Ze dne na den kulhá, 2,5 roku

Anonymni
7.8.09 18:48

ze dne na den kulhá, 2.5 roku

Maminky, prosim o radu. Moje dcerka (2,5roku) se ve vcera rano vzbudila a napada na jednu nohu, dnes se mi to zda lepsi.Nicmene neboli ji to, neomezuje, jezdi na kole, skace, beha …kdyz se ji ptam, tak rika ze ji nic neboli, chodi ale jako stara babicka. Znervoznuje me to, ze ji to neboli a ze si nejsem vedoma toho, ze by nekde spadla nebo si namohla sval … uklidnete me, ze to nemuze byt nic vazneho :) uz myslim na obrnu, nejakou mozkovou disfunkci, na odvapneni kosti a co ja vim, manzel v detsvi trpel na perthezovu chorobu-coz je odvapneni kycelniho kloubu … ale rikam si, ze dne na den je to proste divny :) moc dekuji predem
neprihlasena Kacka a dcera Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
7.8.09 19:00

KACKO,
našemu synovi se stalo totéž, měl tehdy dva a čtvrt roku. Začal kulhat na jednu nohu, nic ho nebolelo. Měsíc předtím byl nemocný s angínou, dr. to vyhodnotil jako synovitidu(nejsem si jistá těmi i y ), dokonce jsme byli asi 14 dní v nemocnici. Provedlo se x různých vyšetření s tím, že to zřejmě synovitis může být. Pak to přešlo a zatím se to ani nevrátilo.

nepřihlášená vrony

• Nahlásit
  • Citovat
711
7.8.09 19:03

malej kulhal po oslabení rotavirem, do týdne to přešlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9865
7.8.09 19:06

Neměla dcera nedávno rýmu? Když bylo mojí dva a něco, stalo se jí to samé.Pár dnů jsem to nechala být, pak zašla na ortopedii a na UTZ objevili výpotek v kyčelním kloubu, způsobený právě rýmou. A přesně, jen kulhala a o bolesti nic neříkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24838
7.8.09 19:15

Ahoj Kačko, syn tohle prodělal v roce a půl. Ráno si nemohl stoupnout na nožičku, já, vyhukaná ho popadla a mazala k MUDr. Ta nás poslala na ortopedii, na RTG, mezitím se Davča rozešel a normálně běhal 8O MUDr. na ortopedii to shrnul tak, že u někoho se viróza projeví jako rýma, u někoho takhle. Při vyš. se nic nenašlo, CRP zvýšené neměl, od nikud nám nespadl… Držím pěsti, ať jste brzo v pořádku. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11079
7.8.09 19:27

Honzík se před pár měsíci takhle jednou ráno vzbudil, brutálně kulhal na jednu nohu, ale stěžoval si, že ho to bolí (úraz neměl). Jeli jsme na ortopedii a zjistili mu vodu v kyčelním kloubu 8O :roll:. Po třech týdnech jakž takž klidového režimu zmizela sama.

Podle mého jste ale celkem jistě jiný případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
7.8.09 19:54

starší syn, měl to samé, ráno se vzbudil a nemohl na nožičku a když jsem celá zjančená volala dr. tak mi řekla že je to ze sluníčka, že se holt přehřál a že to bude dobrý a bylo, do večera chodil normálně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.8.09 20:53

Ahoj,
jestli do do po neprejde, tak bych sla na ortopedii. ¨Honzik po probuzeni ve skolce mel velke bolesti, to velky prah bolesti, uplne ase az trepal. Tak me volali at okamzite prijedu, rikali jsme si ze to bude mozna prelezeni. Nakonec vecer jsme jeli na pohotovost a hned si nas tam nechali. Jelikoz mame zname, tak nas v patek jeste prevazeli do jine nemocnice na ortopedii, kde mu odpoledne odsavali vypotek v prave a za 3dny v leve kycli. Kdybychom nemeli zname Dr, cekali bychom do pondeli jak se to vyvine :roll:
Pobyt v nemocnici necele 3tydny. Ale H nemohl chodit jak ho to bolelo. Delali odbery na vse mozne a nevi z ceho by to mohlo byt - i v rematologicke ambulaci nic nezjistili.
u vas to bude urcite jako rekace na nejakou virozu!!!!
nepřihl Kac

• Nahlásit
  • Citovat
338
7.8.09 21:11

kulhání

Ahoj!

U nás podobné potíže byly příznakem akutní boreliozy.
Takže pokud to tychle nezmizí, rychle k lékaři.

Malá si nejdříve stěžovala na bolest - asi 2-3 hod, pak jen hodně kulhala (několik dní), ale už si na bolest vlastně nestěžovala.

Petit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
7.8.09 21:42

Můžou to být kyčle, může to být od páteře, může to být něco jiného… každopádně bych začla vyšetřením ortopeda a RTG.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
7.8.09 22:22

My měli asi před měsícem totálně stejný scénář jako Inge. Ráno vstal, že nemůže chodit, moc ho bolela kyčel, tak jsme celí vyjevení jeli k ortopedovi, následoval ultrazvuk, RTG, doktor konstatoval vodu v kloubu. Na potlačení bolesti jsme dávali Ibalgin SUS, měl mít klidový režim (ha ha ha … ten mu vydržel tak pár hodin, než začal ibalgin účinkovat). Po týdnu jsme šli na kontrolu, zlepšilo se mu to jen trochu, tak jsme dostali vynadáno, že musíme být ve větším klidu (jak vysvětlit tříročákovi, že má jen sedět a ležet?). Tak jsme další týden drželi klid (neskákali jsme na trampolíně a nechodili na prolézačky, ale jinak všechno normálně). No a vlastně po těch 14 dnech ortoped konstatoval, že je vše v pořádku a že máme přijít na kontrolu za půl roku.
Prý sama o sobě ta voda v kloubu nevadí, ale to nateklé kloubní pouzdro pak tlačí na cévy a to by prý, kdyby to mělo trvat dlouho, mohl být velký problém a hrozila by hospitalizace.
V každém případě jděte k pediatrovi a ten vás pošle k ortopedovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
7.8.09 23:03

Můj první syn začal najednou ze dne na den výrazně vtáčet nožičku a kulhat a dospěli jsme k tomu, že je to reakce na živou vakcínu, kterou dostal chvíli na to, co domarodil. Ono to většinou samo přejde. Pár dní bych počkala - teda k dětské dr bych šla, to zas jo.
Jeho to taky vůbec nebolelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.8.09 11:42

MOC VAM VSEM DEKUJU ZA ODPOVEDI. DNES SE MI ZDA, ZE JE TO S KULHANIM LEPSI. VCERA VECER, KDYZ JSEM MALOU SPRCHOVALA PREJELA JSEM JI PRES ZADICKA A PRDELKU ZINKOU-TAK ZACALA FNUKAT, ZE ZADECEK MAMINKO NEEEEEEE … TAK SI RIKAM, ZE SE PROSTE NEKDE NARAZILA, PRI JIZDI NA KLOUZACCE TREBA. ALE V PONDELI ASI STEJNE ZA DR ZAJDU. CELY SE MI TO NEJAK NEZDA, PRED TYDNEM MELA ASI TRI DNY VYSOKE HORECKY BEZ DALSICH PRICIN, DR MI REKL, ZE JE TO NEJAKA VIROZA, TREBA TO MA SOUVISLOST …
neprihlasena Kacka

• Nahlásit
  • Citovat
81
10.2.15 13:12

Maminky, dovolím si oživit diskuzi. Naše skoro 5 letá slečna také začala kulhat, projevuje se to tak, že vlastně nenapne nohu v koleni, má ji stále při chůzi pokrčenou, tedy nedošlapuje. Asi se té návštěvě doktorky nevyhnu, ikdyž teď v době chřipek, je to poslední, kam by se mi chtělo. Jinak si vůbec nijak nestěžuje, běhá, dovádí s bráškou, pádu si nejsem vědoma. Co myslíte? Napadl mě natažený vaz, ale trvá to už od soboty. Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
29.12.15 09:19

Me začala dcera 5 let taky ze dne na den kulhat. chodila jako mrzak. rekla bych, ze si setrila kycel.pad taky nebyl, ale sedela venku na kamenech a bylo iz chladno. konzultovala jsem to s kamarádkou detskou sestrou a dospely jsme k závěru, ze nemam plasit.asi zánět ve slachach nebo kloubu. staci oslabena imunita a zanet se ji tam proste vrazil. nechala jsem dceru v teple, a dala jsem ji ibalgin aby ji to nebolelo a je to protizanetlive.par dni jeste kulhala, ale viditelne se to zlepsovalo.tak za pet sest dni byla dobra. drzim palce, at je to u vas tak lepsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama