem volala na info do VOŠ, tak říkali, že velký zájem je o nižší vzdělání, o VOŠ ne, takže bych tam místo asi nezabírala.
Ale právě proto jsem otevřela tuhle diskuzi, jestli někdo poradí nějaký kurz. Brázím internetem, ale na nic jsem nenarazila.

Je to Tebe hezké. :kytka: S tím zabiranim místa, to tak nevidím. Buď se dostaneš nebo ne. Tu základní péči se můžeš naučit i jako,, samouk,, Stačí se zajímat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
25.4.21 10:34

Upřímně si myslím, že na to aby jsi se postarala o rodiče v domácím prostředí, nepotřebuješ VOŠ. To je škola kde z tebe udělají zdravotní sestru, včetně spousty hodin praxe v nemocnici. Takže pokud to nevidíš tak, že chceš být zdravotní sestra a zastat péči i ve směru píchání injekcí atd. tak si myslím že by ti bohatě stačil kurz např. od Českého červeného kříže co teď pořádají, jmenuje se to Základy moderního ošetřovatelství a tam ti ukážou jak polohovat, krmit, přebalovat, koupat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 10:58

@cecetka
Děkuji, na Agel se ještě podívám, na ten jsem zatím nenarazila.
Jsem od Berouna, takže Ostrava je dost z ruky:-)
Přesně jak píšeš, mít načteno a „vědět“ ještě neznamená umět si stím poradit v praxi.
Praxe je právě to, co by mě na VOŠ lákalo nejvíc, ale skloubit to dohromy s prací by byl asi problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 11:02

@Anny2148
Dobrý tip, děkuji, u Čerevného kříže jsem absolvovala víkendový kurz první pomoci a stejně jsem pak u svého táty infarkt nepoznala…
Myslím, že je potřeba dost praxe, na jedno (dvou) denním kurzu se do toho prostě nedá dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 11:05

@Půáček
Rodiče jsou aktuálně v pořádku, ale je jim sedmdesát, táta s ICD a pokud by šlo VOŠ, studium je na 3,5roku, takže začít se něco učit až jim bude 80 by bylo asi dost pozdě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
25.4.21 11:08

A kurz ošetřovatelství je teď opravdu tak nedostupný? Slyšela jsem, že jsou vytížené zdravky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 11:09

Vlastně pořád zpytuji své svědomí, jestli mi vlastně vnitřně nejde o změnu oboru, ačkoli tak jsem to původně opravdu nemyslela. Myslím, že práce ve zdravotnictví prostě dokáže člověka naplnit (ale i vycucnout) a rozhodně má vždy jisté uplatnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
25.4.21 11:11

@Popeladym
Vlastně jsem tam přihlášená jako náhradník, ale právě kvůli tomu, že nechci zabírat místo někomu, kdo by se tomu oprvadu věnoval, mám špatné svědomí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
25.4.21 11:13
@Katikovec píše:
Jsem nezdravotnický vysokoškolák se stárnoucími rodiči a ráda bych si udělala buď nějaký kurz nebo zdravotnickou školu, abych o ně ve stáří mohla pečovat ať už doma nebo v nějaké zařízení.
Lékařem už se nestanu, ale kde se o léčebných postupech a ošetřování dozvím nejvíce v rozumném časovém horizontu?
Myslela jsem na kurz ošetřovatelství, ale tam je teď v covidové době nával a není šance, tak uvažuji o VOŠ (a titulu Dis.). Na přijímačky z biologie se ale necítím.
Prosím, poraďte…

Ošetřovatelství je i učební obor. Na církevních školách nebo soukromé. Tam i dálkově. Praxi si shaniš sama. Třeba bys to využila i dál.

Příspěvek upraven 25.04.21 v 11:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
25.4.21 11:17

Tenhle obor musí člověka bavit, hodně lidí si doplní vzdělání ve zdravotnictví až v pozdějším věku, na tom není nic špatného, ale většinou v tom oboru chtějí opravdu pracovat, pokud jde opravdu jen o péči o rodiče až budou staří a nemocní, je to z mého pohledu ztráta času, jak pečovat o člověka s konkrétní nemocí se dá naučit i bez titulu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat