Žehlení vlasů

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Meolmi
Povídálka 21 příspěvků 22.10.18 16:14
Žehlení vlasů-vaše zkušenosti

Zdravím, chtěla bych vás poprosit o radu. Vlasy jsem si nedavno nabarvila u kadeřnice ( a to naposled, necham odrustat), bohužel když ty vlasy nemám vyžehlené, tak vypadaji dost drsně, mám je od přírody vlnité a husté. Chtěla jsem se zeptat, jestli ty vlasy nějak hodně poškodí, když si je budu 2- max 3 krát do týdne žehlit? Vyžehlené mi vydrží 2 dny. Jaké máte zkušenosti se žehlením? Jak často si musíte vlasy žehlit? Moc vam děkuji za jakékoliv zkušenosti :)

Reakce:
Ristrina
Kecalka 199 příspěvků 22.10.18 16:19

@Meolmi Se žehlením vlasů mám jen ty nejhorší zkušenosti. Ano po vyžehlení vlasy vypadají krásně. Ale s každým dalším žehlením se jejich kvalita zhoršuje.

Až pak vidíš jen suché a rozlámané zbytky.

Vlasy si už několik let nežehlím. Velici mi to chybí. Tak upraveného vzhledu jsem nedocílila žádným jiným způsobem.

Momentálně vlním, zaplétám a smutním po žehličce.

PupuP
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 22.10.18 16:20

já v pubertě žehlila každý den po dobu asi 3 let… a nic hroznýho se nestalo
teď žehlím vždy obden, vlasy si myju také obden a nepozoruji nějaké poškození nebo větší změny… ale kdybych to praktikovala několik let v kuse, tak to možná vidět bude, těžko říct. zdravé to určitě není. já někdy místo žehlení raději fenuju shora a češu a ony se mi také narovnají, sice ne tolik, jako při žehlení, ale zase je to tolik neničí

Verun83
Echt Kelišová 8840 příspěvků 33 inzerátů 22.10.18 16:26

Zehlim obden, skoro rok. Taky kvuli odbarveni a diky tomu krepatosti vlasu. Vlasy nechavam odrust a krepate jsou jen ty odbarvene konce. Zehlim asi na 190st. To mi staci.

Zubenka01
Nováček 9 příspěvků 22.10.18 16:27

Musíš mít kvalitní žehličku (materiál destiček, regulace teploty nutná!), správně ji používat (jako např. nikdy nežehlit ani trošku vlhké vlasy), používat kvalitní vlasovou kosmetiku. Ale ani tak se poškození úplně nevyhneš, zvlášť pokud máš vlasy například mírně poškozené barvením. Žehlit 2-3× týdně bylo na moje vlasy moc. Žehlím 1× za týden/dva, ostatní dny nosím drdoly a jiné účesy, např částečně zapletené, přední vlasy zasponkovat dozadu aj.

Případně můžeš pořešit permanentní narovnání brazilským keratinem… Ale já bych do toho nešla.

Kriss Tina
Kelišová 6001 příspěvků 22.10.18 17:04

Záleží na síle toho vlasu, podle toho tomu uzpůsobit teplotu a nedávat zbytečně vyšší než je nutné. 2× do týdne není tak hrozné, pokud si pravidelně nechávás zkracovat konečky ani si toho nevšimneš, pokud si vlasy nestřiháš tak časem uvidíš roztřepené konečky a budou se ulamovat. Taky můžeš použít nějakou péči na žehlené vlasy, jsou spreje co chrání vlasy při vysokých teplotách.

Terka758
Stálice 72 příspěvků 22.10.18 19:41

Záleží na spoustě faktorech. Pokud máš kratší vlasy, nestihnou se konce tolik poničit. Pokud máš dlouhé, zamysli se nad tím, jak “staré” konce mohou být. Klidně několik roků. Určitě to chce kvalitní žehličku, co nejmenší teplotu, která ti vlasy vyžehlí a kosmetiku! Používám Redken, ale cena je samozřejmě už někde jinde. Pak je fajn L’Oreal. Na co nedám dopustit tak olejíček od welly. Krásně vlasy vyživý. No a ochranný termosprej. Používám od Toni and Guy. A pravidelně zastřihovat..
Určitě se vyvarovat kosmetice z drogerií. Kvalitní kadeřnická dokáže s vlasy dělat zázraky. Kupuju na bezvavlasy :)

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1507 příspěvků 5 inzerátů 22.10.18 19:48

Vlasy si žehlím,týjo ted nevím no 4 roky určitě každý den téměř,začínala jsem s uplně obyčejnou žehličkou za 3 stovky? Pak jsem přešla na lepší a nedávno jsem dostala na vánoce už takovou tu hitparádu,která stála přes tisíc korun,a nedá se to srovnat,je to hodně o žehličce,ale taky dávám různé masky,ošetření,kry­tí,prostě vše proto aby vlasy vypadaly co nejlepe,podle mých představ a přitom trpěly minimálně,ale já si vlasy teda nebarvím,jsem přírodní blond.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 22.10.18 19:51

Zalezi, jake mas vlasy. Ja si mnoho let zehlila vlasy temer denne bez pouziti ochrannych spreju a vlasy mam pekne, zdrave, huste. Kadernice se vzdycky divi, ze nejsou znicene.

Meolmi
Povídálka 21 příspěvků 23.10.18 14:13
Žehlení vlasů-vaše zkušenosti

Moc vám děkuji za rady. Kouknu se po nějakých přípravcích a na nějakou kvalitnější žehličku. Jakmile mi vlasy dorostou po ramena, tak je střihnu a bude klid :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >