Zeleninové prikrmy od 4. měsíce

2
30.7.15 21:21

Zeleninové prikrmy od 4. měsíce

Ahoj maminky,
poradíte mi prosím některá? Začínáme se zeleninovymi příkrmy. Samozřejmě mrkvickou, bramborem. Chtěla jsem se zeptat co mu ještě můžu připravit za zeleninu. Mužů květák, brokolici? Mám na zahrádce ještě patizon a cuketu, myslíte že to bych mu taky mohla dát? Mám případně cuketu oloupat nebo i se slupkou? A můžu mu případně každou zeleninu dat samotnou a postupně míchat s bramborem? A kdy a jake pridat maso? Předem moc děkuju za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18651
30.7.15 21:25
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:27

Cuketu bych mu dávala, ta snad není vůbec alergenní, asi bez té slupky. Patizon neví, asi to bude to samé, maso tak měsíc po tom… To nevím, já jsem začínala s příkrmy po 6. měsíci a maso jsem dávala v 7.
Jinak já jsem míchala všechny možné i nemožné kombinace…Chutnalo všechno…Hlavně podle toho, co jsem vařila k obědu nám---Lvětáková polívka, tak byl květák a brambor, rizoto-tak byla rýže a zelenina… atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
30.7.15 21:38

Pokud netrpí mimino na bolení, můžeš i květák a brokolici. Pokud ano, tak bych asi chvíli počkala. Je to nadýmavé, některým mimčům to může dělat ve střevech neplechu. Cuketu můžeš samozřejmě dávat, ta je jedna z nejvhodnějších pro první příkrmy, loupala jsem. Patizonu bych se taky nebála. Jinak jsem z dalších dávala dýni, červenou řepu, zelené fazolky, pastiňák, fenykl… brambor jsem střídala s batáty od začátku, ze zeleniny jsem dávala všechno možné. Fantazii se meze nekladou. Maso jsem u obou dětí dávala cca po třech týdnech od zavedení, jak jsem projela co nejvíce druhů zeleniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 22:00

@Lea36 Tak mě zrovna včera doktorka řekla, že kapustu, brokolici, květák, cuketu můžu dávat bez problémů. Nemáme žačínat samotnou mrkví, ale rovnou směs mrkev, brambora a kousek petrželky. Maso máme dávat za týden a to červené a aspoň 4× týdně, drubeží prý jen výjimečně. Asi po dvou týdnech příkrmů máme přidat těstovinu. Přesnídávky, ovoce a piškot až tak za tři týdny, bílý jogurt zdruba v 5,5 měsícich.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
30.7.15 22:03

Postupně můžeš všechno jmenované :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
30.7.15 22:12

Děkuju moc všem za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
30.7.15 22:18

@Sweet_Angel2 Já bych třeba na tyhle rady paní doktorky zvysoka pekla, protože odmítám dítěti, které bylo x měsíců jen na mlíku prasit během jednoho měsíce žaludek vším možným.
Konečné rozhodnutí je jen na matce. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11757
30.7.15 22:22

@Sweet_Angel2 tak to je dobra tlaskacka. Moje dite by takovej nasup akorat ucpalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
30.7.15 22:38

Zavařování

A holky, zavařovaly jste některá zeleninu s masem, případně jak na to? Já teda jsem zatím jen těhotná ještě, ale mám v plánu si zavařit min jablkovou přesnídávku. Co do ní případně ještě dát? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58238
30.7.15 22:42
@Svistice píše:
@Sweet_Angel2 Já bych třeba na tyhle rady paní doktorky zvysoka pekla, protože odmítám dítěti, které bylo x měsíců jen na mlíku prasit během jednoho měsíce žaludek vším možným.
Konečné rozhodnutí je jen na matce. :kytka:

Asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
30.7.15 23:02

@kochichak Já teď zrovna dělala meruňkovou přesnídávku. Dá se přidat i k těch janlíčkům, ale já dělala jen jednodruhovou. Pak chci dělat broskvovou, jablečnou a jablečnou s banánem. Tak snad mě nepřejde to nadšení :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.15 06:56

U nás zase cuketa vůbec úspěch neslavila, tu po mně jen plival. :D Začali jsme mrkvičkou, pak s bramborem a následoval květák, brokolice, hrášek slaví úspěch. A jakmile pořadně začal baštit zeleninu, přidala jsem maso (hovězí, krůtí,..). Teď už spíš hledám inspiraci, aby neměl stále to samé dokola. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
4.8.15 14:25

Maminky prosim Vas, zavarovala jste nektera prikrm z dyne? POkud ano, poradite mi jak na to?

A varili jste zeleninu v pare nebo jak?

Dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 18:20

Já dýni klasicky uvařila ve vodě (15-20 minut) a mixla s bramborem. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama