Zeleninový salát v těhotenství

36
12.4.21 17:20

Zeleninový salát v těhotenství

Ahojky, chtela bych se zeptat, zda je tu nějaká slečna/ paní co milovala v těhotenství zeleninové a ovocné saláty jako já? Jaký byl váš nejoblíbenější???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7862
12.4.21 17:44

Když jsem do toho zelenyho mohl naházet čerstvý škvarky. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
12.4.21 17:50
@Cenarius píše:
Když jsem do toho zelenyho mohl naházet čerstvý škvarky. :srdce:

Jee to jsem dělala taky, hlávkový salát s parádně kyselou zálivkou a osmažit si k tomu tu bílou slaninu na škvarky :jazyk: i když ty jsi asi těhotný nebyl :mrgreen:
To jsem jela půlku těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
12.4.21 17:54

@adusa12 Polníček a římský salát se sušenými rajčaty, kalamta olivami, mini-mozzarellou, zálivka olivový olej, citronová šťáva, sůl a pepř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
12.4.21 17:57

Já miluju jakekoliv saláty. Jsem v půlce 11tt a konečně mi zas chutnají. Do 10tt jsem nemohla zeleninu ani cítit. Já si dělám hlávkový salát, kukuřici, okurek, papriku, sýr a ananas - taková letní kombinace. Nebo tatáž suroviny jen bez ananasu s medovohorcicnou omáčkou. Nebo rukola, červená cibule, okurek, kyselá zálivka a opeceny spek-ten miluju :srdce: a nebo prostý salát paprika, rajče, okurek balkánský sýr. A jineee :mrgreen: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
12.4.21 17:58

To se máte :( já zeleninové saláty před těhotenstvím milovala. A teď je nemůžu, je mi po nich zle. Snažím se z hlediska výživy alespoň misku denně rozložit mezi více jídly, ale ani to nedokážu. Tak alespoň beru kyselinu listovou. Snad se to ve druhém trimestru srovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
12.4.21 18:00

@Modesta třeba se ti to časem upraví. Já taky do 10tt nemohla zeleninu ani cítit. A taky jsem ji prostě nejedla. A teď se mi konečně ke konci 11tt už chutě zase upravují a zelenina mi zase chutná. :dance: :palec: třeba to chce jen čas. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3593
12.4.21 18:06

@Lili93

Já už jsem ve 12 týdnu. Nejhorší je, že je mi špatně třeba i po svíčkové. Ale rohlíky bych mohla nahusto. Jenže z toho se jaksi mimino nepostaví a taky kdo to má pak shazovat :D

První týdny v těhotenství mi bylo strašlivě, strašlivě zle. Teď se to pomalu lepší. Tak se modlím k tomu druhému trimestru :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
12.4.21 18:12

@Modesta jejda aha, tak to držím moc palce, ať se to konečně dá do pořádku. Já jsem vyloženě gurman a když mi bývalo špatně a nemohla jsem jist nic, byla jsem frustrovana a naštvaná že si nemůžu prostě pochutnat na něčem dobrem :lol: V 10tt to ustalo, ovšem teď mám děsně migreny v podstate ob den. :zed: :zed: Nevím co je horší. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8096
12.4.21 18:13

Jsme se podle nadpisu lekla, že budeš zase nějaká hysterka s listerii :lol: nastesti ne. Miluju salaty i netehotna. A v prvních dvou těhotenství bylo kolikrát ovoce to jediný co jsme byla schopna jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 18:18

Já se můžu užrat rajčatového s mozzarellou a olivovým olejem. Kolem 20. týdne jsem ho měla denně, teď mi stačí obden. :lol: Ale olivy jako takové mi teď nějak nejedou. :think:

A i klasický zelený, listový salát mám teď moc ráda, i jakýkoliv „šopák“ - paprika, okurka… jen kdyby to teď nevyšlo dráž, než kdybych si denně dělala stejk ze svíčkové. :roll: Ale co, výbavičku beru celou z druhé ruky, tak ušetřím zas jinde. :D

• Citovat
  • Nahlásit
16387
12.4.21 19:01

Jsem 27tt, miluju mix ovoce s zeleniny s balsyrem. Ale nedělá mi úplně dobře, pálí mě po něm zaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16382
12.4.21 19:04

Ja salaty nikdy moc nemusela, jedu na jednodruhové zelenině, před, během i po těhtenství teď se synem. takže mám na talíři okurku, olivy, papriku, ředkvičky, mrkev a celer, čínský zelí a to ujídáme.

Ze salátu mám ráda jen mix salátů s grilovaným kuřetem nebo hermelínem. Hodně oliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7862
12.4.21 22:05
@pikola píše:
Jee to jsem dělala taky, hlávkový salát s parádně kyselou zálivkou a osmažit si k tomu tu bílou slaninu na škvarky :jazyk: i když ty jsi asi těhotný nebyl :mrgreen:
To jsem jela půlku těhotenství

Vidíš, těhotenství není nutné k tomu, aby měl. clovek vytříbené chutě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
12.4.21 23:06

Donedavna jsem jela na rajcatech s mozarellou. Ted ruzne mixy “co dum dal” na bazi rajcat a okurky. Nekdy k tomu pridavam papriku, kalamata olivy, nekdy avokado, vejce, cizrnu, pastevecky syr, uzene tofu,… Vzdy to zalivam oliv. olejem.
Dnes jsem mela rajcata+okurka+paprika+tunak.
Redkvicky mne nedelaji dobre na zaludek, syrovou mrkev nemusim, a salat sice rada mam, ale jsem lina ho umyvat a trhat, takze ten vyjimecne :mrgreen:
Nedavno jsem si udelala salat z pecene cervene repy a mozarelly :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat