Zelenec - pokojová rostlina

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 15272 příspěvků 07.10.18 18:23
Zelenec - pokojová rostlina

Dobrý den, před dvěma měsíci mi mamka darovala pokojovou rostlinu - zelenec, všude jsem četla, jak je nenáročný a jeho péči zvládne každý ale u mě se mu nedaří. Hnědnou mu listy, přitom ho mám na světlém místě, přes léto nebyl na přímém slunci a zalévám tak 1 x týdně. V bytě je spíše sušší vzduch.

Reakce:
Peggi
Kecalka 418 příspěvků 07.10.18 19:04

Zkus ho třeba 2× týdně rosit vodou z rozprašovače. To by mohlo pomoct…

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 07.10.18 19:11

Tomu se u me taky nedari, uz jsem ho musela ostrihat, ale stejne mu konce listu hnednou. Ja ho teda moc nezalejvam, tak to prisuzuju tomu, mamka rikala, ze mu mam nechat tak 1× tydne vodu v misce a pak ji vylejt. Ji to roste jako plevel, ma ho v polostinu, ja ho mam primo na slunci. Tak nevim :think:

MartinaIrena
Extra třída :D 10240 příspěvků 07.10.18 19:23

Záleží, jak mu ty listy hnědnou.
Celý hnědý list většinou znamená, že rostlina trpí nedostatkem vody. Suché konce listů značí přelití vodou. Hnědé skvrny uprostřed listů bývají známkou napadení nějakou houbovou chorobou.

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 15272 příspěvků 07.10.18 19:33

Přikládám fotky.

Jessica4
Stálice 88 příspěvků 07.10.18 19:35

Řekla bych že máte opravdu až příliš suchý vzduch. Párkrát do týdne ho zkuste rosit. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >