Zdržování výplaty nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.18 13:17
Zdržování výplaty nemocenské

Moje maminka si v červenci loňského roku přivodila úraz - hospitalizace, tříměsíční pracovní neschopnost. Sociálka jí ale dosud neproplatila nemocenskou. Nejprve prý nedošla zpráva od lékaře, pak údajně nebyla kompletní a požadovali doplnit. Vše jsme sehnali, poslali. Opět uplynula nějaká doba a když se účetní z mamčina zaměstnání na sociálce dotazovala, tak jí bylo řečeno, že se maminka na nějakém formuláři nepodepsala do správné kolonky, ale vedle. Když tam voláme, pořád se odkazují na obnovení řízení a nedokáží odpovědět, zda je všechno již OK a kdy peníze pošlou… Nějak nechápu, proč tedy všechny vady nesepíšou rovnou, takhle maminka čeká od srpna na peníze a nic… :zed: Máte někdo podobnou zkušenost? Vyplatili nakonec nemocenskou? Nebo mohou i zamítnout? Maminka je léta zaměstnaná, pojistné se odvádí v pořádku celé roky.

Reakce:
Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 07.02.18 13:25
@lapagerie píše:
Moje maminka si v červenci loňského roku přivodila úraz - hospitalizace, tříměsíční pracovní neschopnost. Sociálka jí ale dosud neproplatila nemocenskou. Nejprve prý nedošla zpráva od lékaře, pak údajně nebyla kompletní a požadovali doplnit. Vše jsme sehnali, poslali. Opět uplynula nějaká doba a když se účetní z mamčina zaměstnání na sociálce dotazovala, tak jí bylo řečeno, že se maminka na nějakém formuláři nepodepsala do správné kolonky, ale vedle. Když tam voláme, pořád se odkazují na obnovení řízení a nedokáží odpovědět, zda je všechno již OK a kdy peníze pošlou… Nějak nechápu, proč tedy všechny vady nesepíšou rovnou, takhle maminka čeká od srpna na peníze a nic… :zed: Máte někdo podobnou zkušenost? Vyplatili nakonec nemocenskou? Nebo mohou i zamítnout? Maminka je léta zaměstnaná, pojistné se odvádí v pořádku celé roky.

Maminka tam nemůže dojít osobně? Tahle volání nejsou nic. Když už, tak napsat mail, ať je něco písemně. nejlépe vyřídit osobně. Jste fakt neschopní, když tam půl roku nedokážete dorazit a vyřídit to. :zed: :zed:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 13:26

Zamítnout to nemůžou. Sedí tam asi nějaký neschopa :roll: musíte si na ně došlápnout, urgovat často a důrazně. Držím palce.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1352 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 13:34

Urgovat na ministerstvu

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.18 14:09
@Kobliha51 píše:
Maminka tam nemůže dojít osobně? Tahle volání nejsou nic. Když už, tak napsat mail, ať je něco písemně. nejlépe vyřídit osobně. Jste fakt neschopní, když tam půl roku nedokážete dorazit a vyřídit to. :zed: :zed:

Ne, maminka si tam nedojede ze zdravotních důvodů (nehodlám rozpitvávat) a já bydlím na druhém konci republiky. Nějaká konstruktivní odpověď by nebyla místo osočování z neschopnosti? :roll:

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.18 14:12

@Čičorečka
Díky za info k tomu zamítnutí, nikde jsem to nenašla. V urgování jsem dost dobrá za tu dobu, ale je to jak mluvit s Hotentoty. Nevíme, budeme vás informovat, kolegyně tu není, počkejte si na písemné vyrozumění, po telefonu vám to nemohu sdělit… :cert:

Lendeš
Kelišová 5588 příspěvků 07.02.18 14:15

@lapagerie Urgujte to písemně a nejlépe přes nadřízené, když to trvá tak dlouho.

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.18 14:19

@Lendeš Asi popadnu všechny ty papíry, co jsme jim naposílali, podací lístky z pošty, naskenuju a pošlu e-mailem. I když úřady se moc nekamarádí s e-maily, s tím mám taky dobré zkušenosti :lol:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16951 příspěvků 07.02.18 14:22
@lapagerie píše:
Ne, maminka si tam nedojede ze zdravotních důvodů (nehodlám rozpitvávat) a já bydlím na druhém konci republiky. Nějaká konstruktivní odpověď by nebyla místo osočování z neschopnosti? :roll:

Ať dá maminka někomu z okolí plnou moc, aby to mohl zařídit. Kdybys napsala rovnou, že mamka tam nedojede a ty jsi daleko, tak ti to napíšu rovnou. Maminka tedy asi potřebuje pomoc a chodí jí tam pečovatelky? Teď čtu, že do práce chodí. Takže pečovatelku nepotřebuje… Nikdo ji nemůže naložit do auta a jet jí to pomoci vyřídit? Promiň, ale pokud si myslíš, že někam někdo někomu zavolá a vyřídí se to, tak to se většinou nevyřídí. Když už ne osobně, tak písemně. Od srpna… :zed: :zed: To je fakt dřina.
Kdybyste byli schopní, tak už je to vyřízeno a nebo máte v ruce nějaké rozhodnutí, kde je napsáno, co se má dál dělat. Nemáte nic, jen telefonujete.

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 07.02.18 14:44

@Kobliha51, asi jsme tedy neschopná rodina. Možná je to tím, že nemáme zkušenosti s pruděním úřadů a dožadováním se výplat jakýchkoliv typů dávek. Na té výplatě maminka není přímo finančně závislá, takže jsme dosud nevolily tvrdší přístup. Ale asi není zbytí.

Plná moc mě nenapadla (že by to bylo mou neschopností?), děkuji za tip.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 1 inzerát 07.02.18 15:00

@lapagerie nemůžou to zamítnout už jen z toho důvodu, že žádost přijali, jen na ní hledají chyby. Úředníci jsou většinou pitomí a nevědí, co si můžou dovolit, tak to zkouší. My jsme už vyhráli několik správních řízení, které se týkaly neschopnosti a nevědomosti úředníků. Je třeba se toho nebát, jsou to jen lidi. Musíte tam zajít osobně (přes plnou moc) nebo to řešit písemně. Projít si zákony a předpisy. Jít tam tedy s plnou mocí a spolu tam doplnit vše potřebné. Hned a na místě, aby neměli možnost dalších cavyků.

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 08.02.18 08:38

@Čičorečka Díky, z toho zamítnutí jsem měla právě obavy

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >