Zelená karta a přepis vozidla, jsem z toho na mrtvici :/

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 19:58
Zelená karta a přepis vozidla, jsem z toho na mrtvici :/

Hezký večer přeji všem,
prosím anonym ptám se na dceřin problém.
Holky, ujistěte mi, že chápu dobře, dnešní vyč. ůrané zákony, omlouvám se za to slovo :oops: :oops:. Moje dcera jako začátečník si koupila nyní auto, pominu, že povinné ručení stojí dardu, to tak prostě je (když nejsou zatím bonusy, časem kk tomu snad dojde :mrgreen: :mrgreen: povinné ručení (nejlevnější - pro začátek stačit snad bude) stojí kolem 7 000, ale tak může být ještě hůř, no ne)?. ****ALE TEĎ NA CO SE CHCI PTÁT****
Ano, vím, že prodávající riskoval, ale dal mé dceři jako kupující plnou moc (má to být obráceně, ale snad nevadí), rozhodně auto přihlásíme do 10 dnů, snad ještě dříve. Takže dcera jako KUPUJÍCÍ dojde na úřad, předloží plnou moc úředníkovi, musí zajet na evidenční kontrolu - takže dále předloží výsledek evidenční kontroly, následně předloží doklady a co ta ZELENÁ KARTA? Stačí, že zelená karta při přepisu na úřadě bude zatím sjednána na prodávajícíh, o nebo dcera musí mít již Povinné ručení na auto? Ale, všude na pojišťovnách píšou, že musí být i provozovatelem, a to zatím opravdu dcera není? Tak jak, stačí aby ukázala ZELENOU KARTU PRODÁVAJÍCÍHO NEBO MÁ MÍT svoji?

Dcera je z toho opravdu na mrtvici, tak jsem se rozhodla, že napíšu. Prosím holky, poraďte, ať se to povede napoprvé. :lol: :lol:
Díky, všem za pomoc.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
luciie88
Kecalka 184 příspěvků 29.07.19 20:00

Povinné ručení okamžitě, jako první. Bez pojistky auto nepřihlásíte

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:00

Přitom stačí zavolat na úřad či použít google.

Agusaguss
Stálice 85 příspěvků 29.07.19 20:00

Pojisteni musí mit uz sjednane dcera za sebe

Agusaguss
Stálice 85 příspěvků 29.07.19 20:01

A mela si ho sjednat v den koupe auta

Premek_Orac
Kelišová 5446 příspěvků 29.07.19 20:01

Pojisteni z provozu motoroveho vozidla ma mit sjednano vzdy majitel. Uzavrenim kupni smlouvy a uhrazenim ceny se stala majitelem…
Vycurane zakony v tom nevidim.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1172 příspěvků 29.07.19 20:06
@Premek_Orac píše:
Pojisteni z provozu motoroveho vozidla ma mit sjednano vzdy majitel. Uzavrenim kupni smlouvy a uhrazenim ceny se stala majitelem…
Vycurane zakony v tom nevidim.

Taky mi uniká, co je v tom vyčůraného, ale to bude asi tím, že netrpím stejnou diagnózou jako zakladatelka :mrgreen:

P4ja
Extra třída :D 10646 příspěvků 29.07.19 20:06

Musí mít svoje povinné. Tak doufám, že s ním teď nejezdí. Jinak taky musí mít velký a malý TP a SPZtky. Případně zaplatit ekodaň.
Jinak sedmička za povinné mně přijde dost. Ale záleží, co koupila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:15
@P4ja píše:
Musí mít svoje povinné. Tak doufám, že s ním teď nejezdí. Jinak taky musí mít velký a malý TP a SPZtky. Případně zaplatit ekodaň.

tak ona nemá bonusy, Škoda Octavia r. 2006.
No, tak ono ještě, i kdyby s tím někdo jezdil, tak to asi nevadí, je to napsáno na majitele, a má i techničák, takže mi uniká v čem to vadí, má i od něho zelenou kartu? :nevim: :nevim:

Pea12
Povídálka 40 příspěvků 29.07.19 20:16

Musí mít pojistku psanou již na sebe. Jinak auto nepřepisou na dceru. A 7000 je dobrý(samozřejmě záleží na stáří auta, objem apod. ) pokud to teda má psáno na sebe. Já měla na své prvni auto platit povinné ručení 14000 kč takže jsem pojistku napsala na maminku což vyšlo na nějakých 5000 kč. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:18
@P4ja píše:

to já chápu. Pochopila jsem, že opravdu musí mít :), po přečtení článku z Google. Ona není provozovatelem vozidla, až se stane provozovatelem vozidla, tak zase bude muset na pojišťovnu, že je provozovatele? Protože provozovatelem je zatím stále ten majitel? Všude, se ptají kdo je provozovatel :think: :think:?
Dobře, takže ve zkratce pojišťovna je nutná :), ok zítra skočí na pojišťovnu.

P4ja
Extra třída :D 10646 příspěvků 29.07.19 20:19
@Anonymní píše:
tak ona nemá bonusy, Škoda Octavia r. 2006.
No, tak ono ještě, i kdyby s tím někdo jezdil, tak to asi nevadí, je to napsáno na majitele, a má i techničák, takže mi uniká v čem to vadí, má i od něho zelenou kartu? :nevim: :nevim:

Tak, pokud už má kupní smlouvu, tak je majitelem ona. Když se něco stane, tak původní majitel kupní smlouvou snadno dokáže, že auto není jeho. A ona bude mít dost velký problém, protože jezdí s nepojistěným autem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 20:20
@Pea12 píše:
Musí mít pojistku psanou již na sebe. Jinak auto nepřepisou na dceru. A 7000 je dobrý(samozřejmě záleží na stáří auta, objem apod. ) pokud to teda má psáno na sebe. Já měla na své prvni auto platit povinné ručení 14000 kč takže jsem pojistku napsala na maminku což vyšlo na nějakých 5000 kč. :lol:

Co jsem koukala do srovnáče 7 - 9 000, ona to chce mít auto na sebe :). Hold, se bude muset holčička jezdit bez nehod. Tak ono je řešení napsat jiného majitele ale stejně někdy ty bonusy musí nějak získat :think: :mrgreen: :mrgreen:.

P4ja
Extra třída :D 10646 příspěvků 29.07.19 20:21
@Anonymní píše:
to já chápu. Pochopila jsem, že opravdu musí mít :), po přečtení článku z Google. Ona není provozovatelem vozidla, až se stane provozovatelem vozidla, tak zase bude muset na pojišťovnu, že je provozovatele? Protože provozovatelem je zatím stále ten majitel? Všude, se ptají kdo je provozovatel :think: :think:?
Dobře, takže ve zkratce pojišťovna je nutná :), ok zítra skočí na pojišťovnu.

Nebude. Normálně dojde na pojišťovnu. S velkým TP, občankou a datem koupení a řekne, že chce sjednat povinné. A oni to pořeší.

Pea12
Povídálka 40 příspěvků 29.07.19 20:22

Auto může mít napsané na sebe ale pojistku na někoho jiného. :mrgreen: to je fakt, já si řekla že počkám do 25 let (snad nekecam ) kdy už nebudu riziková skupina. :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama