Zduřelá uzlinka v podpaží po TBC

Bedhann
6.5.08 15:40

zduřelá uzlinka v podpaží po TBC

Ahoj!!

Mám dotaz, malá má už asi půl roku pod paží zduřelou uzlinku. Chodíme na kontroly na plicní a jelikož se to nelepší - půjdeme uzlinku brzo vyřezávat. Máte s tím někdo zkušenosti?

Dr mě přesvědčuje, že to nic není… ale to oni velice rádi říkají… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17183
6.5.08 19:33

Ahoj,

starsi syn mel taky takovou hrcku po ockovani- jen to nemel na miste uzlin (tak jako ma asi tvoje prte), ale kousek pod klicni kosti…nakonec mu to taky odstranovali- vyrizli, poslali na rozbor- nastesti to bylo ok…bylo to v podstate jen zaniceni tech potvor, co jsou v ockovani- ale toho hnisu tam bylo fakt dost…

Drzim pesti, at je to u vas taky ok :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.5.08 19:51

bouličky

Ahoj, naší slečně je 6 týdnů a taky má dvě bouličky v místě klíční kosti, máme je hlídat a jinak kdyby rostly, tak je prý vyříznou. Vám objevili bouličky až po druhém očkování?

• Nahlásit
  • Citovat
Bedhann
6.5.08 22:09

Boulička se objevila až po cca 4 měsících od očkování TBC (to bylo ještě v porodnici). Tu zduřelou uzlinku vyvolává právě TBC očkování, jiné ne. Ale pokud tu bouličku má, tak to určo nahlas dr, protože v tom případě by malou neměli zatím na nic jiného očkovat!!!!

U některých dětí se to ztratí u jiných ne.. my jsme bohužel ten druhý případ. No a u některých dětí se to taky vůbec neobjeví.. Každopádně nám dr na plicním řekla, že se na to nesmí zbytečně šahat, že se to nesmí ničím mazat a pokud by to prasko (hnis by vytekl přes kůži ven), tak se to taky musí vyřezat, ale to už by bylo hned a bez jakéhokoliv čekání..

Zuziky a já myslela, že tím vyřezáním už to bude konec a ono se to ještě bude vyšetřovat??? :roll: Jéva, při našem štěstí… :( No, raději na to nemyslet :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.5.08 11:51

bouličky

No, naše paní doktorka to ví, ona sama nás na to upozorňovala. Dostali jsme nakázáno to cca co 3 dny pohmatem kontrolovat, ale nehmoždit. Hnis jsme vymačkávali přímo z vpichu na ručičce a co ho tam bylo - samozřejmě na doporučení lékařky, že prý by ten zadržovaný hnis mohl ty bouličky zhoršovat.

nepřihlášená bondulka

• Nahlásit
  • Citovat
desiree
13.4.10 14:42

zduřelá uzlinka po ockovaní proti TBC

Mému synovi se udělala boulička v podpaží po přeočkování ve 2 letech, bolelo ho to kdyz jsme ho zvedali. Byl s tím 10 dnů v nemocnici, dávali mu do toho drenážku, ručičku vyvázali a nechali odtékat hnis.

• Nahlásit
  • Citovat
584
23.7.11 18:05

14 měsíců - boulička v podpaží

Ahoj holky, prosím o radu. Malému je 14 měsíců, teď jsme mu v podpaží objevili bouličku, cca 1cm velikou. Měl jako kojenec velkou reakci na očkování TBC, zanítila se mu uzlina u klíční kosti, 2× mu to na plicním píchali, ale půl roku už byl klid. Může to být zase reakce na to TBC? Nebo co jiného? Zkoušela jsem volat MUDře, ale je sobota a nebere mi to :-( Hrozně se bojím… Taky máme za týden odjet na dovču, bez malého, ach jo…
Co myslíte, že se malýmu děje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55604
23.7.11 19:14

často se to aktivuje po nějakém dalším očkování nebo nemoci. Nebylo to něco z toho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
23.7.11 19:25
Alpaka píše: často se to aktivuje po nějakém dalším očkování nebo nemoci. Nebylo to něco z toho?

Právě, že ne :nevim: Mareček je zdravý, nemoc žádná nebyla, jen mu rostou 4 zuby najednou (ale nemá ani teplotu). Očkování měl naposledy žloutenku, ale to už je docela dlouho, skoro měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama