Zelené tuhé kakání a blinkání, prosím poraďte

1044
8.10.10 21:36

zelené tuhé kakání a blinkání, prosím poraďte

Máme 4m holčičku. Před 2 týdny jsme museli dávat 3 dny sunar a od té doby kojím jen částečně. Teď jsou to 2 dny má malá problém se vykadit a pokud se jí to pofaří, má to kakání velmi husté a zeleno žluté a velice pronikavým zápachem. Krmím jí po 3h sunarem x mlíčkem 100ml. Po každém kojení si odříhne, ale vždy ještě hodně blinká. Když jí nabídnu čaj vypije i 50ml najednou. Blinká natrávené mlíčko a to často. Při krmení kroutí a naříká, ale jídla se nechce vzdát, když jí ho vezmu dokáže se hodně zlobit. Blinká v jakékoli poloze. Prosím poraďte čím ta stolice a zároveň blinkání může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3337
8.10.10 21:41

Nám tohle dělal sunar. Měli jsme jednu krabici a půlku jsem vyhodila. Malá se, chudinka, kroutila jak žížala, nejhorší to bylo v noci :roll:
Přešli jsme na Hami :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
8.10.10 21:44

zkus opravdu vyměnitt sunar,nám taky nešlo kakání.myslím,že to tam i píšou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
8.10.10 21:45

a proc davate sunar? bych zkusila nutrilon, mimochodem co doporucila pediatricka? SUNAR?napada me jestli nepotrebuje treba AR verzi, ale tohle bych sama neresila ani tady na diskuzi, ale volala bych pediatrovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.10 21:52

já si to prožila před třema měsícema. Doktor poradil nasadit Bebu AR. A je po problému. Blinkání okamžitě přestalo a stolice se upravila. Někdy bývá tmavě zelená stolice když má mimibko hlad. Říká se jí hladovástolice. Poznala bys to, pokud je nespokojená, často hladová, a jestli se hodně budí v noci. Od prvního dne co jsem začala dávat bebu AR mi Šimonek spinká celou noc. Usne v 9 a vzbudí se v 7. Nech si malou převážit jestli prospívá nebo hubne. A určitě vyměň mléko za AR- zahuštěné proti ublinkávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
8.10.10 22:00
Monjie píše:
a proc davate sunar? bych zkusila nutrilon, mimochodem co doporucila pediatricka? SUNAR?

Mě by jen mimochodem zajímalo,proč tak zaujatě proti Sunaru?Proč zrovna Nutrilon?Proč ne Bebu nebo Hami??Třeba zrovna Kačka byla na Sunaru od 1m a v pohodě.Mě osobně je jedno,co kdo dává za UM,tak proč tak ostře?Nebo to aspoň tak vyznělo.
Emilko může to být samozřejmě tím UM,ale já bych zkusila zajít za dr,třeba vezme stěry :nevim: a možná vyzkoušet jiné UM (u nás byla zácpa třeba po Nutrilonu,který je tak hodně mezi lékaři propagovaný) a jestli blinká,možná s dr zvážit třeba AR nebo Nutriton :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23031
8.10.10 22:02

nene, to jsem nechtela aby to tak vyznelo,jen mam zkusenost s nutrilonem… ale jen nexci aby to ostre vyznelo, ale spis bych to resila s pediatrem:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5591
8.10.10 22:05

to já taky,hlavně,jestli píše,že to zapáchá.Taky bych byla pro zajít hned v pondělí k dr,ať na to koukne,plenku se stoličkou samo s sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.10 22:07
jana32 píše:
to já taky,hlavně,jestli píše,že to zapáchá.Taky bych byla pro zajít hned v pondělí k dr,ať na to koukne,plenku se stoličkou samo s sebou

doktor udělá výtěr a převáží. alespoň budeš mít jistotu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.10.10 22:27

my máme také problém s kakáním a blinkáním, což je super kombinace, protože AR mlíčko jí trochu ucpe ( myslím dole :lol: ) a stejně blindá :roll:

Používáme Beba AR, na krabici je napsáno, že je i hypoalergení, což znamená že je po ní běžně zelená stolice, takže určitě ne hladová. Krom toho, i žlutá po čase zoxiduje do zelené, brr :-)

Také máme rudkovitou stolici.

Jinak teda nevím, ale nám stolice také zapáchá a nemyslím si, že by to bylo problémem ve střevech, prostě je to UM… :nevim: ( když jsem kojila nezapáchala a byla žlutá ) a při každé UM co jsme zkusily - páchla.

Hodně si chválí Nutriton, je to vláknina ze svatojánského chleba, přidává se do UM, na to blindání. Osobně nemám odzkoušeno.

:mavam:

joo, ještě mě napadlo, bylo mi řečeno, že mimča které jsou zároveň kojeny s UM, tak víc blindají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
8.10.10 22:55

taky přispěju:
zelenou stolici měl můj malý třeba z BEBY, je to tím, že je tam hodně železa..neříkám, že máme stejný problém, ale nic mu fakt nebylo. Jinak souhlasím, že stolice po UM zapáchá podstatně více, než po MM.
Taky se můj malý při krmení všelijak kroutil, plakal, pak zvracel no a světe div se: snížili jsme dávky třeba i o 50 ml a je najednou úplně v pohodě. Na návodech UM píší dávkování v nehorázných dávkách a některé děti nemají záklopku a pijí, i když nejsou už hladové…Náš prcek má dle návodu Nutrilonu vypít 230 ml na jedno krmení, dá sotva 150 ml. Stačí to a přibírá. Konečně přestal blinkat a kroutit se mi u krmení. Je třeba ho ale více vážit a raději se porad s dr. já to také tak udělala. Držim palec, někdy je to na hlavu, co? :))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1044
9.10.10 08:05

My byly u doktorky toto pondělí a malá byla v pořádku, krásně prospívala, sem tam si po jídle ublinkla. U doktorky dostala 2injekce (očkování), 2dny byla nevrlá (do středy) a od čtvrtka začala hodně blinkat. Já jsem sunar dávala první dceři a bylo to bez problému, tedy ze začátku měla problém se vykadit, ale po čase se to zpravilo a proto jsem tedy dala sunar, ale tohle mi přijde až moc. (ale je mi divné, že se 2 týdny nic nedělo a malá sunar přijímala dobře, sice sem tam si po jídle ublinkla, ale to bylo vše). A k tomu všemu jsme byli na 3dny pryč a vracíme se domů až dnes, takže proto se prvně ptám přes emimino.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.10 07:31

Ahoj tak to velice dobře znám taky jsem dávala malýmu sunar a měli jsme stejné potíže......pak mě tady děvčata poradily přejít na Hami nebo Bebu, zkusili jsme Bebu a je to dobrý. Sunar málo který miminko snese bez problémů. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama