Zelená úsporám - jak to dotáhnout ke konci?

123
10.11.20 11:05

Zelená úsporám - jak dotáhnout ke konci?

Zdravím, mám prosbu, je tu někdo, kdo v poslední době realizoval žádost o dotace přes program Zelená úsporám, případně někdo, kdo se tomu věnuje pracovně?
Máme dokončenou rekonstrukci, na začátku jsme se rozhodli pro využití dotací. Vzal si to na starost manžel. Sehnal firmu, co nám udělala projekt, ten máme, vytištěný. Následně to podle toho projektu dělala místní firma. Faktury máme. Nicméně, pak se na manžel vybodnul a neřešil to dál. Není to podané. Zhádali jsme se kvůli tomu x krát. Prostě už to dělat nechce. Potřebuju člověka, kterému dám do ruky vše co k tomu mám a on mi řekne, co mám ještě sehnat. A následně mi pomůže podat žádost. Leží nám v tom dost peněz. Počítám s tím, že za to někomu zaplatím. Prosím o zkušenosti, případně kontakt na někoho spolehlivého. Na netu jsem koukala, ale tam je toho mraky, ráda bych někoho doporučeného. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
338
10.11.20 11:33

Pokud máte projekt (vypočítaný energetický posudek), tak si jen stáhni žádosti na oficiálních stránkách a žádost podej sama. Na to odborníka nepotřebuješ, je to pouze o vyplnění tiskopisů a času - cca 3 hod max. A až budete mít přiklepnutou dotaci, tak teprve řeš to další (posudek že je to zpracováno dobře apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
10.11.20 11:38

Jinak klidně napiš do sz, můžu poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
10.11.20 12:13

@prokopa Odkud jsi? My na to máme člověka, ale zatím jsme ve fázi konzultací, každopádně mi připadá celkem schopný a rozumí tomu, dělá to asi mnoha lidem.
Já osobně bych to sama nedělala, radši si někoho zaplatím, navíc ta částka, co si řekl, mi nepřišla až tak strašná v poměru s tím, kolik ti pomůže ušetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
10.11.20 13:24

@Bella13 no to už manžel stažené měl, ale zjistil, kolik dalších věcí k tomu bude potřebovat a to ho znechutilo tak že se na vykašlal. A já ten přesný seznam nemám. Mají k tomu být fotky před a po, faktury, smlouva se stavební firmou a kdo ví co ještě a to nejsem sama schopná zjistit. Já v té byrokracii zrovna nevynikám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
10.11.20 13:59

@bigl Ahoj, jsem z Příbrami, ale klidně si někam můžu popoject:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
10.11.20 14:13

Podle mne, ale dáváte dvě věci dohromady:

1. podat žádost o dotaci - k tomu, to co zmiňujete není potřeba, jen formuláře a energetický posudek
  2. vyúčtování a doložení dokladů k proplacení dotace

Ve které fázi jste?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
10.11.20 14:36
@prokopa píše:
@bigl Ahoj, jsem z Příbrami, ale klidně si někam můžu popoject:)

Tak k nám bys to měla daleko. ale nám toho člověka doporučil ten, co nám dělal projekt, oni spolu spolupracují, tak bych šla asi touto cestou, přes nějakého projektanta. Ať ti doporučí a za osobní schůzku nic nedáš. Pak se rozhodneš.
Určitě si myslím, že když si na to někoho najdeš, ušetříš si spoustu času a nervů, kor když se chlapovi do toho nechce a byla bys na to sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5609
10.11.20 15:22

Já si to zaplatila komplet u té samé firmy, co mi dělala i projekt. Byl to tenkrát celkem výhodný balíček služeb (na to, jaký to byl oser).
Navíc jsem to řešila v úplně první vlně, nikdo to moc neznal a papírování bylo fakt hodně a certifikovaných firem celkem pomálu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama