Ze dne na den mi začala dcera špatně usínat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 04.10.14 20:56
Ze dne na den mi začala dcera špatně usínat

Ahoj holky,

mám 4 měsíční dceru. Od příchodu z porodnice máme ohledně večera stále stejný režim. Kolem půl 7 - 7 koupání a pak kojení a spaní. Teď se ještě před měsícem přidala vojtovka, takže před koupáním cvičíme, pak vykoupu a nakojím. Kojím v posteli a dcera vždy usnula, já jí přendala do postýlky a v pohodě spala od těch 8 tak do půl 4. Teď už se tak měsíc budí v noci častěji, začíná tak kolem 1 a pak po dvou hodinách.
Přes den spí dopoledne hodinu a odpoledne 2-3 hodiny, po 5. hodině většinou už nespí, někdy max. 20. minut až půl hodiny.
Je to týden, co začala mít problémy s usínáním. Večerní kojení jí vůbec neunaví, spíš po něm ožije ( nepiju kafe ani jí povzbuzovadla) V postýlce řve - metodu vyřvávání nechci praktikovat dřív než v 6- ti měsících. Já jí odmítám uspávat chováním a podobně, mám nemocný záda a už takhle dostávají strašně zabrat.
Dneska jí vozíme už skoro hodinu v košíčku, ale absolutně bezúspěšně, pořád je vzhůru. Včera usnula v půl 11.
Začínám z toho být na nervy, potřebuji si alespoň večer trochu odpočinout, mít čas na sebe.
Máte někdo podobnou zkušenost? Moc díky

Reakce:
ospalámyš
Kelišová 5438 příspěvků 04.10.14 21:03

Jediné co vím je, že u dětí se vše mění, jednou spí dobře, pak zase ne, usínají, pak neusínají, jí, nejí, brečí a nebrečí…furt nějaká změna, většinou k horšímu :D Ne tak k lepšímu to je taky, ale třeba to přijde až později…
Tak se připrav na to, že nic nevydrží věčně ;)

Mně děti taky usínaly při kojení, ale v určitém věku šlus a musely se naučit usnout jinak. Večery jsme začala mít volné až když byly batolata, pokud nechceš použít vyřvání, tak se připrav na to, že volné večery nemusí nějakou dobu dopadnout :nevim:…a i když to použiješ, tak po pár měsících přijdou zuby a můžeš ve vyřvávání zas pokračovata a má to i jiná rizika 8)

Zkusila bych uložení do postýlky, hlazení, ležení s ní, zavinutí a bílý šum, vožení v košíčku, cokoliv…prostě vytvořit nějaký nový rituál.
Třeba ještě není ospalá, kdo ví…

Lajka09
Závislačka 4916 příspěvků 04.10.14 21:05

No jéjej, mám. Tady jde kráně vidět, že reži u miminka neexistuje :) Prostě to kráně funguje a pak se něco stane a buch, svět je vzhůru nohama. Nám se to takto už obrátilo několikrát. Nědy to vyprovokovaly zuby, jindy 6-tá nemoc, jindy nic. Pak se to i samo vrátilo do zajetých kolejí. Nejhorší období bylo mezi 4-6m, kdy se v noci budil co 2 hodiny na kojení, kojila jsem jako otrok, večer se nedal uspat. Divím se, že jsem na hubu nepadla. Prostě vydrž, toho ještě bude. A ad vyřvávací metoda, nepraktikuji ani na 7-mi měsíčním. Přijde mi dost drsná, dítě chce mámu a my jsme mámy dobrovolně a rády, tak proč toho človíčka stresovat.

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 04.10.14 21:10

@Lonette meni se, roste a rostou i jeji naroky na pozornost. Musis vymyslet narocnejsi kojenecky program, co ji trochu uonda. Nezoufej po roku ditka se to srovna..ted to bude porad neco ;) Nicmene nevim, jestli ti vyrvavaci metoda pozdeji pomuze..u nas zabralo jedine vzit si do postele a uhladit ke spanku a to az ted po roce a pul.do te doby usinal sam a bez problemu.ze dne na den slus. Hledam vzdy nejschudnejsi cestu, jak nam tak malemu. napr. nema cenu nechat ho rvat a stejne tam co minutu chodit, kdyz se mnou prituleny je tuhy za 5 min a ja mam cely vecer s manzelem pro sebe ;)

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 04.10.14 21:15

@Lajka09 to noční kojení je náročný, ale na to už jsem si i zvykla. Sice mám už tak o 5 kilo míň než před těhotenstvím, ale pokud si právě odpočinu trochu večer, tak mi to ani nevadí. Tak budu muset vydržet. :)

Lonette
Závislačka 2698 příspěvků 04.10.14 21:17

@svycarka to já bych jí i ráda pomazlila, aby usnula se mnou v posteli, ale to moje hádě se mnou vůbec neusne, neustále si mě prohlíží, otlapkává ručičkama, vše je pro ni nová zábava.:)

svycarka
Echt Kelišová 7630 příspěvků 04.10.14 21:20

@Lonette musis delat, ze spis a nereaguj :mrgreen: :mrgreen:

Lajka09
Závislačka 4916 příspěvků 04.10.14 21:25

@Lonette Tak tak, vydrž. Odpočívej přes den, když spí malá. Nabírej sil. Ono se to zase zlomí. Ale kdy a na jak dlouho, to bude překvápko. Filípek usínal sám na 1 od 6 týdne do 4 měsíce, pak konec, tečka a uspávám jako otrok. Nědy 5 minut, dneska třeba 20 minut, ale mám také rekord v podobě hodiny a něco :roll: Ale nenchávám vyřvat, stejně to pak situaci jen zhoršuje. A srdce mi trhá, jak pouští slzy jako hrachy, zajakává se a prostě chce mámu. Někdy na uspávání nesnese ani tatínka a holt musím přijít já.

Šťopík
Ukecaná baba ;) 1296 příspěvků 04.10.14 23:05

Holka, režim u takovýho malýho prdíka podle mě fakt nemůže být. Já mám holčičku 6,5 měsíce a už se jí,,režim" změnil snad 10×…bývaly doby, kdy usínala krásně a spala třeba 6 hodin vkuse, najednou, z ničeho nic, začala ale usínat kolem 10 - 11 a mám i takový pocit, že to kolem toho 3. - 4. měsíce bylo. Pak najednou zase usínala kolem 8, ale buzení po 2 hodinách…vždy jsem si říkala,,hmmm…tak to už bude ten její režim" :mrgreen: teď už si iluze nedělám. Teď už mi chodí spát 2,5 měsíce v 8 a vzbudí se 2× za noc, protože chce jen pochovat a pomazlit, aby mohla zase usnout, ale nedělám si iluze, že se to ještě nezmění… ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Zemřel Dan Nekonečný (†52): Co zabilo milovníka slunce, třpytek a žhavých rytmů?!

Proslul jako zpěvák, tanečník, velký šoumen, a hlavně fanatik do ohně,... číst dále >