Zelené kakání u 6ti denního miminka ??

9239
16.10.05 10:54

Zelené kakání u 6ti denního miminka ??

Prosím poraďte ! :! Je normální, že plně kojené miminko má zelénou stolici. Neměla by už mít tzv. míchané vajíčka? Mě už teče mléko ( předtím jen mlezivo) dva dny takže by měla kakat takové ty cucky a do zeleno žluta ne??? :?: :?: :?: A má místo toho tmavě zelenou stolici která zapáchá jak zkyslé mléko a je lepkavá. Dost taky trpíme na prdíky, ale to od narození. Tak nevím jestli mám zítra hned letět k doktorce nebo ještě počkat a věřit že to ještě tráví mlezivo??

Díky za radu jsem dost nervózní aby to nebyl nějaký katar, nebo tak. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

948
16.10.05 11:40

Ahoj - pokud mám informace tak tuhle barvu stolice mají prý právě děti, které trpí na prdíky, ale podle sebe vím, že bys měla jednu pokaděnou plínu vzít a zajít se „uklidnit“ k doktorce, já mám první mimčo a taky jsem šílela, jestli je vše v pořádku, když jsem jí našla v kakání jakoby krev, takové růžové nitky, celou noc jsem o ni měla strach a přesto, že byla jinak v pohodě, raději jsem hned druhý den letěla k dr. Nic to nebylo, ale mohlo by… Ale třeba ti tady zkušenější maminy poradí něco jiného.

Tak ať se to zlepší
sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
948
16.10.05 11:43

Jéjda, až teď jsem pořádně zaregistrovala, že je to 6-ti denní a ne 6-ti týdenní. Tak to by snad ještě mohla být ta smolka,už mně vypadlo, jak dlouho se jí moje malá zbavovala, ale ta mazlavost by tomu odpovídala.
Tak sorry za tu předcházející odpověď :wink: :roll: :wink:

sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
16.10.05 11:48

Taky si myslím,že by to ještě mohla být smolka.Zelená stolička bývá,i když mimi nemá dost mléka - hladová stolička.Ale je taky duležité kolik má miminko počůraných plen. Když je to aspoň kolem 6 ,je to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
16.10.05 11:54

Ahojky. Bola by som v klude, malemu tiez dost dlho odchadzala smolka, ja som mala mlieko az na 4den, maly schudol dost ale potom to vsetko dohnal a obisli sme sa do dnesneho dna bez dokrmu. :-)
Co som pocula, tak ked mimi hladuje tak ma skor zapachajucu hnedu stolicu a malo cika (menej ako 6 plienok za den)., zelena stolica moze byt aj ked pije vela predneho mlieka. Ak by to pretrvavalo, mozno by som skusila troska odstriekat pred krmenim, aby vypil viac zadneho mlieka. Zo zaciatku je dost velka nadprodukcia ale casom sa to urcite upravi. Vetry moze mat prave z toho, ze mu to strieka moc a nahlta sa vzduchu. Na brusko nam pomohol olejcek od Hadka www.hadek.cz , kupanie v kybliku a ked som sa ja nalievala feniklovym cajom. Jaj a este je neprekonatelny fen na brusko, krasne prehreje a zvuk fenu mimi ukludnuje. Pomaha aj nahriata plienka na brusko.
Vela peknych chvil s babom prajem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.10.05 12:02

Co pise chytra kniha: Temer vsichni novorozenci vylouci smolku (dozelena zbarvenou lepivou hmotu) behem prvnich 24 hodin.Jinak informujte zdravotni sestru.Mohlo by jit o nepruchodnost strev. - konec citace.
Nechci te strasit,ale je dobre znat i druhou stranku veci. K Dr.byh urite zasla.
Drzim palce.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
486
16.10.05 13:00

Pozor, v chytré knize je trošku nepřesnost. Dítě má ZAČÍT vylučovat smolku do 24 hodin, o neprůchodnost střev by šlo jen tehdy, pokud by stolice do 24 hodin nebyla vyloučena ŽÁDNÁ. Smolka se vylučuje několik dní, závisí to na množství vypitého mateřského mléka, čím ho má maminka víc, tím dřív se stolice podobá míchaným vajíčkám. V 6-ti dnech bych se asi ještě neobávala, že jde o něco nenormálního, pro Tvůj klid vezmi zítra plenu a zanes ji dr ukázat.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
16.10.05 16:33

Ahoj Jendys,
hlavne se uklidni, urcite to bude dobre. Holky radi vzit plenku k doktorce, ale pozor na to, stolice meni trochu barvu v kontaktu se vzduchem, spis bych doktorce nejdriv zavolala.
Jinak u nas mel syn velmi ridkou a zelenou stolici snad do 3 mesicu, uz sem myslela, ze se z toho zblaznim. Mleka sem mela dost a videlo to spousta doktoru, protoze se maly pokadil u doktorky a byli jsme i v nemocnici, kdyz mu byly jen 4 tydny, takze sem to konzultovala i tam. Zaver byl, ze v podstate nikdo nevi, proc tomu tak je, ze maly vypadal jinak dobre a to je pry nejdulezitejsi. Pokud Ti tedy prijde prcek dobry, ma aspon tech 6 pocuranych plen a mas pocit, ze mas mleka dost, telefon to myslim spravi.
Jo, na laktacni lize mi rekli, ze to muze byt taky tim, ze mam hodne predniho mleka, ktere ma vic cukru a ten stolici zbarvuje do zelena. Mela sem taky pocit, ze kdyz jim vic sladkeho, tak ma syn tu stolici zelenejsi.
Hladova stolice je pry spis hneda nez zelena…

No, trochu sem se rozepsala :D Neboj, bude to dobre, ale rozumim Ti, ze mas strach.
Mejte se prima
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
16.10.05 16:34

je, dotaz psala Iva, nejak sem to popletla 8O :roll:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
16.10.05 16:57

ahoj holky, jelikoz ted tyhle vsechny veci studuji z chytrych knih, tak vam sem pisu par radku o stolici kojencu (Velka kniha o matce a diteti):

• zelenocerna lepkava hmota (v prvnich 2-3 dnech) - smolka, musi z tela vyjit drive, nez zacne traveni
  • zelenohneda nebo jasne zelena polotekuta stolice s hustsimi kousky (v prvnim tydnu) - tzv. „stolice prechodneho obdobi“ ukazuje, ze si dite zacina zvykat na vyzivu pomoci traveni
  • oranzovohneda pripominajici horcici ci michana vajicka - ustalena stolice kojeneho ditete
  • svetlehneda pevna a pachnouci - ustalena stolice umele ziveneho ditete
  • zelena ci zelene skvrnita - zcela normalni, ma-li vsak dite male mnozstvi zelene stolice nekolik dnů, muze to znamenat, ze ma nedostatek vyzivy

Tak snad jsem vam trosku pomohla, ted uz jen vyzkouset, jak to bude probihat v praxi (ale ja az v breznu :) )

Papa

Marka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
16.10.05 20:05

Díky moc za rady,

smolka to není ta vypadala jinak. :) Teď jsem se dočetla v chytré knížečce co jsme dostali k zdravotnímu průkazu, že se stolice na vzduchu mění a tmavne. A to prý hlavně u dětí co mají žloutenku. Což my skutečně máme. :wink: Sice slabou, ale máme. Takže zkusím ještě rozbalit malou hned po kakání. Poznám snadno, protože při tlačení dost naříká (PRDÍKY). :( Jinak vlastně přebalujeme, až tak po třech hodinách před dalším kojením. A raní pokaděnou plenku vezmu k doktorce.
Malá jinak vypadá spokojeně a papá pěkně i když ji musím ke kojení budit. V porodnici vypila i padesátku. Což je dost. Tak snad straším zbytečně. :wink:

Díky IVA :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
17.10.05 18:53

ahoj

Ahoj

Klidně to může být ještě zbyteček smolky.. Taky stolice zelená, když miminko trpí na prdíčky, ale nějak nepáchne hnusně (to by musela páchnout nějak hnilobně). Jen se neboj a přines jí ukázat doktorce. Teda nevím, ale zelené stolici se neříká hladová stolice (teda když dětátko má málo papu), tak se říká hnědé stolici a je málo obsažná. Ještě jsem chtěla dodat, že v každé knížce píšou něco jiného a pak doktor ti taky řekne něco jiného.

Jinak jsi psala, že mimčo trpí na prdíčky, existuje na to Sab Simplex nebo Lefax.. nebo může dávat teplé obkládky na bříško, masírovat bříško, dlouho jsem byla proti rektální trubičce - ale pak jsem jí koupila a vyzkoušela a miminku to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama