Reklama

Zelenec - pokojová rostlina

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dagmarkaa
Extra třída :D 14732 příspěvků 07.10.18 18:23
Zelenec - pokojová rostlina

Dobrý den, před dvěma měsíci mi mamka darovala pokojovou rostlinu - zelenec, všude jsem četla, jak je nenáročný a jeho péči zvládne každý ale u mě se mu nedaří. Hnědnou mu listy, přitom ho mám na světlém místě, přes léto nebyl na přímém slunci a zalévám tak 1 x týdně. V bytě je spíše sušší vzduch.

Reklama

Reakce:

Peggi
Kecalka 414 příspěvků 07.10.18 19:04

Zkus ho třeba 2× týdně rosit vodou z rozprašovače. To by mohlo pomoct…

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 07.10.18 19:11

Tomu se u me taky nedari, uz jsem ho musela ostrihat, ale stejne mu konce listu hnednou. Ja ho teda moc nezalejvam, tak to prisuzuju tomu, mamka rikala, ze mu mam nechat tak 1× tydne vodu v misce a pak ji vylejt. Ji to roste jako plevel, ma ho v polostinu, ja ho mam primo na slunci. Tak nevim :think:

MartinaIrena
Extra třída :D 10065 příspěvků 07.10.18 19:23

Záleží, jak mu ty listy hnědnou.
Celý hnědý list většinou znamená, že rostlina trpí nedostatkem vody. Suché konce listů značí přelití vodou. Hnědé skvrny uprostřed listů bývají známkou napadení nějakou houbovou chorobou.

dagmarkaa
Extra třída :D 14732 příspěvků 07.10.18 19:33

Přikládám fotky.

Jessica4
Povídálka 42 příspěvků 07.10.18 19:35

Řekla bych že máte opravdu až příliš suchý vzduch. Párkrát do týdne ho zkuste rosit. :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >