Zdravotní životní styl. Jak se cítit lépe?

23.2.21 22:26

Zdravý životní styl-jak se cítit lépe

Ahoj holky,
zajimalo by mě, co pro Vás znamená zdravy zivotni styl.
Jak ho dodržovat?
Diky moc. :dance: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
395
24.2.21 06:20
  1. vyvážená, zdravá strava
  2. každodenní pohyb

Ke stravě bych doplnila, neříkám, že si člověk nemůže dát dortík/buřt, ale za mě je potřeba aby hlavní/většinová strava byla vyvážená a zdravá (zelenina, proteiny, vláknina, vitamíny naopak omezit tučné, sladké, lepek)

K pohybu - základ, denně chodit ven, ideálně se věnovat i nějakému spotu.

Za mě, při změně životního stylu a správném nastavení, kdy tělo má co potřebuje na nestrádá se člověk celkově cítí lépa a fit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.21 09:02
@Májovka1234 píše:
  1. vyvážená, zdravá strava
  2. každodenní pohyb

Ke stravě bych doplnila, neříkám, že si člověk nemůže dát dortík/buřt, ale za mě je potřeba aby hlavní/většinová strava byla vyvážená a zdravá (zelenina, proteiny, vláknina, vitamíny naopak omezit tučné, sladké, lepek)

K pohybu - základ, denně chodit ven, ideálně se věnovat i nějakému spotu.

Za mě, při změně životního stylu a správném nastavení, kdy tělo má co potřebuje na nestrádá se člověk celkově cítí lépa a fit.

Děkuji Vám :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
24.2.21 09:43

Ja bych k tomu dodala zdravy spanek a klid v duši. Na co mi bude krasne telo, kdyz z toho budu uplne vypsychla. Takze vyvazit peci o telo a o duši ;) aktivne odpocivat, pobyvat v prirode, tvořit, pokouset se o jakekoli krasne umeni -malovani, vyrabeni, hudbu, tanec ;)

A jednou za cas si dovolit bez vycitek zalenosit -vy.rat se na haranty a byt sama se sebou ;)

• Citovat
  • Nahlásit
366
24.2.21 15:29

Vidim to podobne jako holky prede mnou.

• nestarat se jen o zdravi tela, ale i ducha (resit problemy, odbouravat stres, venovat se sama sobe - vhled)
  • pravidelne a kvalitne spat (regenerace celeho organismu)
  • zdrave (racionalne) jist (neznamena jen bio, ale dostat do tela vyvazene tolik zivit, kolik potrebuje (a to ve spravnem pomeru a s prihlednutim k veku a celkovemu zdravotnimu stavu)
  • pohybovat se - staci rychla chuze
  • a jeste to posledni a nejdulezitejsi: vse vymyslet, sestavit a brat tak, ze je to zivotni styl, ktery se da dlouhodobe zvladat, bavi Te a jsi ztotoznena s tim, proc ho dodrzujes - jak to rict: mas jasny zamer, na kterem Ti zalezi, a vidis v nem prinos
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
14.3.21 16:46

Mi nejvíc pomáhá zdravá a vyvážená strava, pohyb, procházky do přírody. Pak taky mám ráda, když svému tělu podávám spíše přírodní produkty co se týče léčiv třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat