Zelená úsporám 2016 - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wiwinka
Kecalka 354 příspěvků 09.02.17 07:34
Zelená úsporám 2016 - zkušenosti

Zdravím všechny, ráda bych se poradila ohledně projektu zelená úsporám, který je spuštěn od roku 2016 do 2021. S manželem jsme dostali nabídku na využití této dotace na zateplení domu, kompletní výměnu oken a zateplení stropů. Dle poradce máme možnost dle výpočtů na dosažení skoro 50% návratnosti. Prosím je tu někdo, kdo má se zelenou úsporám zkušenosti? Někdo, kdo realizoval zateplení, výměnu oken? Ráda bych znala názor kdo si tímto procesem prošel a otevřel mi oči jak to skutečně probíhá.
Prosím žádné rady, že je to zlodějina a že by jste do toho nešli, tyto názory mě nezajímají, hledám někoho, kdo s tím má osobní zkušenost a dokáže mi říci na to názor ať dobrý nebo špatný. Děkuji

Reakce:
vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 09.02.17 08:04

Já už asi nebudu „směroplatná“, neb jsem tím prošla hned v prvním kole po spuštění, tuším v roce 2010…

Mně se tedy velkoryse vyplatilo! Dotaci jsem čerpala na zateplení domu, realizovala jsem zateplení + fasádu.
Veškeré projekty a papírování mi udělala firma DEK Trade (komunikovali jsme pouze po telefonu a mailu, vlastně u nás ani nikdo nebyl, jak si vzpomínám), to stálo něco přes 20tis, ale mohla jsem to zahrnout do celkových nákladů projektu.
Dodavatel mi to celé realizoval asi za 210tis a přiznanou dotaci jsem měla skoro 190 tis. Takže jsem byla opravdu ráda, bez dotace bych ufinancovala těžko.
Dokonce mi asi po 2 letech přišla namátková kontrola z ministerstva, zda byl dodržen projekt, materiály atd. a vše shledali v pořádku.

wiwinka
Kecalka 354 příspěvků 09.02.17 08:10

Vulpes děkuji za Vaši reakci. Beru ji jako pozitivní zkušenost :-) Veškeré projekty a papírování by mi zařídil poradce, se kterým momentálně vše řeším. Pokud se můžu zeptat, zajímalo by mě, jaká byla návratnost peněz od úspory? Po výpočtu dotace byl výpočet a platba dotace skutečně dodržena? Mám strach abych si nepůjčila peníze (musíme to řešit přes úvěr), oni mi nenaslibovali, že mi z toho 50% vrátí a já pak dostala třeba jen 10% a oči pro pláč.

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 09.02.17 08:24

@wiwinka ano, dodrželi přesně dle projektu

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 22.03.17 13:40

Nemáte někdo další zkušenosti? Také zvažujeme…

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 22.03.17 14:00

@vulpes tedy 210tis korun byly Vaše náklady po tom, co jste získala dotaci? Asi Vám nevrátili z 210tis částku 190? Chápu to správně? :-)

Já jsem s touhle firmou jednala, ale malinko mě zarazilo, že na cokoliv jsem se ptala, tak nevěděli. Chtěla jsem konzultaci a ptala jsem se jaká by byla „vstupní cena“ před tím, než bychom se rozhodli pro projekt. Nevěděli. Kolik může stát m2 zateplení 15-20cm minerální vatou, nechtěla jsem cenu 1542,70Kč, ptala jsem se jen jaký je tam rozstřel, jestli třeba 1500-2000Kč nebo jak to je. Nevěděli. Ale zkusím to s nimi, mají pobočku 3 minuty od nás, tak to je pro mě pohodlné, ale tenhle přístup mi přijde zvláštní.

vulpes
Kelišová 5065 příspěvků 22.03.17 14:18

@Almatka 210tis byly celkové náklady, které jsem zaplatila, Něco kolem 190tis byla částka, kterou jsem následně dostala přiznanou a vyplacenou jako dotaci.

Edit - pardon, těch 210tis byly pouze celkové STAVEBNÍ NÁKLADY. K tomu ještě zvlášť byla cena projektu a vyřízení - tuším kolem 20tis.

Možná ještě upřesním, že kalkulovaná cena stavebních úprav, uvedená ve zpracovaném dotačním projektu byla kolem 400tis…a je pravda, že některé mnou oslovené stavební firmy mi byly schopné opravdu dát nabídku v takové výši 8o Nicméně jsem hledala, oslovila jsem minimálně 10 firem a nakonec našla takovou, která mi to samé udělala za zmíněných 210tis, měla pochopitelně certifikaci pro Zelenou úsporám, práci odvedla v termínu, ve výborné kvalitě a také díky skvělé komunikaci se na ně od té doby obracíme s jakýmkoli dalším stavebním zásahem. Takže to bylo hlavně o tom, že jsem se tomu věnovala a dokázala jsem to pořídit za tak nízkou cenu oproti rozpočtu. Nikdo s tím neměl problém, možná to byl důvod, proč mi následně asi po roce přišla namátková kontrola z ministerstva ohledně čerpání dotace, ale i oni vše na místě pečlivě zkontrolovali a nezjistili žádnou závadu nebo nedodržení projektu a odsouhlasili oprávněnost čerpání.

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 22.03.17 15:01

@vulpes a to nebyl problém, že cena, kterou jste platila a celkové náklady ve finále byly jinde? Jako zní to pravdu moc hezky, ale taky tak nějak dneska už nerealizovatelně:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.17 10:20

Dobrý den, má ještě někdo další nějakou zkušenost s kontrolou z Fondu životního prostředí?

pepa.vejvoda
Nováček 1 příspěvek 25.08.17 12:38

Dobrý den,

my také zvažujeme zateplení domku v rámci tohoto dotačního programu. ***** Zde jsme se s manželkou dočetli, na co je nejčastěji možné žádat o dotaci. My už ale máme zatepleno a zajímalo by nás, zda je nějaká zpětná uznatelnost? Nemáte s tím prosím někdo zkušenost? Musí se chystat nějaký projekt nebo pouze stačí doložit faktury?

Děkuji za pomoc!

Josef Vejvoda

edit admin - odstraněn odkaz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 14:20
Nzu

Moje zkušenost samostatně vyrizujiciho soukromníka je otresná. Dobrá rada zní nepouštět se do projektu bez kompletního servisu od odborníka. Osobně jsem proinvestoval 350 000 a nedostal ani korunu.

Radwan
Nováček 1 příspěvek 25.04.18 14:20
@Anonymní píše:
Moje zkušenost samostatně vyrizujiciho soukromníka je otresná. Dobrá rada zní nepouštět se do projektu bez kompletního servisu od odborníka. Osobně jsem proinvestoval 350 000 a nedostal ani korunu.
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Tereza vytočila soudce! Kouřila na chodbě, teď má utrum

Další nepříjemnost pro Terezu Hlůškovou (22) je na světě! Češka, která je v... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >