Zeleninové vývary v 5. měsíci

5.4.16 14:39

zeleninove vyvary

Dobry den maminky, dcera ma ukon.4 mesice a pan doktor nam rekl, ze mam zacit davat zel. vyvary. Nemate prosim nejaky recept. Nemuzu nikde nic najit. Predem dekuji za vase rady a odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22993
5.4.16 14:43

Hooolka zlatá :) Naházíš zeleninu do hrnce a povaříš ;)
nesolit, maximálně trošku omastit (hlavně u mrkve se to doporučuje)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22993
5.4.16 14:44

A začít jedním druhem a postupně přidávat, pokud se bojíš alergií…abys rozpoznala, na co případná reakce je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1402
5.4.16 14:45

No, mrkev dělá sladkou chuť, celer je velmi aromatický, tak toho jen „kousek“, čím více druhů zeleniny, tím chuťově bohatší vývar. Dobrý je pastiňák, mrkev, hrášek, zelená fazolka, co koupíš…
Vyvyříš zeleninu, přecedíš, uschováš v lednici.
I když jsem masová, tak dobré návody na zeleninové vývary a polívečky pro mrňata, najdeš na webu „jímejinak“, jsou to makroušky, ale polívky ze zeleniny tam hrají prim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
5.4.16 14:45

@Leeeňuleee proč vývar?.. normálně zeleninu, povařit, mixnout, hotovo.. u nás první dýně. Kapu do toho trochu kvalitního oleje, aby se rozpustily vitamíny… konzistence spíš hustá. jo a bacha na mrkev, staví, takže ji dávat až později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 14:48

No on dr. prave rikal vyvar. Ja bych taky nejradsi rozmixovala.. z mrkve uz delam stavicky jeste s jablkem. Tak dnes zkusim vyvar. A mohu trochu oliv. oleje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
5.4.16 14:54
@Leeeňuleee píše:
No on dr. prave rikal vyvar. Ja bych taky nejradsi rozmixovala.. z mrkve uz delam stavicky jeste s jablkem. Tak dnes zkusim vyvar. A mohu trochu oliv. oleje?

normálně uvař zeleninu a mixni to. vývar je o ničom :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 14:55

@martina.se

Tak oki, jdu do toho. Diky za radu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
5.4.16 14:56

@Leeeňuleee ;) ať mrněti chutná :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.16 15:12

@martina.se

No doufam ze bude :D dekuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.16 13:14

@martina.se

Tak maličká dala tak 3 lžičky. Udělala jsem trochu mrkvičky s bramborem. A když jsem to trochubnaředila UM tak je asi blbost to skladovat do zítra co

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
11.4.16 08:04
@Leeeňuleee píše:
@martina.seTak maličká dala tak 3 lžičky. Udělala jsem trochu mrkvičky s bramborem. A když jsem to trochubnaředila UM tak je asi blbost to skladovat do zítra co

rozhodně neskladovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
20.4.16 20:47

Odkdy dáváte vývar? Začala jsem v 5. měsíci s příkrmy a pořádně nic nejí, zkouším kupované, domácí a zatím nejvíc chutnala koupená dýně. Dají se někde najít recepty co ještě vyzkoušet za pokrm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.16 07:14

@petrenko
My jse zacali ve 4.mesici.Taky mi to malicka nechtela. Co ji ale zachutnalo, tak kupovane prikrmy s masem. Ty jsou od 4. Kdyz ji domaci nejelo, tak jsem dala treba jablicko s bananem, merunky atd. Pak se mi nejak rozpapala a vubec ji nevadilo, ze jsem to vymenila za zeleninovej prikrm s masem. Ale je pravda, ze ona je jedlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama