Zelená stolice u miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maty02
Povídálka 41 příspěvků 25.09.05 20:52
Zelená stolice u miminka-prosím,poradíte??

Dobrý večer všem,
prosím o radu. Mám 3 měsíční miminko a již přes týden má zelenou stolici.Zmínila jsem se u Dr. v poradně,dostali jsme kapičky Hylak Forte (na obnovení fyziologické střevní flóry). Zdálo se,že kapičky zabraly,ale radost byla předčasná. Tedy,ráno po probuzení máme stolici téměř předpisovou(míchaná vajíčka) :) ,ale každá další je zelená jak špenát,s nestrávenými zbytky a větším množstvím hlenu. To asi přirozené není.. :(
Kojíme již od narození poměrně často,malej jí asi po 1,5 hodině a vypije vždy úplně vše,takže nepije jen „přední“ sladké mléko. Máte s tímto některá zkušenost?? Pokud ano,uvítám vaše rady.
Děkuju přeju hezký večer.
Lucie

Přečtěte si článek: Zelená stolice u kojenců: Kdy značí potíže?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
RADULKA
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 25.09.05 21:16

Ahoj,
když je stolice zelená a zapáchá, tak je to prý nedostatek mlíčka… ale zase nepíšeš, že by mimi plakalo hlady…
Jinak naše holčička kaká asi tak 4× denně a někdy má taky zelenou stolici i s takovými hleny, ale snad to není nic vážného.
Radka

Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 25.09.05 21:24

Ahojky, měla jsem s malou podobný problém, ale rozhodně to nebylo nedostatkem mlíčka.
Dr. mi řekla, že v našem případě je to od přecpání:-)) Postupně jsem zjistila, že na to má docela velký vliv, co jím já. Situaci hodně zhoršovalo např, pokud jsem snědla větší množství sýrů.
Malá ale krásně přibývala, byl spokojená, krevní obraz v pořádku, tak jsme to neřešili. Hylak jsem do ní moc nedostala a když, nezdálo se mi, že by v našem případě na to měl větší vliv. Všechno se definitivně srovnalo zařazením příkrmů.
Tak ať se to dobře vyvíjí
Albi + Anika

Anita
Povídálka 15 příspěvků 25.09.05 21:31

Ahoj Maty,
my jsme měli taky problém se zelenými stoličkami, ale až v 7. měsíci, kdy už jsem malou i přikrmovala…
Ráno byla stolička hustá a ne zelená, potom asi 3-4 stoličky řitší a dozelena, někdy jen vodnatá zelená, trvalo to asi týden, potom asi ještě dva týdny malá měla častější stoličky. Šlo podle dr. o střevní virozu, Hylak jsem do ní nedostala - je to strašně kyselý, dávala jsem Smectu (volně v lékárně, i pro kojence), vychytává to škodliviny, viry…něco jako živočišné uhlí + dieta (mrkev, rýžová nemléčná kaše) - ale to až u těch starších…
Přeju ať se brzo zlepší :)
Pa Anita

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 25.09.05 21:33

Holky, zelená stolička může být i od toho, když mimísek pije jen přední mlíčko - to je na žízeňa bohaté ana glukozu a ta dělá tu zelenou barvu. To jsem někde četla,ale už nevím kde.

Kac
Kelišová 5049 příspěvků 25.09.05 21:47
Hylak forte

Poznamka jak dostat do ditete ty nechutne kapky. Doktorka mi poradila vstriknout to do pusy inj. strikackou. Tak aplikujeme veskere kapky(vcetne Brufen sirupu na snizeni horecky)takto.
Pa

Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 25.09.05 21:50

Ahoj Marty:-)
jo jo, mrkvička pak udělala svoje:-) konečně pak stíhaly plenky:-)))
A na ty sýry mě upozornila Missorka a fakt to tak bylo.
No, příště už budu chytřejší:-)))
A

Maty02
Povídálka 41 příspěvků 25.09.05 21:51
Zelená stolice

Holky,
děkuju moc za rady,jsem klidnější. Náš malej rozhodně hlady netrpí a spíš se přecpává. Někdy teda fest :lol: S tou stravou na tom taky asi něco bude,jedla jsem v poslední době hodně tvrdých sýrů,kvůli vápníku a celkově bílkovin mám ve stravě poměrně dost. Něco s tím udělám a s Hylakem nejspíš skončím :P Je mi ho vždycky moc líto,když to do něj cpu.
Ještě jednou moc dík.
Lucie

pavlas
Kecalka 327 příspěvků 25.09.05 21:55

Kac: stříkačkou a můžeš přidat maličko čaje pro děti od 1.týdne - aby to mělo sladší chuť..... Tak jsme takto aplikovali všechny tekuté léky, když byly holky maličký. :) JInak teď starší dcerka kapky normálně vypije z odměrky…Brrrrrrrrrrrr… nechápu to, protože jsou hnusný… :D

Zelená stolice opravdu může být způsobena i jídlem maminky - pokud samozřejmě není způsobena hladem mimča (což vypadá, že u Vás není). Taky jsme to občas měly a Dr. říkala, že je to prostě nestrávené mlíčko a nebo jsem něco snědla… každopádně si myslím, že Hylak kapky neuškodí…

Pavla

Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 25.09.05 21:56

Maty tak to bude dobrý, to určo bude tím vším:-)
Zkus omezit ty sýry a uvidíš. U nás se to bez nich zlepšilo, ale ne definitivně. Holt do těch příkrmů vydržte, jenže to zas začnou jiný, řekla bych teda mnohem horší zápachy:-)))
Albi

vveverka
Kecalka 327 příspěvků 26.09.05 07:11
Kakání

Tak teď právě to samé řešíme. Malej už má čtvrtý den dietu. Je to šikulka, zbaští vše. Mrkev a zase mrkev, banán, brambůrky, rýžovou kaši z vody, pak se kakání upraví, ale zavedením mlíčka jsme v tom byli zas. Tak nanovo a teď zase zkouším jednotřetinové dávky mléka. Hylak nám naše dr.nepředepdsala. Vše je horší o to, že malej má silný reflux a čaj, je na něj řídký. Tak nám dnes držte palečky, ať už se nám průjem nevrátí se zavedením mlíčka. :? věrka

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.06 19:07
re

Zdravíme všechny maminky a miminka,nyní nás trápí stejný problém.Mam 4měsíčního chlapečka a již týden má zelené a časté stoličky,Hylak nám nepomohl,rýžový odvar s mrkví ORS jen dočasně.Dnes jsme byli na kontrole a máme dávat po každém kojení Sunar Alidiar a pak prý začneme s příkrmem.Přitom malý přibývá krásně a je klidný,jen v noci kojíme po 1,5 až 2 hod.Tak nevím,moc se mi do těch příkrmů nechce.Budeme vděčni za každičkou radu.Děkujeme

kristyocasek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.10 22:05

Jestli má Váš malý reflux a ještě navíc průjem po mlíčku, tak bych požádala doktorku o testy na alergii na mléčnou bílkovinu či laktozu…

petulka88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.11 08:41
zelená stolice

Máme ted ten samy problem ale muj malej kaká hrozně málo kaká jednou za dva tři dny a stolice je zelená, davame nutrilon. nevím kde je chyba, protoze chlapeček prospiva dobre i na vaze vse v poradku ani neplace, ale tlačí jak o zivot a nutí ho porád i ve spanku tlacit a to nás obtezuje, je neco spatne? :nevim:

Veru-nka
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 27.05.11 08:48
petulka88 píše:
Máme ted ten samy problem ale muj malej kaká hrozně málo kaká jednou za dva tři dny a stolice je zelená, davame nutrilon. nevím kde je chyba, protoze chlapeček prospiva dobre i na vaze vse v poradku ani neplace, ale tlačí jak o zivot a nutí ho porád i ve spanku tlacit a to nás obtezuje, je neco spatne? :nevim:

Ahojky,
máme to samý. Jsme taky na Nutrilou, malej kaká jednou za 3.dny a máme taky nazelenalou stolici…Ale prý je to normální…kamarádka má to samý a doktorka jí řekla jestli není vááážně zelená tak je to dobrý…že, někdy ta nazelenalá stolice je :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama