Zeleninové a ovocné šťávy

20
13.6.21 17:22

Zeleninové a ovocné šťávy

Ahoj holky, je tu prosím někdo, kdo zkoušel pít určitou dobu jen zeleninové a ovocné šťávy místo jídla? Třeba 14 dní nebo i více? Nemyslím smoothie ale odšťavněnou zeleninu a ovoce. Prosím žádné nevyžádané rady od těch co to nikdy nezkusili, naopak každá zkušenost (dobrá i špatná) je vítaná, děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
401
13.6.21 18:02

Kamarádka drží pusty, podle fází měsíce. Jeden den v měsíci jen pije, mimo jiné i tyto šťávy. Ale jedná se o 1 den. Tenhle systém drží již několik let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17382
13.6.21 18:23

A proč to chceš dělat?

Chceš zhubnout? tímhle si jen zrohodíš metabolismus a při návratu k jiné stravě pochopitelně naskočí jojo efekt.

Chceš vyplavit toxiny? to dělá normálně tělo samo, ma na to játra, ledviny a kůži, nic jako detoxifikace organismu neexistuje. Kdokoliv tvrdí cokoliv jiného, nerozumí biologii a nebo chce vydělat na těch, co nerozumí biologii.

Máš pocit že máš málo vitamínů ve stravě? Jez ovoce a zeleninu vcelku, když je odšťavníš zbavíš se mimo jiné vlákniny, kterou nutně potřebuješ pro správnou funkci střev.

Argument aby ti radili jen ti co takovouhle zbytečnou volivonu dělají je úplně mimo, protože jaksi ten komu nedochází že to je nesmyslná činnost, ti jaksi neprozradí to tajemství, že to je neopdostatněná volovina.

Na to aby si pochopila, že necheš pít cyankáli taky nepotřebuješ někoho, kdo to udělala, aby ti řekl, že to nebyl dobrý nápad, stačí rozumět tomu, jak funguje lidské tělo.

Jinak teda lepší by si měla ptát se někde na pro-ana webech, tedy u vitariánů, vono to dost splývá, jen vitariánka zní líp, než anorektička a ještě se na to dají narvat ezoducho kecy.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.6.21 18:30

@Ou :lol: achjo, tak asi děkuju za komentář a hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3137
13.6.21 18:34

Ty šťávy ti vlastně nic nedají. Je to silně nevyvážené. Jako jednodenní kůra při půstu asi dobrý, ale nemá to velký význam. A detoxikovat tělo fakt nepotřebuje, na to má své mechanismy.

Zkušenost mám, ne vlastní. Ležela se mnou v nemocnici holka, studující VŠ, která žila jen ze zeleninových šťáv. Nejdřív chtěla zhubnout, tak to „na pár dní“ zkusila. A pak už nešlo přestat. Nic jiného už nebyla schopna pozřít. BMI měla 12-13. Zkoušeli to s ní po dobrém, ale sondu si vytahovala, kapačky taky. A tak byla po pár dnech přeložena na psychiatrii. Jak dopadla nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.6.21 18:44

@Murka děkuji za sdílení zkušenosti, nic co se stalo slečně mi naštěstí nehrozí. Nejde o detox, záměrně jsem to slovo ani v dotazu nepoužila ;) Pravidelně držím půsty, které mi prospívají a ráda bych zkusila tuto “lehčí” variantu půstu, ale delší než obvykle držím, to znamená těch 14 dní, možná i déle. Bohužel já s tímhle typem půstu nemám zatím zkušenost, tak se poohlížím po zkušenostech jinde ;) každopádně děkuji za komentář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54105
13.6.21 18:45

Byla jsem rok pouze na zeleninové-ovocné stravě a dostatek ořechů jsem pojídala. Potřebovala jsem očistnou kůru. To bylo ok. Bylo mi dobře. Pořád dobrou náladu jsem měla.
Průběžně se k tomu vracím, ale dám si třeba 1-2 dny v týdnu. Kdy nemám na nic chuť a potřebuji opravdu pouze lehce. Není chuť na maso. Už né dlouhodobě.
Ale já nesnesu od mala břečkoidní stav jídla. Ani omáčky, jogurty, přesnídávky nebo zeleninové polévky nejím, že se mi navaluje, když to vidím tu konzistenci. Musím tu zeleninu a ovoce kousat. Jinak by mi to přes krk neprošlo. Než se radit tady, tak zkus u nějakého výž. poradce, lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
13.6.21 18:51

A jaký má smysl tuhle blbou formu stravování zkoušet? Další zoufalá dietička? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.6.21 18:53

Já zkoušela! Ale né vyloženě jen šťávy, prokládala jsem klasicky jídlem - dietním a zhubla jsem kolem 5 Kg za cca měsíc a půl… Nemyslím si ale, že je to moc dobrá dieta/ detox… Pokud to ale chceš zkusit, tak proč ne :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.6.21 18:55

@Kelsey Rok? Tyjo to bych nedala :D rozumím, mě šťávy chutnají, lékařku s tím obeznámím, myslím že tam problém nebude, ale on každý lékař říká něco jiného, navíc studií na tohle téma není mnoho, a u těch co jsou se často zpochybňuje věrohodnost. Můžu se ještě zeptat na pestrost té zeleniny a ovoce? Hlídala jste si příjem živin? Nebo jste jedla intuitivně a od všeho trochu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.6.21 19:01

@zelená_paštika hubnutí je spíše vedlejší efekt 😀 každopádně gratuluju k 5ti kilům :kytka: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54105
13.6.21 19:35

@SLien109
Moje tělo si prostě jednoho dne samo řeklo a dost bylo. Úplně nenásilně. Mám ráda většinu čerstvého ovoce, zeleninu (saláty, okurky, rajčata, papriky, ředkvičky, kedlubny). Ořechy, semínka miluju snad všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
13.6.21 19:45

@SLien109
Ja cez leto, keďže v tomto období zvyknem veľa cvičiť a telo vtedy moc tuhú stravu nemusí, navyše čerstvej zeleniny je dostatok. Ovšem výlučne na šťavách dlhodobejšie nie som. Už roky žijem len z rastlinnej stravy, takže ku tomu si robím lušteninové pomazánky a kváskové pečivo, alebo do šťavy prisypem ovsené vločky. Čo chceš touto stravou dosiahnúť?

Oprava: „veľa“ cvičiť. Zase žiaden svetoborec :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
13.6.21 20:23

@Adaleks Já vyloženě nemám nic čeho chci dosáhnout těmi dvěma týdny, ale celkově mi hodně vyhovují půsty, dobře na ně reaguje moje tělo, zbavila jsem se akné, srovnala se MS, samozřejmě i hubnu, mám energie že bych jí mohla rozdávat a hlavně dobrou náladu. Ale nikdy jsem se nepustila do delšího půstu, tak to chci zkusit.😊 normálně bych se do dlouhého půstu rozhodně nepouštěla, ale takhle na šťávách by to mohlo dobře fungovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
13.6.21 20:38

@SLien109 Skúšaj koľko chceš, telo už máš na to pripravené. Človek patrí medzi primáty a teda aj jedálniček by mal mať podobný. Zo štiav dostávaš všetko čo potrebuješ pri minimálnej záťaži tráviaceho traktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat