Zelená stolice po Kendamilu a Nutrilonu Low lactose

17.7.21 14:01

Tmavě zelená řídká stolice

Maminky, moc prosím o radu. Syn (3 měsíce) je od 2.tt dokrmován UM. Začali jsme Nutilonem Profutura, ale malý měl zácpu a bolesti bříška, přešli jsme tedy na Kendamil a konečně se malý začal pravidelně vyprazdňovat a bolesti bříška ustoupily, ale začal mít hodně zelenou stolici a poměrně řídkou. Zkusila jsem u Kendamilu setrvat, ale ani po víc jak měsíci užívání se nezlepšilo a tak jsem zkusila změnit UM na Bebu Comfort a to byl ještě větší průser, sice opět žlutá stolice, ale malý se začal hrozně kroutit a šílená bolest bříška. Konzultovala jsem s paní doktorkou, zda bychom nemohli zůstat u Kendamilu, ale když viděla foto stolice, tak prý rozhodně ne a doporučila Nutrilon Lactose free. Prý je často u zelené řídké stolice problém se snášenlivostí na bilkovinu kravského mléka. Po tomto Nutrilonu má malý ale ještě tmavší stolici, sice kapánek tužší, ale pořád jen tlačí a nemůže se vyprázdnit a navíc na stránkách Nutrilonu jsem se dočetla, že toto UM není vhodné pro děti trpící nesnášenlivostí na bílkovinu kravského mléka :think: Omlouvám se za sloh, ale už jsem zoufalá :,( Nemáte některá zkušenost s něčím podobným?

Příspěvek upraven 17.07.21 v 15:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.7.21 14:54

Nám po všech stránkách vyhovovalo mléko Holle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
17.7.21 23:53

@Slunicko090 mám dvojčata a asi ve 4 týdnech jsme začali prikrmovat um. Nejprve Beba sensitive, která je pro děti s citlivým zažíváním a neměla by způsobovat bolení bříška. Haha :roll:. Po ní meli bolení bříška a nemohli se vyprázdnit. Barva zelená.
V necelých 2m jsme přešli na Kendamil a barva stále tmavě zelená, ale bolesti a problémy s vyprázdnění ustaly. Může to být ale i vyzralejsim trávicím traktem :nevim:. Každopádně rozdíl byl patrný skoro hned.
Když jsem tu barvu řešila s lékařskou, tak pouze konstatovala, že to tak některé děti mají. V um je obsazeno více železa a to to může způsobovat.
My jsme u Kendamilu zůstali, zaden jiný problém krom barvy není a deti jsou spokojene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 10:12

@Harenae Moc děkuji za reakci! A prosím také byla stolička řídká? Naše paní doktorka právě říkala, že řídká konzistence ještě s tou zelenou je hodně špatně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
18.7.21 11:16

@Slunicko090 Taky používáme Kendamil někdy od tří měsíců a první asi dva mívala zelenou stolici, ono jde i o odstín a o to jak často má stolici. Tmavě zelenou způsobuje hodně železa. Ale jinak Kendamil má už i bezlaktózovou řadu. Tuším že jí má i Alza nebo pak Healthfactory, to je přímo dovozce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
18.7.21 11:31

@Harenae moje mala mela taky po Kendamilu nejakou dobu zelenou stolici… ta se pak casem zmenila na takovou tu zlutou… A jinak vseobecne byva po Kendamilu ridsi obsah plenky tim jak je plnotucne, obcas to fakt drzely gumicky na plince tak tak… :lol: Basti Kendamil od 6.tydne…dneska ji jsou skoro 2r a u ted si rada rano kdyz se vzbudi a vecer jeste po veceri da mlicko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 11:37

@Konys Děkuji za reakci! Za jak dlouho se barva stolice upravila? Malý užíval Kendamil asi měsíc a půl a barva pořád stejně zelená :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
18.7.21 14:07

@Slunicko090 řídká nebyla. Teda pokud si pod tím představím vodovou tekutou stolici. Klasická „michana vajíčka“, jen s tím rozdílem, že brcalove zelena.
A vysvětlila lékařka, proč to je špatně? Já jsem se tím totiž po nasazení Kendamilu taky hodně trápila a nikde jsem nenašla žádné info, zda to je ok nebo ne. Ale protože vse ostatní se zažíváním je ok, děti přibiraji a jsou spokojene, tak jsem to pak hodila za hlavu. Ale zajímal by mě ten důvod.
A kaka hodně často? Nemůže to být z toho, že Kendamil obsahuje plnotučne mléko a ostatní um ne… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
18.7.21 14:09

@Konys a po změně barvy už byla vždy žlutá? Děti mají žlutou az teď v 5m po zavedení zeleninových příkrmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.7.21 14:37

@Harenae Malý má právě poměrně i řídkou tu stolici, ne úplně vodu, ale celkem dost :? Jinak po Kendamilu taky spokojené miminko, přibíral, žádné bolesti bříška, nemusela jsem po celou dobu rourkovat a kakal 1× občas 2× denně, sem tam obden.. paní doktorka nevysvětlila, co je přesně špatně, jen řekla, že takto to určitě být nemůže :roll: Každopádně na její radu jsem koupila ten Nutrilon Low lactose a po něm má stolici ještě mnohem víc tmavě zelenou, silně zapáchající, ale je tedy pravda, že už ne tak řídkou. Každopádně ale bez rourky a kroucení jsme se neobešli :( Začínali jsme na Nutrilonu Profutura, po něm zácpa, ale konzistencí ukázková stolice a pak jsme ještě zkoušeli Bebu, a ta na malého působila stejně jak Nutrilon. Takže už fakt nevím, co zkusit, aby neměl trápení s vyprazdňováním a neměl tu stolici zelenou :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
19.7.21 11:57
@Slunicko090 píše:
@Konys Děkuji za reakci! Za jak dlouho se barva stolice upravila? Malý užíval Kendamil asi měsíc a půl a barva pořád stejně zelená :(

To uz bych kecala, nevim presne.. ale tak mesic/dva to bylo… ono pokud to neni vylozene vodove, ale je to proste jen takova,,srajda'' tak to bych uplne neresila. Jestli je to zelena voda, tak bych asi volila neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
19.7.21 12:01
@Harenae píše:
@Konys a po změně barvy už byla vždy žlutá? Děti mají žlutou az teď v 5m po zavedení zeleninových příkrmu.

Ono az pak budou jist uplne vse, tak se to zase zmeni, na klasiku co zname v mise my.. Pak hlavne potkate v pline to co zbasti, po treba boruvkach je to az do cerna… atd.. Po bananech jsou v tom takove nitky, co vypadaji jako cervici, no vedeme tu debatu doslova o hov.ne :lol: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
19.7.21 12:04
@Slunicko090 píše:
@Harenae Malý má právě poměrně i řídkou tu stolici, ne úplně vodu, ale celkem dost :? Jinak po Kendamilu taky spokojené miminko, přibíral, žádné bolesti bříška, nemusela jsem po celou dobu rourkovat a kakal 1× občas 2× denně, sem tam obden.. paní doktorka nevysvětlila, co je přesně špatně, jen řekla, že takto to určitě být nemůže :roll: Každopádně na její radu jsem koupila ten Nutrilon Low lactose a po něm má stolici ještě mnohem víc tmavě zelenou, silně zapáchající, ale je tedy pravda, že už ne tak řídkou. Každopádně ale bez rourky a kroucení jsme se neobešli :( Začínali jsme na Nutrilonu Profutura, po něm zácpa, ale konzistencí ukázková stolice a pak jsme ještě zkoušeli Bebu, a ta na malého působila stejně jak Nutrilon. Takže už fakt nevím, co zkusit, aby neměl trápení s vyprazdňováním a neměl tu stolici zelenou :,(

A co zkusit teda to kozi mleko? Mozna ta kravska bilkovina mu dela paseku v brisku. Kozi je pry slozenim nejvic podobne materskemu… Jsou na ne hodne dobre ohlasy. Dela ho uz i Kendamil, a pak je nejake to kozi a jmenuje se Nase mleko. Rozhodne neco vasemu malemu v tech klasickych UM nesedi. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.7.21 12:42

@Konys Také mě to už napadlo, že kozí varianta by mohla být lepší. Zkusím a uvidim, ani nic jiného nezbývá 🙈 Děkuji za radu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1480
19.7.21 12:46
@Slunicko090 píše:
@Konys Také mě to už napadlo, že kozí varianta by mohla být lepší. Zkusím a uvidim, ani nic jiného nezbývá 🙈 Děkuji za radu!

Jen co mi rikala dr, tak jestli jakekoliv mlicko sedlo se pozna az tak po 14dnech.. Brisko si musi zvyknout, atd.. tak zkuste a dejte pak vedet. Drzim pesti :hug: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat