Zelená a zapáchající stolice u 4měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 12:21
Zelená a zapáchající stolice u 4.mesicniho miminka

Dobrý den, už od 1,5mesice trpí mimco zelenou zapachajici stolici( jsme na UM Nutrilon Allergy care). Ve 2,5 měsících nám našly salmonelu, vůbec nevím teda z jakého důvodu. Hygienu jsme dodržovaly jak máme a nikdo z nás ji taky neměl. Tak jsme dostali Sumetrolim. Po ukončení atb. jsme už salmonelu neměly ale pořád nás trápí ta zelená stolice. Kadi většinou jednou za dva dny. Někdy se povede i 2× za den a to je pak jedná zelená a druhá žluto zelená s hlenem (ale to je povede tak 2× do měsíce). Doktor řekl že barva nevadí, ale mě to prostě nějak nezdá. Co mám dělat? Máme před očkováním a myslím si, že zelena stolice neznačí zdravé dítě. Co vy na to, nemáte s tím nikdo zkušenost?
Předem všem moc děkuji!! :srdce: :srdce:
A za fotku se omlouvám :D 8)

Reakce:
me-ow
Kecalka 282 příspěvků 03.08.19 12:27

Mám půlroční dítě a taky mělo zelenou stolici.
Neřešila jsem to a je zdravé :smiley: ty barvy budou ještě horší někdy

TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 12:33
@me-ow píše:
Mám půlroční dítě a taky mělo zelenou stolici.
Neřešila jsem to a je zdravé :smiley: ty barvy budou ještě horší někdy

No a nevíte z jakého důvodu to může být?

Kukacka123
Závislačka 4229 příspěvků 03.08.19 12:35

Dcera taky mela zelenou. Dr delal vyter a nic tam nemela. Rekl, ze pokud casto pije (kojim), tak je ze zacatku mliko hodne sladke a muze to byt tim. Mala pak teda mela kvasinku ve streve a z toho ekzem. Nema mimco nejake flicky rude, ekzemek? Kojis?

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 03.08.19 12:44

Zelena stolice po UM je normální, ale pokud má hlen, tak je hladová

TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 12:51
@Kukacka123 píše:
Dcera taky mela zelenou. Dr delal vyter a nic tam nemela. Rekl, ze pokud casto pije (kojim), tak je ze zacatku mliko hodne sladke a muze to byt tim. Mala pak teda mela kvasinku ve streve a z toho ekzem. Nema mimco nejake flicky rude, ekzemek? Kojis?

Píší že dáváme Nutrilon Allergy care. Občas na klíček za krkem. Ale tomu nějak nevěnujíli pozornost behem dne je hned pryč. A jak doktor zjistí kvasinky? Výtěrem? Ten nám dělal a nic už tam po té salmonele nemela.

TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 12:52
@zuzkaholl píše:
Zelena stolice po UM je normální, ale pokud má hlen, tak je hladová

Před 3mi týdny měla 3800g, a dáváme 120ml/6× denně.

Kukacka123
Závislačka 4229 příspěvků 03.08.19 13:05

@TerezaBohuslavova ano, mas pravdu. Kvasinka to muze byt i tak. Nic nezkazis probiotikama ;) vyterem to nezjisti (myslim), jsou ve strevu. Ale nam dr tvrdil atopak, ten to fakt nebyl ;) ale zelenou stolicku mela driv, nez akzem ;)

TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 13:08
@Kukacka123 píše:
@TerezaBohuslavova ano, mas pravdu. Kvasinka to muze byt i tak. Nic nezkazis probiotikama ;) vyterem to nezjisti (myslim), jsou ve strevu. Ale nam dr tvrdil atopak, ten to fakt nebyl ;) ale zelenou stolicku mela driv, nez akzem ;)

Probiotika Biogaiu dáváme! Snad od samého začátku… A jak jste na to přišly, že máte kvasinku?

Kukacka123
Závislačka 4229 příspěvků 03.08.19 13:10

Podle tech fleku - zadnej atopak. Mrkni na stranky Very Zikove ;)

me-ow
Kecalka 282 příspěvků 03.08.19 20:42

@TerezaBohuslavova četla jsem, že jak saje mléko, tak vezme nějaký ten vzduch, ale těžko říct.. než jsme přešli úplně na UM, tak byla stolice normální, při plném přechodu už taková barva a pokud vykonal potřebu v ten den podruhé, tak byla normálně žlutá.

Každopádně mléka má už méně a neřeším to.. teď z něho vyleze to co do něho nacpu na oběd.

TerezaBohuslavova
Nováček 7 příspěvků 03.08.19 21:09
@me-ow píše:
@TerezaBohuslavova četla jsem, že jak saje mléko, tak vezme nějaký ten vzduch, ale těžko říct.. než jsme přešli úplně na UM, tak byla stolice normální, při plném přechodu už taková barva a pokud vykonal potřebu v ten den podruhé, tak byla normálně žlutá.Každopádně mléka má už méně a neřeším to.. teď z něho vyleze to co do něho nacpu na oběd.

Moc děkuji za odpověď… :kytka:

Váš příspěvek
Reklama